Türkiyeyi siber anlamda korumak için daha fazla kaynağa ihtiyacımız var (ÖNERİ)

umutkalay

Katılımcı Üye
26 Nis 2019
276
0
THT günümüzde artık şahsa ait bir oluşum değilde TÜRKİYE'yi simgeleyen bir oluşum intibası uyandırıyor, adminlerimizde gerek konuşma tarzları olsun gerek paylaşımları olsun bunun farkında olduğunu çok net belli ediyorlar, gönüllü olan birçok hocamız TÜRKİYE'ye karşı duran oluşumlara çok güzel karşılıklar veriyor ama bu kesinlikle yetmez. Mesela kıbrıs açıklarında bize ait olan hava sahanlığımızda kaba kuvvetle(avrupanın yaptırım tehtidi) kullanarak girmesi muhtemel gemilerin sistemine girecek kadar donanımlımıyız ? Bu konuyu fazla hafife almayın bu yakında gerçekleşecek gibi duruyor zira 500 yıllık doğalgaz rezervi söz konusu. Veya google huawei ye yaptığı gibi bir hamleyi bize yapmaya kalkışırsa google a ne kadar zarar verebiliriz, hocalarımız dünyanın enlerinde olduklarını bi çok kez kanıtladılar buna kimsenin şüphesi yok fakat yeterli kaynak olmadan neler yapılabilir ki ?

Şimdi asıl konuya ve önerime geçelim hocam neden reklam gelirlerinden para kazanmaya çalışmıyorsunuz ? 2 damla reklam var ama onun yeterli geleceğini düşünmüyorum. Sonuçta THT şahsa ait bir oluşum değil sonuç olarakta kazandığı para ülkeninmiş gibi düşünebiliriz.Ekonomik olarak gelişirsek ataklarımızda paralel olarak güçlenecek... Hadi diyelimki kullanıcıların tepkisinden çekiniyorsunuz o halde şöyle ek bir önerim var youtube ın yaptığı gibi reklam gelirinin bir kısmını kullanıcılara getirilerine paralel olarak yönlendirin konu açanlara, o sıkıntıyı çözmekle kalmaz siteyi çok güzel kalkındırırız. Dışardan başarılı bir kitleyide bu yöntemle oluşuma çekebiliriz belki para için gelecekler ama 1 damla Türk kanı, Müslüman kanı taşıyorlarsa bu oluşumun parçası olmak isteyeceklerdir, sonuçta ne kaybederizki ? Ayrıca bağış bölümüde açılmalı bu site adminleri ülkenin çıkarı için çabalıyorlar buna destek olmak isteyenler olabilir yeterki sürekli olarak elde tutulur birşeyler yapalım ve bunu ülkemiz insanlarına yansıtıp kendilerini güvende hissettirelim, dış mihraklara yansıtıp caydırıcı olalım.
Admin ZoRRoKiN

Son düzenleme:

Admin

Administrator
28 Ara 2005
2,426
320
Reklam vermek için kimse sıraya girmiyor maalesef.

Site içeriği nedeniyle reklam şirketlerinde yasaklıyız, bunun dışında da reklam talebi oldukça sınırlı, düzenli reklamverenler yok.

Gulf

Yeni üye
23 May 2016
11
0
Bahsettiğiniz tarzda bir saldırıda Türkiye dahil kimse THT nin arkasında durmaz. Zaten forum geneline bakıldığında bu işi sevabıyla günahıyla bilen bir şeyler yapabilecek kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Onlarda neden google a saldırsın ki...

İngilizce bilmeden sadece Türkçe kaynaklarla muhtemelen kendi sitenizi bile koruyamazsınız güncel açıkları takup edemediğinizden. Sonuçta forumda ileri gelen üyeler tercüman değil. Ve bu yüzden eğer düzgün bir şekilde kendi güvenliğini sağlama yada başka hedeflerin varsa İngilizce şart.

Yavuz1461

Yeni üye
25 May 2019
23
0
Trabzon
Kesinlikle katılıyorum arkadaşa, ben bu alanda hizmet etmek için 15000 değerinde pc masrafım oldu ve her ay bir çok masraf çıkıyor önümüze. Sonuna kadar helalı hoş olsun Ülkemiz için. Hatta böyle bir konu açmayı bile düşünmüştüm, bağış, destek açılması gerekli bu tür forumlara.

cemx42

Katılımcı Üye
30 Haz 2018
315
0
Yahu biraz akilli düşün ak denizdeki bir saldırıya tht cevabı sanal olarak verebilcek kapaaitede bu işlerle az çok emek verenler bilir elektronik harp zordur ve masraflidir devlet anca destek verir

Sende illa destek olmak istersen eline bi g3 al derim

Huawei gelirsek onun gibi bir yaptirim abd icin ayagina sikmak olur sadece azsrbaycanda 10 milyon turk var asyayi saymiyorum hepsi birden ortaklasa bir tavir sergilese abd ekonomisini nasil etkiler sen dusun

Isletim sistemi okusunda acik kaynakli romlari editleriz olur biter

umutkalay

Katılımcı Üye
26 Nis 2019
276
0
Reklam vermek için kimse sıraya girmiyor maalesef.

Site içeriği nedeniyle reklam şirketlerinde yasaklıyız, bunun dışında da reklam talebi oldukça sınırlı, düzenli reklamverenler yok.

Admin
Bu tür engellerin farkında değildim hocam aklımda soru kalmadı post kasılmaması için konu kitlenebilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.