Turkhackteamx yardım lütfen

Kloasy

Üye
13 Ağu 2011
193
0
Arkadaşlar bilgisayarımda bir virüs tespit ettim adı svchost.exe şeklinde serverin.görev yöenticisi tarafından sonlandırılınca da Runtime error Turkhackteamx hatası veriyor. Yardım edin lütfen bu virüsten nasıl kurtulurum?

efe2002ozyay2002

Uzman üye
19 Eki 2012
1,044
0
nereye
Arkadaşlar bilgisayarımda bir virüs tespit ettim adı svchost.exe şeklinde serverin.görev yöenticisi tarafından sonlandırılınca da Runtime error Turkhackteamx hatası veriyor. Yardım edin lütfen bu virüsten nasıl kurtulurum?

darcometle yazılmış bir virüs :D

Kaspersky ile tarat combofix ile tarat pcyi güvenli modda başlat geçecektir sana virüsü vere adam görev yöneticini kapatmış ve şu anda seni izliyor olabiliri bunun için hemen yap

The Clash

Katılımcı Üye
8 Ocak 2013
338
0
İzmir
Svchost.exe virüs değildir. Windows Hizmetleri için Ana Bilgisayar İşlemcisi.

Eğer svchost.exe senin kullanıcın tarafından çalıştırılıyorsa virüstür. Eğer System, Local Service gibi kullanıcı adıyla çalıştırılıyorsa virüs değildir.

Svchost.exe Virüsü Nedir ?

Linki incelersen yeterince bilgi sahibi olursun bu konuda :)

Kloasy

Üye
13 Ağu 2011
193
0
çok teşekkür ederim adam crypter kullanmamış avira ile tarattım silindi :D bu arada yeri değil ama fud ya da en fazla 1-2 antivirüs tarafından yakalanan crypter biliyor musunuz ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.