TryHackMe

httpskiller

Yeni üye
15 May 2023
7
1
Merhabalar.

Sadece tryhackme eğitim konuları üzerinden ilerleyerek, GitHub derlenmiş paketleri kullanarak, türkhackteam konuları gözlemlenerek siber güvenlikte önemli adımlar atılabilir mi? Yani bu işi öğrenebilir miyiz?

Bilmeyenler için Tryhackme tüm siber güvenlik konularının yer aldığı eğitici bir platformdur.
Bilgili kişiler, tecrübeli kişiler yanıtlarsa çok sevinirim çünkü artık bir yerden başlamak istiyorum.

Y4B4NC1

Katılımcı Üye
6 Ara 2022
450
210
Evet bu kaynaklar oldukça derin bilgiler edinmeni sağlar. Form'umuz da her alanda bilgi mevcut aynı zamanda github da geniş bir kütüphane. Tryhackme kısmına gelince öncelikle ücretsiz odaları bitirmeni ardından ücretli kısımları yapmanı ve sertifikasını almanı öneririm.

ACE Veen

Uzman üye
4 Şub 2023
1,111
563
Belirsiz
Merhabalar.

Sadece tryhackme eğitim konuları üzerinden ilerleyerek, GitHub derlenmiş paketleri kullanarak, türkhackteam konuları gözlemlenerek siber güvenlikte önemli adımlar atılabilir mi? Yani bu işi öğrenebilir miyiz?

Bilmeyenler için Tryhackme tüm siber güvenlik konularının yer aldığı eğitici bir platformdur.
Bilgili kişiler, tecrübeli kişiler yanıtlarsa çok sevinirim çünkü artık bir yerden başlamak istiyorum.
Güzel şeyler öğrenirsin fakat sadece onlar üzerinden değil başka kaynaklarada bakmanı tavsiye ederim

987654

Üye
2 Ağu 2008
125
9
Jameica
Güzel bilgiler edinebilirsiniz. Öğrendiklerini pratiğe dökmeyi unutmayın. Sadece İzleyerek öğrenemezsiniz, ben yazılım dili öğrenir iken hep işlem yapa yapa öğrendim. Keza hack de öğrenmek maksattı ile bir kaynak araştırıyor isem öğrendiklerimi deneye deneye kafaya çivi ile kazıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.