Twitch Bit Dolandırıcılığı

Yavuz23213

Yeni üye
13 Şub 2023
45
8
Arkadaşlar merhaba,biliyosunuz bi aralar twichten yayıncılarla anlaşılarak kara para aklandı ve ceza almadan kurtuldu çoğu,arkadaşlar merak ettiğim kısım
1-Twichten bit alırken nasıl hissettirmeden aldılar(yani kartları gidenlern haberi yok muydu)
2-Nasıl yayıncılara bit gönderenleri bulamadılar

• Beğen
Tepkiler: z_c

lilake

Yeni üye
16 Şub 2023
1
0
ilk sorunun cevabı kısa net bu işte twitchin cebine yarıyor koskoca twitch bilmez mi 3d pos kullanmasını kredi kartı sahipleri bankasının sigortasından kolayca geri paralarını alabiliyorlar zaten (Türkiyede bu olay yok) örnek vereyim geçen sene Ablam amerikada kartını çaldırdı cüzdan felan ve bi benzinlikten bişeyler almışlar banka bakıyor araştırıyor biraz bu kişinin harcamaları genellikle kıyafet makyaj malzemesi bi anda başka bi yerden alışveriş yapmış bide kamera kayıtları felan gösterirsen geri ödemeni sağlıyorlar. tabi bu araştırma alma süreci 2 3 hafta sürüyor zaten twitchin kullandığı pos şirekti parayı çeviriyor bu zaman diliminde bu yayıncılara bit gönderenler yurtdışı kartı ile gönderdikleri için bişey olmadı ve tabi tr kart kullananlarda var açık vermemişse vds azure vpn kullanmışsa zor yakalanırlar açık varsa 2 3 sene sonra evine bi güzel ziyarete gelirler geçen sene kasıma ayında 2017deki işlemlerim geldi çok şükür bıraktım burdan gelen parayla mutlu olamazsınız

Edros Detretus

Kıdemli Üye
25 Haz 2009
2,455
31
/var/named
1- Kartlar çalıntı kartlardı. Bunlar internet üzerinde çeşitli kötü niyetli insanların çeşitli yöntemler ile elde ettiği kartlardı. Yani kısacası biri senin kart bilgilerini çaldı, başka birine bu bilgileri sattı. Satın alanlar da bazı yayıncılar ile anlaşıp bu kartları kullanarak bit meselesini türetti. Kar paylaşıldı.

2-Bu sorunun cevabının bir kısmını 1. sorunun cevabında verdim. Kartlar çalıntıydı. Bir de üstüne VPN kullanarak kendilerini gizlediler.

• Beğen
Tepkiler: z_c

Yavuz23213

Yeni üye
13 Şub 2023
45
8
1- Kartlar çalıntı kartlardı. Bunlar internet üzerinde çeşitli kötü niyetli insanların çeşitli yöntemler ile elde ettiği kartlardı. Yani kısacası biri senin kart bilgilerini çaldı, başka birine bu bilgileri sattı. Satın alanlar da bazı yayıncılar ile anlaşıp bu kartları kullanarak bit meselesini türetti. Kar paylaşıldı.

2-Bu sorunun cevabının bir kısmını 1. sorunun cevabında verdim. Kartlar çalıntıydı. Bir de üstüne VPN kullanarak kendilerini gizlediler.
benim anlamadığım kartlardan para giserken nasıl haberi olmuyor

Edros Detretus

Kıdemli Üye
25 Haz 2009
2,455
31
/var/named
benim anlamadığım kartlardan para giserken nasıl haberi olmuyor
Haberleri oluyordur ancak adı üstünde çalıntı. :) Burada şöyle bir durum da var, çalıntı bir kart ile gidip hepsiburada'dan alışveriş yapabilirsin. Burada suç hepsiburada'da değil sende oluyor. E adamlar da zaten bunun için bu işi yapıyor. :) Yani aslında yayıncıların bu karı bölme meselesi olmasa hiçbiri suçlu olmayacaktı.

Yavuz23213

Yeni üye
13 Şub 2023
45
8
Haberleri oluyordur ancak adı üstünde çalıntı. :) Burada şöyle bir durum da var, çalıntı bir kart ile gidip hepsiburada'dan alışveriş yapabilirsin. Burada suç hepsiburada'da değil sende oluyor. E adamlar da zaten bunun için bu işi yapıyor. :) Yani aslında yayıncıların bu karı bölme meselesi olmasa hiçbiri suçlu olmayacaktı.
Yani knk anladığım kadarıyla dolandırıcılar çalıntı kart alıyor sonrasında vpn açıp kartlarla bit alıyolar ama kart sahipleri bir şey yapmıyor sanırım sonrasında yayıncıyla anlaşıp paraları bölüyolar bu mu olay

İki sorum daha olacak:
Kartları başkalarından aldığımda yada kendim çaldığımda ve twichten bit aldığımda ve bunu vpn ile yaptığımda birşey olmuyomuki yakalanmıyolar

Paraları sonrasında yayıncılar nereye gönderiyorlarda polisler kart çalan ve bunlarla bit atıp para kazanan kişileri bulamıyor

Hepsini twich ve vpn mi koruyor ve sonrasında para nereye gidiyor paranın bit atanların bankasına gitmesi lazım ve bit atılan yayıncıları polis yakalayınca bitçilerle nereden iletişime geçtiklerini ve nereye parayı yolladığını bulup bitçileri bulamazlarmı?

lll.xtapp

Yeni üye
11 Ara 2022
32
16
Arkadaşlar merhaba,biliyosunuz bi aralar twichten yayıncılarla anlaşılarak kara para aklandı ve ceza almadan kurtuldu çoğu,arkadaşlar merak ettiğim kısım
1-Twichten bit alırken nasıl hissettirmeden aldılar(yani kartları gidenlern haberi yok muydu)
Kendi bilgilerime dayanarak soruları yanıtlayacağım eğer yanlışım varsa şimdiden affola düzeltirseniz sevinirim.

1- Kartları çeşitli yöntemlerle (örn. alışveriş sitelerindeki sql açıklarıyla veyahut bazı sistemlere(sigorta şirketleri vb.) rat atarak) elde ediyorlar ve kart sahipleri sadece bir para transferi sırasında kartlarının çalındığını öğrenebiliyorlar ki o zaman da iş işten geçmiş oluyor. Bunu önlemek için bazı siteler 3D Secure koruması koyuyor bu şekilde 3D Secure koruması olan sitelerden alışveriş yapılamıyor ancak alışveriş yapılan sitede 3D Secure koruması yoksa geçmiş olsun.

2- Bit atanlar VPN kullanarak kendilerini gizlemeye çalışsalar bile bir kısmı yakalandı yani hangi hesaptan atıldığı belli oluyor ancak delil yetersizliğinden serbest bırakılıyor. Yani eğer pcnin loglarında ya da HDD de veyahut kanıt bulunabilecek herhangi bir kaynakta kanıt bulunamazsa kişi belirli bir süre gözaltında tutulduktan sonra bırakılıyor ve dava düşüyor.

Yani knk anladığım kadarıyla dolandırıcılar çalıntı kart alıyor sonrasında vpn açıp kartlarla bit alıyolar ama kart sahipleri bir şey yapmıyor sanırım sonrasında yayıncıyla anlaşıp paraları bölüyolar bu mu olay

İki sorum daha olacak:
Kartları başkalarından aldığımda yada kendim çaldığımda ve twichten bit aldığımda ve bunu vpn ile yaptığımda birşey olmuyomuki yakalanmıyolar

Paraları sonrasında yayıncılar nereye gönderiyorlarda polisler kart çalan ve bunlarla bit atıp para kazanan kişileri bulamıyor

Hepsini twich ve vpn mi koruyor ve sonrasında para nereye gidiyor paranın bit atanların bankasına gitmesi lazım ve bit atılan yayıncıları polis yakalayınca bitçilerle nereden iletişime geçtiklerini ve nereye parayı yolladığını bulup bitçileri bulamazlarmı?

Bu sorulara gelicek olursak:

1- Genellikle cc yapan kişiler papara kiralayıp paraları orada topluyor ve bu para ne diye sorulduğunda kendilerine aklayabilecek cevaplar veriyorlar. (örn. ticaret vb. şunu aldım şunu sattım gibi şeyler (İlla sanalda satış yapılması gerekmiyor. (CC'cimizin arkadaşına telefon sattığını varsayalım) Sanalda konuştuk anlaştık parayı papara kullandığım için oraya atmasını istedim sonra (örn. kişinin sözde telefon sattığını varsayalım) telefonu verdim gibi gibi şeyler söyleyebilir ve tanıdığı da varsa ve onaylarsa aklanma olasılığı artar. bu olabilecek en basit örnek konuya benden daha hakim kişiler aklanma olasılığını arttıracak şeyler söyleyebilir.)

2- Bu soruyu da zaten soru 1'i yanıtlarken yanıtlamışım. (Bu arada genellikle en güvendikleri uygulama olan ICQ'yu kullanırlar. Ha onun dışında Discord, Telegram veyahut Signal kullananı görmüştüm zira twitch bit olayında da yayıncılarla Discord kullanarak iletişime geçmişlerdi çünkü Discord, ICQ dışındakilere nazaran biraz daha optimal.)

Umarım aklındaki soruları cevaplayabilmişimdir. :)

Peace Out.

Nebula446

Yeni üye
15 Şub 2023
11
1
direk topluca değil yan hesaplardan çalıntı hesaplara bit atıyorlar ve sonra kendi hesabına atıyorlar ve bu hesaplarda 1 2 günlük değil 3 4 ay geçmiş doğrulanmış hesaplardır 2. ip gizleme ve vpn sayesinde bulamadılar gmailden bulsun dersen gmailler ya yurt dışından çalıntı hesaplar alıp kendilerini 10 da 10 gizliyorlar

Yavuz23213

Yeni üye
13 Şub 2023
45
8
Çalı
direk topluca değil yan hesaplardan çalıntı hesaplara bit atıyorlar ve sonra kendi hesabına atıyorlar ve bu hesaplarda 1 2 günlük değil 3 4 ay geçmiş doğrulanmış hesaplardır 2. ip gizleme ve vpn sayesinde bulamadılar gmailden bulsun dersen gmailler ya yurt dışından çalıntı hesaplar alıp kendilerini 10 da 10 gizliyorlar
Çalıntı hesaptan kendininkilere bit atıyolar derken knk sadece yayıncılara bit atılıyor diye biliyordum nasıl yani

Nebula446

Yeni üye
15 Şub 2023
11
1
Çalı

Çalıntı hesaptan kendininkilere bit atıyolar derken knk sadece yayıncılara bit atılıyor diye biliyordum nasıl yani
o biti yan hesaplardan lkendilerine atıyorlar twich biti görmesin diye ama o para hayla illagel oluyor yayıncılara attıkları zaman o para yayıncının olduğu için legal oluyor yayıncı paranın yarısını atınca legal bi para kazanmış oluyor

o biti yan hesaplardan lkendilerine atıyorlar twich biti görmesin diye ama o para hayla illagel oluyor yayıncılara attıkları zaman o para yayıncının olduğu için legal oluyor yayıncı paranın yarısını atınca legal bi para kazanmış oluyor
yani sistemin lagını açığını bulmuşlar gibi düşün

anz0

Yeni üye
14 Şub 2023
5
1
1- ben twitchteki 3d secure yani kart sahiplerine sms veya benzeri ileti gitmemesini iyzico pos altyapısı ile yaptıklarını biliyorum o altyapıyla 3d verif. kodu gitmiyor
2- aslında birçoğu bulundu bulunamayanlar iyi gizlenenlerdir

Yavuz23213

Yeni üye
13 Şub 2023
45
8
1- ben twitchteki 3d secure yani kart sahiplerine sms veya benzeri ileti gitmemesini iyzico pos altyapısı ile yaptıklarını biliyorum o altyapıyla 3d verif. kodu gitmiyor
2- aslında birçoğu bulundu bulunamayanlar iyi gizlenenlerdir
Ama bulunanlar serbest bırajıldı bildiğim kadarıyla,neden böyle oldu ve kendilerini gizleme yöntemleri nelerdir

kafasaka

Üye
10 Kas 2007
79
1
21
Bro bu işe girmek kendi kafana sıkmak demektir. yüz kızartıcı şuç hayatının artık eskisi gibi olmaması demektir.

ωσитαѕ

Kıdemli Üye
1 Eki 2017
3,874
4
483
6
İllagele girmek istiyorsan yanlış forumdasın. Bunları öğrenip bu işlere girmeye hiç gerek yok. Ek olarak dolar üzerinden alınmakta. Zengin adamlar hiç 50 100 dolara hiç bakmaz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.