Ubuntu linux hk.

HERMIUS

Üye
15 Mar 2017
213
0
127.0.0.1
Merhaba turkhackteam ailesi,

Ben bir aptallik edip tum windowsu silip ubuntu linux kurulumu yaptim ve bilgisayarda sadece bu isletim sistemi kurulu ben windowsa geri donmek istiyorum ama usb ile baslattigimda hard disk gorunmuyor linux hard diskin dosya bicimini degistirdi herhalde bbunu nasil duzeltebilirim windowsa nasil geri donebilirim yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkur ediyorum.

cewl

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,870
9
29
Merdekan
https://support.microsoft.com/en-us/help/247804/how-to-remove-linux-and-install-windows-on-your-computer

gel sana kendi dusunduyum yontemi soyleyim :)

hard diski bilgisayardan cikarip arkadisinin bilgisayarina (( unutma hard disk girisi cok olur genellikle 2 ci girisi bahs edyorm)) tak ve genellikle arkadasinin bilgisayrnin bios menusu geldikde windows diskini ve yahudda usb ni tak ( eyer biosdan usb ile atacaksansa formati usb ni sec cd ile tacaksansa cd ni sec ) cd yi saldikdan sonra ise arkadasnin diskine dokunmadan c ve d disklerine drek kali linuksu sil ardinca ise windowsu yaz o sildiiyn diske bi sorn olrsa ozelden bana yaz

ve unutma bu islem biraz zordur islem bitikden sonra ise sistem bulunmadi hatasi ve yahuda grub rescue gibi ,,,, (islemler tamamlandikdan sonra haaa ) o zaman bu konumdaki islemleri uyqula https://www.turkhackteam.org/linux/1781470-grub-rescue-hatasi-cozumu.html

Son düzenleme:

YESBUTNO

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
764
1
Bu durumlar genelde usb / dvd ye boot ederken sıkıntı yaşanmasından oluyor.
WoeUSB adlı programı linuxa kurup ardından da windowsu boot edebilirsin aygıtına sonrada formatını atarsın bende öyle olmuştu şahsen diğer programlar sıkıntı çıkarıyor.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

cewl

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,870
9
29
Merdekan
Bu durumlar genelde usb / dvd ye boot ederken sıkıntı yaşanmasından oluyor.
WoeUSB adlı programı linuxa kurup ardından da windowsu boot edebilirsin aygıtına sonrada formatını atarsın bende öyle olmuştu şahsen diğer programlar sıkıntı çıkarıyor.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

formati atarken hard disk bulunamiyor onu demek isdiyor . hard disk bulunamiyorsa windowsu nereye boot edecek ?

ByKertenkele

Uzman üye
29 Tem 2017
1,174
8
103
https://support.microsoft.com/en-us/help/247804/how-to-remove-linux-and-install-windows-on-your-computer

gel sana kendi dusunduyum yontemi soyleyim :)

hard diski bilgisayardan cikarip arkadisinin bilgisayarina (( unutma hard disk girisi cok olur genellikle 2 ci girisi bahs edyorm)) tak ve genellikle arkadasinin bilgisayrnin bios menusu geldikde windows diskini ve yahudda usb ni tak ( eyer biosdan usb ile atacaksansa formati usb ni sec cd ile tacaksansa cd ni sec ) cd yi saldikdan sonra ise arkadasnin diskine dokunmadan c ve d disklerine drek kali linuksu sil ardinca ise windowsu yaz o sildiiyn diske bi sorn olrsa ozelden bana yaz

ve unutma bu islem biraz zordur islem bitikden sonra ise sistem bulunmadi hatasi ve yahuda grub rescue gibi ,,,, (islemler tamamlandikdan sonra haaa ) o zaman bu konumdaki islemleri uyqula https://www.turkhackteam.org/linux/1781470-grub-rescue-hatasi-cozumu.html

Güzel taktik .. :D cewl

Ludas

Üye
1 Ocak 2019
238
0
24
Ludas.py
Disk manager adlı yazılım ile (Ubuntu/Linux ortamından) diskinin formatını Windows için uygun bir hale getirebilirsin. İstediğin Windows sürümünü indirip tüm Linux sürümlerinde mevcut olan diske yazma programları ile işini halledip temiz bir kurulum yapabilirsin.

------------------------------

Bu arada gözüme çarptı, aptallık demişsiniz. Katien aptallık değil bu. Deneme yanılma olarak düşünün, moralinizi bozmayın. Her insan hata yapabilir, mühim olan hatayı düzeltmek.

------------------------------

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.