TÜRKİYE'de Terörü Bitirmek.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Cem Yılmaz seneler önce açıklamıştı bir reklamda... "Eğitim şart"...

Ama daha da önemlisi, maddi durumdur. Zamanında şirketim battı, üç kuruşa muhtaç oldum, kızıma süt alamadım. O çaresizlik anında "gel yasadışı yollardan para kazanacağız" deseler, giderdim. Şimdi? "Hadi len, niye kendimi riske edeyim?" der geçerim.

Ben ilkokulda iken - yaşım büyük olunca, İstanbul'un fethinden bir hafta sonrası filan oluyor - bir Et Balık Kurumu vardı,mezbahalarına filan geziye giderdik. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun geçim kaynağı "hayvancılık" idi, köylü hayvanı besler, Et Balık Kurumu'na satardı. 1980 darbesinden sonra, köylünün elindeki bütün hayvanlar alındı. Paraları verildi bu hayvanların, evet, ama adamların geçim kaynakları olan hayvanlar alınıp, yerine çabucak harcanıp bitecek para verildi. Benden bir nesil sonrasında Et Balık kurumu neredeyse çöktü. Ucuz kaynağı ortadan kalkmıştı. Daha da beteri, orada hayvancılık yapanların da beli büküldü.

O zamana kadar terör, doğru düzgün yandaş bulmakta zorlanırken, '80 darbesinden sonra aniden PKK atılışa geçti. Parası olmayan, kızına süt alamayan adam isyan eder. O adama dürüst para kazanma imkanı ver, PKK'nın piyon kaynağının yüzde ellisini kesersin. Yatırım yapılmalı o bölgelere..

Fabrika kurulmalı, modern tarım ve hayvancılık alanları açılmalı, bunlarda çalışanlar yerel halktan seçilmeli, adam kızının kahvaltıda yumurta, bal, süt yediğini görüp "Allah şükür!" demeli.

Ben her sabah kahvaltıda diyorum bunu, "Allah'ım şükürler olsun" diyorum, ondan hallerini bir nebze de olsa anlıyorum. Şirketim battıktan sonra, AkınSoft diye bir firmada iş buldum. Bir hafta geç cevap verselerdi, ki bilişim firmaları hep geç cevap verirler, turist dolandıran bir çetenin arasına karışacaktım.

Kızının karnı aç adama "dürüst olsana lan!" demek kolaydır. Kenardan PKK "hewal bok devlet seni adomdan saymiyor, bize gel pora verelim" deyinca adamın pek şansı kalmaz.

1 Ocak 2008
156
0
TR
Sadece terör değil, tüm oluşumlar için geçerlidir. Para akışını kestiğin her oluşum bitmeye mahkumdur.

Kökten çözmek istiyorsan, kök nedeni bulup onu halletmen gerekir. Bizim ülkemizde terörün kök nedeni bellidir. Devlet de buna 1960lı yıllardan beri, ister basiretsizlikten olsun, ister içerideki satılmış güçler nedeniyle olsun çanak tutmaktadır. Atatürk'ün "Türklük" tanımı dahil her kavramın içi sistematik olarak boşaltılmıştır. Son 12 yılda bu kavramlara dini kavramlar da eklenmiş ve namaz kılan hırsızlar, kuran okuyan tecavüzcüler peyda olmuştur. Bunlarla savaşmanın yolu da "doğru ve milli bütünlüğü yüceltici eğitimdir." Bu eğitimi verebilecek eğitmenleri yetiştirmek de bu sorunun diğer bir fil ayağıdır.

Kardeş feci bir yaraya bastın. Yapılabilecek o kadar basit önlemler ve çözümler varken halen daha "sen kimlerdensincilik" yaptığımız ve ötekileştirmeyi derinleştirdiğimiz sürece bu ülkede teröre destek verenler bitmeyecektir.

Bazen düşünürüm elimde bir şeyler yapabilme yetkisi olsa neler yapardım diye. Özü hep aynı noktaya gider düşüncelerimin. Bütünleştirici, saygılı bir politika izleyerek "Atatürk'ün Türklük" tanımına uygun, bilimsel ve çağı yakalamış bir nesil yetiştirmek, hurafelerin ve biatçıların kökünü kazıyarak ilerlemek en etkili ve uzun vadeli başarı getirecek olan yoldur.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
* binbaşı ahmet cem ersever'in yol kenarında kafasında sıkanların kim olduğunu bulursalar çözülür.
* pkk'nın işlediği afgan uyuşturucusunun türkiye gümrükleri üzerinden nasıl geçip hollanda'ya gidebildiğini bulursalar çözülür.
* eşref bitlis kazasının otopsisini adam gibi yaparlarsa bulunur.
* uğur mumcu'nun arabasının altına bomba koyan adamların işverenlerini bulurlarsa çözülür.
* pkk'nın kuzey ırak'taki organizasyonlarını türkiye'ye satan mossad'ın pkk üst düzey yönetimiyle olan ilişkileri kamuoyuna lanse edilirse çözülür.
* tel aviv imzalı organ transferlerinin kaba tabirle hammaddecisi olan pkk'nın insan ticaretlerine özel birliklerle operasyonlar yapılırsa çözülür.
* bağdat yönetimindeki vatan hainlerini hadım ederek çözülür.
* ortadoğu'da silah satımı üzerinden rant elde eden herkesin fişlenmesiyle çözülür.

aklıma gelenler bunlar gibi. ha bunları yapabilmek için de, çok büyük taşların yerinden oynaması gerekir. başta washington ve tel-aviv olmak üzere birçok diplomatik merkezle bağlar kopma noktasına gelir, hatta kopar da.

velhasılı, mükemmel şekilde çalışan bir zincirin, herhangi bir halkasını koparmak yeter. bunun da şehit vermekten çok daha ağır geri dönüşümleri olur. birçok sektörün ambargolar yüzünden durma noktasına gelmesi, lira'nın değer kaybı, ithalat-ihracat'ın sıfır noktalarına dayanması gibi...

türkiye'deki terör olgusu, kemikleşmiş bir kabuldür bu yüzden. bitmemesinin sebebi, pkk'nın yeni gerillalar bulması değildir yani.

terör binasını yıkmak için çok büyük bir deprem olması gerekir, bizim de binalarımızın yıkılacağı gibi.

egemen1

Üye
22 Ağu 2016
178
0
Antalya
Kurtulmaz kardeşim bunlar babadan oğla nesil şerefsizler.Eşeysiz ürüyo bunlar biri bitiyor diğeri başlıyor yeter lan.

Bykurabiye

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,519
3
Bunlara lafla anlatamassın anlamazlar ama bunları vurarak da bitiremessin maşallah saniyede 300 tane doğuyor bunlardan :D vur vur bitmez yani bunları bitirmek için kıyamet i beklemeliyiz herhalde ):

qhkesh1

Yeni üye
10 Mar 2016
27
0
ordu
Rahmetli muhsin yazıcıoğlunun dediği gibi. terör suçunu kim yapıuosa bulunur kim destek veriyosa kafsı kesilir kim arkasında duruyosa bacağı kırılır kim elinden tutuyosa eli koparılır kim adını anarsa dili kesilir. vatana ihanetin tek bir bedeli vardır bi kaç metre urgan. hesap sorulacak 50 milyon şehit veririz 50 gram toprak yok kimseye. sadakatin bir bedeli olduğu gibi ihanetin de bir bedeli olacaktır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.