Tüm programlama dillerini ögrenmek istiyorum

27 Şub 2016
147
0
Nereye...
Tüm programlama dillerini ögrenmek istiyorum nereden başlayacam ?

Ilk olarak nereden başlamalıyım
hepsini ögrenmem kaç senemi alır ?

Ve bir şey daha , makineleme dilini nasıl ögrenirim ! (makineleme dilinin bir adı var ama hatırlamıyorum.)

duman05

Adanmış Üye
9 Eyl 2012
6,326
2
Kardeşim istersen yapabilirsin ama sana bir öğüt veriyim bazen dağa çıkmak istersin ama oraya ulaştığında okuduğunu bulamazsın. Sen bu yazıdan kendine bir şey çıkart ;) bu arada makina programı yanlış bilemiyorsam PİC progrmalama.

KotuAdam1

Üye
16 May 2016
108
0
brainfuck gibi programlama dilleri çok sıkıntı çıkarır sana. makina dili öğrenmek istiyorsan assembly ile başla makina dili işlemcinin türüne bağlı mesele makina dili ile yazıcağın bir program a işlemcisinde çalışabilir ama b işlemcisinde çalışmayabilir

aydin3r

Üye
2 Haz 2013
109
0
hepsini tam anlamıyla öğrenebilirsen çok iyi olur ama ne istediğini seçip ona yoğunlaşırsan daha başarılı olursun hocam tabi seçim senin forumdaki programlama bölümünden araştırıp bakmanı tavsiye ederim ama yinede hepsini öğreniceksen c++ işin özü diye biliyorum ordan başlaman daha iyi olur kolay gelsin :)

qnXSE

Yeni üye
24 Nis 2016
45
0
Hiç dil bilgin yoksa python veya visual basic .net ile başlayabilirsin. Eğer temel varsa c++ öğrenebilirsin. Bunu öğrendikten sonra diğer dilleri öğrenmek kolaymış

Matrix24

Kıdemli Üye
27 Haz 2012
2,685
0
istanbul
ne ıcın programlama dılı ogrenmek ıstıyosun kendım rat tarzı programlar yapmakmı ıstıyosun yoksa web hack ılemı ılgılenmek ıstıyosun web hack ıle ılgılenmek ıstıyosan phyton dılını bılmen yeter onun dısında web uzerınde ıse html css js php ogrenıp masaustu programlamadan 1 tanesını bılsen bunlara destek cıkmak amacıyla ısını gorur ama ben brute force rat wb programlar yapıcam dıyosan c++ c dıllerıne bakmayı dene kardesım ılk once ne ıcın ogrenmek ıstedıgıne karar vermelısın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.