TSK, Silahlı Kuvvetlerimiz için ne yapabiliriz?

CanaTeyro

Yeni üye
21 Ağu 2017
19
0
Merhaba maviler ve yöneticiler. Burda büyük bir aileyiz. Kalabalık olmamız gücümüzü arttırıyor. Ordumuz için birşeyler yapmaya ne dersiniz? Bu konu altında ne yapabileceğimize dair beyin fırtınası yapalım hep beraber.

Mesela bence TSK Güçlendirme ve Mehmetçik vakfına yardım yapabiliriz.

Son düzenleme:

RedWaltz

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
2,181
2
Berlin
Biz Hataylıyız mesela akrabalarımız sınıra yakın yerlerde oturuyor oraya yemek götürüyor bizim yapabileceğimiz ise Fetih Suresi okuyabiliriz.

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,870
354
27
anka
mehmetcikalt.gif

https://onlinebagis.mehmetcik.org.tr/

:)

Bəy

Özel Üye
21 Haz 2015
4,810
266
Konya
TSK için, ülkemiz için üretelim. TSK için yapabileceğimiz en iyi şey en iyi silahlar tasarlamaktır.

FAYDAS1Z

Üye
9 Ara 2017
127
0
ÖTÜKEN
Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Der Başbuğ Atatürk kardeşim okuyan milli şuuru açık olan gençlik lazımdır bize oku, oku ki biryerlere var bu millete en iyi şekilde hizmet et. Esen kal.

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
89
22
Biz Hataylıyız mesela akrabalarımız sınıra yakın yerlerde oturuyor oraya yemek götürüyor bizim yapabileceğimiz ise Fetih Suresi okuyabiliriz.

Bende Hataylıyım :) burada da sarma yapıyorlar, tanıdığım fırıncı akrabalarım 1000 ekmek yapıp mehmetçiğe yolluyorlar. Hataylı olarak demiyorum ama Hatay insanı dışardan duyulduğu gibi değil. Hataylılara arap derler, görgüsüz derler, kavgacı derler ama bunlar yalan rüzgarlardır. Hatay insanını tanımak isterseniz misafirliğe gidin. Misafirperverlik ön safhadadır. Askerine devletine her daim sahip çıkar. Diyeceğim şu ki aklınız sınırda kalmasın, biz burda oldukça Türk beli yeri gelmez. Duaya herkesin ihtiyacı olur, Mehmetçiklerin sizden istedikleri belki de tek şey DUA'dır. Allah tekdir, Ordusu Türk'tür. Allah Türk askerini korusun.

Son düzenleme:

Emrullah7

Uzman üye
13 Eki 2015
1,399
0
bol bol dua ederiz
çevremizdekilerede anlatırız bilinçlendiririz , siber alemdede Dunyaya mesaj veririz
inanıyorsak üstünüz vesselam

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Konuyu takip ediyorum. Bizim şu an farklı alanlarda ülkemize ciddi faydalar sağlayacak projelerimiz var. Bir iki tanesini yönetim içinde yapacağız. Birkaçını üyelerle. Açıkçası sosyal projeler alanında yoğun bir tempo bekliyor ekip arkadaşlarımı. Ancak buradan da faydalı bir öneri çıkarsa mutlaka ilgileneceğiz sizleri de işin içine dahil ederek.

Yanlış anlaşılmak istemem fakat şuna karşıyım, asker olmak için şubeye başvuralım, aman efendim twitterdan gönderi atalım. Tamam gönderilerle destek güzel şey kamuoyu oluşturmalı. Tamam askere hepimiz hazırız. Biz zaten ordu bir milletiz kökenden. Fakat bu tip gösterilere gerek yok bana kalırsa. Askerin yaptığı iş inanılmaz kritik ve şehitlerimiz var. Diğer yandan askeri güç adına bir zayıflığımız yok biz zaten oraya çatır çatır girebilecek güçteyiz. Sivilleri düşünen vicdanlı bir orduya sahip olmasak iki günde de girilirdi oraya. Ama sırf siviller zarar görmesin diye ilmek ilmek işleniyor operasyon. Gönderilen yemekler ve sosyal medya gönderileri onlara güç veriyor moral oluyor. Fakat bunu kendi gösterimizi yapmak için değil, onlara moral olmak adına yapmalıyız.

İşte bunun için mektuplar gönderebiliriz. Moral mektupları... Eskiden yapardık biz. Terör dönemi doğu bölgelerindeki asker ve polis karakollarına ulaştırırdık. Yine ayarlayabiliriz talep olursa. Harici olarak para yardımı veya o ayarda bir şeye gerek yok. Yapan elbette yapsın tekrar diyorum yanlış anlaşılmak istemem. Ama asker zaten dimdik ayakta. Biz onların gücüne güç katmaya bakalım derim.

Siz üye arkadaşlarım, bu öneriye sıcak bakıyorsa başlatalım bir çalışma.

Son düzenleme:

CanaTeyro

Yeni üye
21 Ağu 2017
19
0
Konuyu takip ediyorum. Bizim şu an farklı alanlarda ülkemize ciddi faydalar sağlayacak projelerimiz var. Bir iki tanesini yönetim içinde yapacağız. Birkaçını üyelerle. Açıkçası sosyal projeler alanında yoğun bir tempo bekliyor ekip arkadaşlarımı. Ancak buradan da faydalı bir öneri çıkarsa mutlaka ilgileneceğiz sizleri de işin içine dahil ederek.

Yanlış anlaşılmak istemem fakat şuna karşıyım, asker olmak için şubeye başvuralım, aman efendim twitterdan gönderi atalım. Tamam gönderilerle destek güzel şey kamuoyu oluşturmalı. Tamam askere hepimiz hazırız. Biz zaten ordu bir milletiz kökenden. Fakat bu tip gösterilere gerek yok bana kalırsa. Askerin yaptığı iş inanılmaz kritik ve şehitlerimiz var. Diğer yandan askeri güç adına bir zayıflığımız yok biz zaten oraya çatır çatır girebilecek güçteyiz. Sivilleri düşünen vicdanlı bir orduya sahip olmasak iki günde de girilirdi oraya. Ama sırf siviller zarar görmesin diye ilmek ilmek işleniyor operasyon. Gönderilen yemekler ve sosyal medya gönderileri onlara güç veriyor moral oluyor. Fakat bunu kendi gösterimizi yapmak için değil, onlara moral olmak adına yapmalıyız.

İşte bunun için mektuplar gönderebiliriz. Moral mektupları... Eskiden yapardık biz. Terör dönemi doğu bölgelerindeki asker ve polis karakollarına ulaştırırdık. Yine ayarlayabiliriz talep olursa. Harici olarak para yardımı veya o ayarda bir şeye gerek yok. Yapan elbette yapsın tekrar diyorum yanlış anlaşılmak istemem. Ama asker zaten dimdik ayakta. Biz onların gücüne güç katmaya bakalım derim.

Siz üye arkadaşlarım, bu öneriye sıcak bakıyorsa başlatalım bir çalışma.

Co adminim, hep çok önemli projeler var deniyor ama ya uygulanmıyorlar yada işe yaramıyorlar. Uzun zamandır tht de kayda değer bir proje göremedik. Bir çalışma başlatacak olursanız biz zaten dünden hazırız.

siberdrone15

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
4,446
3
Projeler başlatılsa çoğu kişinin katılacağını düşünüyorum bu topluluk ile çoğu şey yapılır.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Co adminim, hep çok önemli projeler var deniyor ama ya uygulanmıyorlar yada işe yaramıyorlar. Uzun zamandır tht de kayda değer bir proje göremedik. Bir çalışma başlatacak olursanız biz zaten dünden hazırız.

Ciddi olamazsınız. Kusura bakma ama bana kalırsa sen takip etmiyorsun.

https://caglar-celik.com/index.php/projelerim/

Yukarıdaki adreste verdiğim projelerin bir iki tanesi hariç hepsini burada gerçekleştirdim ve öncülüğünü yaptım. Ayrıca şu anda kapsamlı bir ağaçlandırma projesi hazırlıyoruz derneklerle görüşüyoruz. Rahmetli Solo Türk adminimiz hep bir hatıra ormanı yapmak isterdi bizim için.

Linkte de yer alan kitap bağışları var. Daha bugün sınırda bir köy okuluna kitaplar ulaştı.

UITSEC CTF yarışmasına medya sponsoru olduk.

Diğer yandan siber güvenlik adına projeler mevcut iki adet. Fakat bunları sizinle paylaşmam şu an uygun olmayacaktır. İleride göreceksiniz etkilerini. Şimdilik görüştüğümüz yerler ve bizim aramızda.

Bu saydıklarım sadece güncel projeler. Linkte benim liderliğimde gerçekleşenler mevcut. Benden önceki büyüklerim, abilerim, ablalarım da bu alanda çalışmalar yapmış fakat onları yok farz edin.

CanaTeyro

Yeni üye
21 Ağu 2017
19
0
Ciddi olamazsınız. Kusura bakma ama bana kalırsa sen takip etmiyorsun.

https://caglar-celik.com/index.php/projelerim/

Yukarıdaki adreste verdiğim projelerin bir iki tanesi hariç hepsini burada gerçekleştirdim ve öncülüğünü yaptım. Ayrıca şu anda kapsamlı bir ağaçlandırma projesi hazırlıyoruz derneklerle görüşüyoruz. Rahmetli Solo Türk adminimiz hep bir hatıra ormanı yapmak isterdi bizim için.

Linkte de yer alan kitap bağışları var. Daha bugün sınırda bir köy okuluna kitaplar ulaştı.

UITSEC CTF yarışmasına medya sponsoru olduk.

Diğer yandan siber güvenlik adına projeler mevcut iki adet. Fakat bunları sizinle paylaşmam şu an uygun olmayacaktır. İleride göreceksiniz etkilerini. Şimdilik görüştüğümüz yerler ve bizim aramızda.

Bu saydıklarım sadece güncel projeler. Linkte benim liderliğimde gerçekleşenler mevcut. Benden önceki büyüklerim, abilerim, ablalarım da bu alanda çalışmalar yapmış fakat onları yok farz edin.

Eleştirdiğim şey bu projelerin büyük çoğunluğunun sizin kişisel çabanız ile yapılmış olması. Forumda örgütlenmenin yeterli oranda sağlanamaması

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Eleştirdiğim şey bu projelerin büyük çoğunluğunun sizin kişisel çabanız ile yapılmış olması. Forumda örgütlenmenin yeterli oranda sağlanamaması

Örgütlenmenin kralı geliyor :) Tüm Türkiye genelinde, tüm siber güvenlik uzmanı ve pentesterlar, şirketler, öğrenciler... Neyse sonra görürsünüz :RpS_glare:

Evet esas meseleye tekrar dönelim konu sapmadan. Önerileri toplayalım bakalım.

slnyildirim

Yeni üye
13 Ocak 2018
26
0
Zeytindalı operasyonuna yönelik pek çok moral amaçlı şarkılar videolar hazırlandı fakat bundan bile dolaylı olarak youtube kazandı
Nasıl olur bilemiyorum ama konuyu görünce direk aklıma bir site hazırlamak geldi şöyle ki o sitede mehmetçiğe destek için yazılan şarkılar yayınlanır ,mehmetçiğe notlar bırakılır
Tarihimiz olur çoğaltıllır tabii bölümler şu an ilk aklıma gelenler bunlar
Hatta reklam alınır ve elde edilen gelirle de şehit ve gazi ailelerine yardım için kullanılabilir
Bu yöntemle özellikle sosyal medyada beyni sulandırılmaya çalışılan gençlik de kazanılmış işin doğrusunu öğrenmiş olurlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.