Türkiye de girişimcilerin zorlukları

GeneralHackPro

Katılımcı Üye
24 Eki 2013
326
0
Maddeler halinde belirtmek istiyorum burada bu saatte takılan çoğu kişinin amacıda bir girişimci olmaktır büyük ihtimal...

-Eğitim sistemi dayatması üniversiteye kadar gereksiz bilgiler ile kafamızı meşgul etmek

-Bilişimci girişimciler için tam devlet destekli akademi ve girişimcilerin yolunda destek olan kuruluşun olmaması maddi ve manevi desteğin olmaması

-Önyargı sistemi bazı insanlar dışa dönük olarak psikolojik sorunlardan dolayı projesini ve fikrini iyi yansıtamıyor ve girişimci pisikolojisi rotasını doğru şekilde yönlendiren eğitim ve seminerler yok denecek kadar az

-Türkiyede eğitim ve baskı gibi etkenler yüzünden motivasyon yoktur bu tür şeylerde çünkü toplum tarafından işsiz bir insan olarak görülür kendimizi girişimciden çok işsiz bir insan gibi hissedebiliriz

Benim ilerki dönemler herkese açık alanlarda girişimci ve bir fikrin yürürlüğü ile ilgili insanları bilinçlendirmek için bir seminer düzenlemek için bir planım var fakat bunu yapmamı umarım engellemezler bulunduğum bölgede sonrasında projelerimi geliştirecem ve bir çok projeye adım atıcam diğer girişimciler adına detayları burada paylaşırım sonradan iyi günler.

FFB

Uzman üye
27 Mar 2016
1,941
3
Samsun
Eğitim ne için eğitim. Biraz da bunu düşünmek lazım. Mutlu olmak içinse kesinlikle yanılıyorsunuz. Mutlu olmak için eğitime gerek yok. Peki bu eğitimin amacı ne neden bu kadar dillendiriliyor. Eğer sen istersen okursun istersen okumazsın. Bütün mesele bu . Kıytırıktan laflarla şunları demeyin babam okutmadı fakirdik falan. Bakın gerçekten okumak isteyen var olan imkanları kullanıp kendine yeni imkanlar sağlar. Sistem her ne kadar gelişse de onu kullanan sensin . Senin istemen lazım. İlla süper ulti bir sisteme de gerek yok azıcık umut olsa yeter. Eeee bilgi çağındayız. Herkese eşit bir sistem de var BUDA İNTERNETTİR. Çok klasik bir deyim olacak ama YAZ GOOGLE AMCAYA PAŞAM. Artık yakınmayın.

İçimide boşalttım ohh.

duman05

Adanmış Üye
9 Eyl 2012
6,326
2
Girişimcilik diye bir şey yok ya sadece modern hırsızlığa girişimcilik demişler. ben size nasıl zengin olursunuz söyleyim yapın fakir kalırsanız yüzüme tükürün :)

öncelikle herhangi bir işe giriyorsunuz ve köpek gibi çalışıyorsunuz her ayrıntıyı ezberliyor hesabı kitabı tutmayı öğreniyorsunuz.

daha sonra oradan ayrılıp kendi kendinize 1-2 iş yapmaya başlıyorsunuz.

zamanla 1-2 iş 10 iş olucak.

yanınıza stajyer vs alıyorsunuz ezin ezebilidiğiniz kadar bize çok yaptılar :)

belli bir miktar para toplayıp bir dükkan kiralıyorsunuz.

malzemeci tanıdık olur çünkü işi ayrıntılarına kadar ögreniyiyorsunuz.

1 kaç araba ve iş büyümeye devam ediyor

benim eski staj yerimde ki gibi bozulmuş kartı 60 tl ye elektronikciye yaptırıp 500 tl ye kitliyorsunuz.

bundan sonrası sizin kitleme yeteneğinize bağlı ne kadar insanı mutsuz ederseniz o kadar zengin oluyorsunuz...

FFB

Uzman üye
27 Mar 2016
1,941
3
Samsun
Girişimcilik diye bir şey yok ya sadece modern hırsızlığa girişimcilik demişler. ben size nasıl zengin olursunuz söyleyim yapın fakir kalırsanız yüzüme tükürün :)

öncelikle herhangi bir işe giriyorsunuz ve köpek gibi çalışıyorsunuz her ayrıntıyı ezberliyor hesabı kitabı tutmayı öğreniyorsunuz.

daha sonra oradan ayrılıp kendi kendinize 1-2 iş yapmaya başlıyorsunuz.

zamanla 1-2 iş 10 iş olucak.

yanınıza stajyer vs alıyorsunuz ezin ezebilidiğiniz kadar bize çok yaptılar :)

belli bir miktar para toplayıp bir dükkan kiralıyorsunuz.

malzemeci tanıdık olur çünkü işi ayrıntılarına kadar ögreniyiyorsunuz.

1 kaç araba ve iş büyümeye devam ediyor

benim eski staj yerimde ki gibi bozulmuş kartı 60 tl ye elektronikciye yaptırıp 500 tl ye kitliyorsunuz.

bundan sonrası sizin kitleme yeteneğinize bağlı ne kadar insanı mutsuz ederseniz o kadar zengin oluyorsunuz...

senin verdiğin yol çok büyük sahtekarlık

duman05

Adanmış Üye
9 Eyl 2012
6,326
2
senin verdiğin yol çok büyük sahtekarlık

Malesef hayat böyle dostum sahtekarlar evlerinde pro içerken bizler geçim sıkıntısı yüzünden içimizi kemiriyoruz. ben şahsen 3-4 işte çalıştım devam da ediyorum çalışmaya hangi işe girdiysem aynı sonuç birinde bile değişmiyor sonuç ben sadece realist oldum sana göre sahtekarlık başkasına göre hakkını arama malesef :)

FFB

Uzman üye
27 Mar 2016
1,941
3
Samsun
Malesef hayat böyle dostum sahtekarlar evlerinde pro içerken bizler geçim sıkıntısı yüzünden içimizi kemiriyoruz. ben şahsen 3-4 işte çalıştım devam da ediyorum çalışmaya hangi işe girdiysem aynı sonuç birinde bile değişmiyor sonuç ben sadece realist oldum sana göre sahtekarlık başkasına göre hakkını arama malesef :)

Biyoloji sektörüne kapak at

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.