Toplanın beyler bir teorim var

Umutarslan

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
439
0
Burada önemli olan uzayın şekli şemalı değil. Önemli olan Allah'a kulluk görevimizi yerine getirip isyan etmessek Allah bize cennetini vericek. İşte cennete gittiğimizde dünyada sorduğumuz tüm bu soruların cevabını alırsınız merak etmeyin. Yok uzaylıymış yok yaratıklarmış bırakın boş işleri

Rowdy00

Üye
8 Ocak 2017
61
0
Hatay
bende kendi teorimi söyliyim o zaman

Şimdi gezegenler sürekli büyük bir enerjiye(yani yıldıza) bağlı olarak sürekli dönüyor
bu da demek oluyor ki bu bir gün duracak bu konuda hem fikiriz

asıl konu evren sonsuz değil ve genişlemiyor
bunun kanıtı da teknolojinin sürekli gelişmesi
teknoloji geliştkçe evren küçülür bu çok doğru bir teori

bundan ayrı olarak ta ben insanların marstan geldiğni düşünüyorum
şu an mars kendını yenıledı tekrar yasanabilir halde

DUMPPER

Katılımcı Üye
19 Mar 2017
598
0
bilim ile çok ilgilenirim ve çok bilgim vardır o yüzden post kasmıcam özele gel anlatayım sana

HocaXD

Uzman üye
18 Mar 2017
1,875
0
Roma
Ben zaten sonsuz olduğunu düşünmüyorum :)

Kur'an-ı Kerim'de Bing Bang patlamasından bahseder Bing Bang patlaması ise Evren hızlı olarak büyüyecek ve daha sonra hızla küçülecek madem bu büyüme hızı azalacak evreni kaplayan evrene bir sürtünme kuvveti uygulayan bir boyut daha var demektir buda evrenin sonsuz olmadığının kanıtı bence

Quiklav

Adanmış Üye
8 Eyl 2016
7,030
56
127.0.0.1
her zaman İSLAM dini doğruları söylemiştir.
ateist olan bilim insanları bile KUR'AN-I KERİM'deki bilimle ilgili ayetlerin doğru olduğunu görünce iman ediyor.
bilim ve din ayrı değildir.
şunu unutmaki DİN VE FEN çok önemlidir birbirlerinden ayrılamazlar
+ olarak bilim ve fen'in ayrı olduğunu söyleyen bilim insanları tam araştırmamışlardır.
tam araştırmaz isen doğru olduğunu görüp iman edemezsin.
ama tamamı ile araştırırsan doğru yolu görürsün ve KUR'AN-I KERİM'deki bilim kanıtlanır.

bu yazımda big bang teorisine karşı çıkmadım
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=JWEF171352Y[/ame]

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
1
13
Mars
teorinde haklı olabilirsin. Işık hizi son hiz limiti. Bunu tespit etmek imkansız gibi bişey. Uzayi sürekli büyüdüğünü düşünürsek bu tespit işi baya zor.

MyWhite

Uzman üye
18 Mar 2017
1,006
0
127.0.0.1
Moderatör tarafında düzenlendi:

MyKrallife

Kıdemli Üye
20 Kas 2015
2,861
89
/profile.php
Herşey bişeyin içindedir,
Bardak evin,
Ev dünyanın,
Dünya galaksinin,
Galaksi uzayın,
Uzay xxxxin,
Geriye iki seçenek kalıyo,uzay sonsuzdur ya da uzayın dışında uzaydan kat kat daha büyük olan biyer vardır ve büyüklüğü hesaplanamayan uzay,dışındaki şeyin içinde yıldız kadar küçüktür.

piyanci42

Uzman üye
21 Nis 2015
1,437
1
Atmosfer
https://www.youtube.com/watch?v=dCEnXbHlaOU

İzlemenizi öneririm. :) Sonlarda sizin teoriden bahsetmiş biraz ama son zamanlardaki gelişmelerle bu şekilde olmadığını ve giderek genişlediğini belirtmiş. :) Ki zaten şu anda bilim dünyasındaki bir çok bilim insanı big bang ten sonra evrenin giderek genişlediğine inanıyor. Zaten yapılan araştırmalar da giderek bu teoriyi doğru kılıyor.

Gayet güzel acıklanmış bencede..

RePLiKa

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,885
27
Türkiye
Mantıklı bir düşünce aslında :) dönüp dolaşıp yine aynı yere yol çıkıyor olabilir fakat bunu kanıtlayacak bir sistem teknoloji henüz gelişmedi .

tokikolik

Uzman üye
16 Mar 2017
1,419
4
İstanbul
şöyle düşünüyorum:
Bence bizim sistemimiz sistemlerin bağlı olduğu daha büyük bir sisteme bağlı. Bu sistemler elektron gibi başka sistemler etrafında dönüyor. Enerji kaybedildkce yıldızlar bırbırınden uzaklaşıyor :)

OmerFarukHan

Uzman üye
18 Mar 2017
1,605
0
Sinop
Uzay ilk başlarda ufak bir yermiş fakat her gün büyüyormuş ve şuan kimse yetişemediği için sonsuz diyorlar normalde sonsuz değil

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.