Touch ID Hızlandırma,Touch ID hakkına bilmeniz gerekenler.

Yakup0

Katılımcı Üye
5 Ocak 2016
363
0
Adıyaman
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere touch ıd hakkında birkaç bilgi vermeye çalışacağım.Bildiğimiz üzere 2013 yılında iPhone 5s ile hayatımıza giren Touch ID gerek telefonumuzdaki güvenlikte App Store'da alışveriş yaparken hatta 3.parti uygulamalarda ( Fotoğraf gizleme vs.) büyük rol oynuyor tabi bazen bu sensör de bizi çileden çıkarabiliyor.Bugün sizlere Touch ID yi nasıl daha verimli kullanabiliriz parmak izi sensörünün ömrünü nasıl uzatabiliriz bu başlıklar altında sizlere ufak tüyolar vermeye çalışacağım.

1-Touch ID hızlandırma

Bildiğiniz üzere her cihazın bi ömrü vardır ve aldığınız cihaz bazen ilk günkü performansı vermeyebilir veya yavaş çalışabilir eğer Touch ID parmak izi sensörünüz yavaş çalışıyorsa 5 parmak izi girme hakkınızdan sıkça telefonu açtığınız parmak hangisiyse onu 2 kere ekleyebilirsiniz böylece parmak izi sensörünüzden daha verimli sonuç alabilirsiniz

2-Touch ID çalışmıyor mu ?

Eğer parmak izi okuyucunuz çalışmıyorsa ilk yapmanız gereken şey tüy bırakmayan temiz bezle sensörü yıpratmadan temizleyin eğer sonuç almazsanız Ayarlar-Touch ID ve Parola menüsünden parmağınızı tekrardan okutun hala sonuç alamadıysanız en güncel yazılıma güncelleyin eğer yine sonuç yoksa Apple yetkili servislerinden yardım alabilirsiniz

3-Touch ID ömrünü uzatmak

Eğer parmak izinizin ömrünü uzatmak istiyorsanız eliniz yağlı veya aşırı kirliyken parmak izi sensörünüzü kullanmayın.Yağ ve buna benzer maddeler sensörün üstünde kuruyarak size istediği performansı vermeyebilir,sensörün ömrünü kısaltabilirsiniz.

4-İos 11

Son olarak sizlere ios 11 den de bahsetmek istiyorum belki konuyla alakası yok ama bu genel bi durum bildiğiniz gibi İos 11 2 haftaya kadar bizlerle olacak eğer iPhone 5s iPhone 6 kullanan arkadaşlar varsa yüklemelerini öneririm yüklediğinizde tabiki size ios 10 daki rahatlığı vermeyecek fakat yeni yazılımla gelen güvenlilk ve hata güncellemeleri göz ardı edilecek bi durum değil güncelleme geldiği gün de yüklemenizi önermem zira hatalar çıkabilir güncelleme geldikten 1 veya 2 hafta sonra yüklerseniz sizin için daha iyi olacaktır :)

Elimden geldiğince size yardımcı olmaya çalıştım bugün elimizde bulunan 2013 yılında tanıtılan bi iPhone 5s bile ülkemiz şartlarında asgari ücret düzeyinde bi fiyatı var ve bu kadar para verdiğimiz cihazları elimizden geldiğince verimli kullanmalıyız son olarak konu ALINTI DEĞİLDİR umarım hoşunuza gitmiştir yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

CoreGG

Uzman üye
19 Nis 2016
1,567
2
Dünya
Elinize Sağlık İphone 5 Lerde Parmak İzi Yok Galiba Nsıl Yükleyebiliriz tweak ile olurmu bildiğiniz bir yöntem varmı ?

Yakup0

Katılımcı Üye
5 Ocak 2016
363
0
Adıyaman
Elinize Sağlık İphone 5 Lerde Parmak İzi Yok Galiba Nsıl Yükleyebiliriz tweak ile olurmu bildiğiniz bir yöntem varmı ?

Hocam kayıt ettiğiniz parmak izi işlemcide saklandığı için yazılımsal bi işlemle veya parmak izi sensörü taksanız dahi sonuç vermeyecektir

St0r

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
406
0
5s ve 6 kullananlar 11 sürüminü yüklemesin. Ben 2 yıldır iphone 6 kullanıyorum. 6s'den önce almıştım. iOS 11 bildiğin kastırıyor cihazı ve batarya ömrü çok kötü. 6s ve üstü kullananlar iOS 11'e rahatlıkla geçebilir. 5s ve 6 kullanıcılar iOS 10 da kalsın. Ben iOS 11 sürümünden döndüm.

Yakup0

Katılımcı Üye
5 Ocak 2016
363
0
Adıyaman
5s ve 6 kullananlar 11 sürüminü yüklemesin. Ben 2 yıldır iphone 6 kullanıyorum. 6s'den önce almıştım. iOS 11 bildiğin kastırıyor cihazı ve batarya ömrü çok kötü. 6s ve üstü kullananlar iOS 11'e rahatlıkla geçebilir. 5s ve 6 kullanıcılar iOS 10 da kalsın. Ben iOS 11 sürümünden döndüm.

Hocam bende ios 11 beta sürümünden geri döndüm şuan tam olarak stabil bi ios 11 sürümü geçen günlerde çıkan ios 11 golden master sürümü isterseniz resmi olarak ios 11 gelmeden golden master sürümüne bi göz atın derim.

St0r

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
406
0
Hocam bende ios 11 beta sürümünden geri döndüm şuan tam olarak stabil bi ios 11 sürümü geçen günlerde çıkan ios 11 golden master sürümü isterseniz resmi olarak ios 11 gelmeden golden master sürümüne bi göz atın derim.

GM sürümünden döndüm zaten.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.