Trojan bulundu

KuzeyBozkurt

Katılımcı Üye
8 Haz 2016
419
0
Bilgisayarı Malwarebytes adwcleaner avast vb programlar ile taradım birşey çıkmadı.Kaspersky ile taramak istedim 2 tane trojan virüsü buldu 1)cscsrv.dll dosyasına bulaşmış Trojan.Miner virüsü yazıyor 2)Sistem hafızası virüsü :Trojan win32.sepeh.gen yazıyor bu virüslerin açılımı nedir yani miner maden demek mesela ne amaçlı trojan bu yada sistem hafızasındaki trojan nasıl oluşuyor neden sistem hafızasında lütfen yardımcı olun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Sisteminizde bulunan virüsleri temizlemek için buyrun;
https://www.turkhackteam.org/8080248-post27.html
Adı - MEM: Trojan.Win32.SEPEH.gen
Tür - Virüs
Belirtiler - Bozuk dosya veya klasörleri, sistem ayarlarını geçersiz kılar vb.
Dağılımlar - Spam veya önemsiz postalar, kötü amaçlı indirmeler vb.
Etkilenen İşletim Sistemi - Windows Sistemleri
Bulaşma - Enfeksiyon serbest bırakmak için gizli yükleme tekniği kullanan ücretsiz programlardan birini yüklerken bilgisayarınızda görünebilir.Eski sistem yazılımı ve antivirüs yazılımı kullanımı nedeniyle. Rastgele ekran bağlantılarından herhangi birini tıkladığınızda, müdahaleci reklamlar, sahte güncellemeler.Ekli dosyaları veya kötü amaçlı içerik indirmelerini taşıyan spam e-postalar.
Trojan.Miner
Bu isim ve türevleri sizin sisteminizdeki CPU ve GPU gücünü fazlasıyla kullanarak bu virüsü size yollayan tarafın veri madenciliğinde kullanılmaktadır. Sizin üzerinizden para kazanmaktadır gibi bir özet yapabiliriz.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.