Tor'da Web Servisi ? | PHP-C#

Plans

Uzman üye
12 Şub 2016
1,733
0
bin/Debug/
Selam arkadaşlar,C#'da bir projem için socks5 proxylerle tordaki servisime bağlanmam gerekiyor. Sorun şu ki tor servisim yok :D Tor da basit bir şekilde php webservice nasıl yazabilirim ? Yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Üstad, kusura bakma geç yazıyorum. Tor'a bağlanmak için saçımı başımı yoldum. Denemediğim köprü ve VPN kalmadı. Sorun saatimdeymiş, üşengeçlikten ayarlamıyordum.
Sunucu ortamı için XAMPP diye bir yazılım kullanıcam, sen istediğini kullanabilirsin.

C:\xampp\htdocs yerinde PHP dosyalarını barındıracaksın.

Ben örnek olarak IP adreslerini dosyaya yazan bir kod yazıcam, GET yöntemiyle alacak bunları sunucu...
htdocs klasörüne zilla.txt diye dosya açtım ve böyle bir kod yazdım index.php'e

S9sTz6.png

Yani ip parametresi vericez, sonra sunucuya kaydedicek bunu.

XAMPP Control Panel'i başlatıyorum.

Apache modülündeki Config butonuna basıyorum, oradan Apache (httpd.conf) şeysine basıyorum ve notepad.exe ile bir dosya açılıyor. Listen 80 satırın, Listen 8080 olarak değiştiriyorum. Modemden de port açıyorum 8080 olarak

Apache modülünü başlatıyoruz

Örnek olarak herhangi bir tarayıcıdan 127.0.0.1:8080/?ip=192.168.1.1 yazdığımda zilla.txt'e 192.168.1.1 yazısı gelecek. Şimdi artık hidden service kurma vakti geldi. Tor Browser klasöründen Browser\TorBrowser\Data\Tor klasöründeki torrc dosyasına şunları ekliyoruz:

Kod:
HiddenServiceDir C:\xampp\htdocs
HiddenServicePort 80 127.0.0.1:8080

Artık Tor Browser'ı başlatıyorum ve C:\xampp\htdocs yerinde hostname diye dosya oluşuyor, o dosyanın içeriğinde sitenin linki veriliyor. Benim şuan: hzy7p3xvfjswfxlfsfw5dzshb7bniisumeldyq6rjhwki2h7wiccidad.onion

Tor Browser'da hzy7p3xvfjswfxlfsfw5dzshb7bniisumeldyq6rjhwki2h7wiccidad.onion'a girersen, siten açılacaktır. Şimdi tek yapman gereken siteye bağlantı kuracak programı yazmak:

S9DSXG.png

Programı çalıştırınca ip parametresi için 127.0.0.1 değerini gönderiyor, işte sen API'lerden falan adamın IP'sini alırsın ya da hangi veriyi yollamak istiyorsan onu yollarsın. Şimdi denedim ve çalışıyor. Eğer ekranda `Kumda oyna` yazısı çıkarsa ya da Exception verirse bil ki bir hatan vardır

Kodlar: https://paste.ubuntu.com/p/MWDmdw59sc/

Plans

Uzman üye
12 Şub 2016
1,733
0
bin/Debug/
Üstad, kusura bakma geç yazıyorum. Tor'a bağlanmak için saçımı başımı yoldum. Denemediğim köprü ve VPN kalmadı. Sorun saatimdeymiş, üşengeçlikten ayarlamıyordum.
Sunucu ortamı için XAMPP diye bir yazılım kullanıcam, sen istediğini kullanabilirsin.

C:\xampp\htdocs yerinde PHP dosyalarını barındıracaksın.

Ben örnek olarak IP adreslerini dosyaya yazan bir kod yazıcam, GET yöntemiyle alacak bunları sunucu...
htdocs klasörüne zilla.txt diye dosya açtım ve böyle bir kod yazdım index.php'e

S9sTz6.png

Yani ip parametresi vericez, sonra sunucuya kaydedicek bunu.

XAMPP Control Panel'i başlatıyorum.

Apache modülündeki Config butonuna basıyorum, oradan Apache (httpd.conf) şeysine basıyorum ve notepad.exe ile bir dosya açılıyor. Listen 80 satırın, Listen 8080 olarak değiştiriyorum. Modemden de port açıyorum 8080 olarak

Apache modülünü başlatıyoruz

Örnek olarak herhangi bir tarayıcıdan 127.0.0.1:8080/?ip=192.168.1.1 yazdığımda zilla.txt'e 192.168.1.1 yazısı gelecek. Şimdi artık hidden service kurma vakti geldi. Tor Browser klasöründen Browser\TorBrowser\Data\Tor klasöründeki torrc dosyasına şunları ekliyoruz:

Kod:
HiddenServiceDir C:\xampp\htdocs
HiddenServicePort 80 127.0.0.1:8080

Artık Tor Browser'ı başlatıyorum ve C:\xampp\htdocs yerinde hostname diye dosya oluşuyor, o dosyanın içeriğinde sitenin linki veriliyor. Benim şuan: hzy7p3xvfjswfxlfsfw5dzshb7bniisumeldyq6rjhwki2h7wiccidad.onion

Tor Browser'da hzy7p3xvfjswfxlfsfw5dzshb7bniisumeldyq6rjhwki2h7wiccidad.onion'a girersen, siten açılacaktır. Şimdi tek yapman gereken siteye bağlantı kuracak programı yazmak:

S9DSXG.png

Programı çalıştırınca ip parametresi için 127.0.0.1 değerini gönderiyor, işte sen API'lerden falan adamın IP'sini alırsın ya da hangi veriyi yollamak istiyorsan onu yollarsın. Şimdi denedim ve çalışıyor. Eğer ekranda `Kumda oyna` yazısı çıkarsa ya da Exception verirse bil ki bir hatan vardır

Kodlar: https://paste.ubuntu.com/p/MWDmdw59sc/

İlgin ve emeğin için teşekkür ederim bunlar epey işime yarayacak.Ufak bir şey daha eklemek istiyorum. Normalde servisleri internete açmak epey kolay. Uğraşmadan direk php destekli hostingde çalıştırabiliyoruz.Fakat Torda yapabilmek için vps veya vds mi almak lazım acaba.Çünkü anlattığın kullanımda localde çalışıyor.Bir sunucu alırsak sabit ip üzerinden dağıtım yapabiliriz sanırsam.Sence nasıl olur ? Zilla

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.