GNU/Linux Ubuntu oyun performansı

StrangerMinds

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
310
0
/home
Selamlar forumun değerli üyeleri.
Resmi olarak Ubuntu ya geçiş yapmış bulunmaktayım. :)
Sistemden her yönüyle memnunum hiçbir sorun yaşamadım.
Ancak şöyle bir sıkıntım var. Windows 10 pro 64bit kullanırken CS:GO oyununu yüksek ayarlara 70 80 fps alırken şimdi en düşük çözünürlük en düşük kalite gölgeler vs her şey kapalı 20 30 fps üzerine çıkmıyor.
Benim için çok ciddi bir sorun aslında ama bunun dışında hiç bir sıkıntı yaşamadım Ubuntu ile.
Sırf bunun yüzünden Windows a tekrar dönmeli miyim, yoksa bir çözümü var mıdır şu an ubuntudan yazıyorum :)

ibanez75612

Katılımcı Üye
21 Nis 2012
506
1
IIS
Selamlar forumun değerli üyeleri.
Resmi olarak Ubuntu ya geçiş yapmış bulunmaktayım. :)
Sistemden her yönüyle memnunum hiçbir sorun yaşamadım.
Ancak şöyle bir sıkıntım var. Windows 10 pro 64bit kullanırken CS:GO oyununu yüksek ayarlara 70 80 fps alırken şimdi en düşük çözünürlük en düşük kalite gölgeler vs her şey kapalı 20 30 fps üzerine çıkmıyor.
Benim için çok ciddi bir sorun aslında ama bunun dışında hiç bir sıkıntı yaşamadım Ubuntu ile.
Sırf bunun yüzünden Windows a tekrar dönmeli miyim, yoksa bir çözümü var mıdır şu an ubuntudan yazıyorum :)

ubuntu oyun oynamak için tasarlanmamış bir işletim sistemi olduğundan ekran kartınız çok iyi performans vermeye bilir düşüşler yaşamışsınız oyun için dual boot yapıp windows kullanmanızı tavsiye ederim :)

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Eğer Linux vb. dağıtımlarda oyun oynanmayacaksa Steam, Origin gibi meşhur platformlar neden Linux desteği sunuyor ?

Ek olarak şu iki videoya bakabilirsiniz,

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=BwWFxspudGM[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=yBI5tsa1inY[/ame]

metehanzz

Üye
4 Şub 2019
235
0
Linux tabanlı işletim sistemlerinde daha az performans alırsın.Ubuntu oyun açısından çok sıkıntı çıkarır performans olarak o yüzden eğer oyun oynamadan yapamıyorsan windowsa dön derim yada dual boot yapabilirsin.

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Ekran kartı ile herhangi bir bilgi vermemişsiniz, ekran kartı driver kurulumu gerçekleştirmedi iseniz buradan ekran kartı kurulumunuzu yapabilirsiniz ;

AMD
NVIDIA

ksc10

Katılımcı Üye
29 Ocak 2016
414
2
Burdan
Sisteminizde çift ekran kartı var ise Linux kurduktan sonra otomatik olarak dahili ekran kartını kullanır. Dahili ekran kartı güç tasarrufu içindir. Harici ekran kartı ise yüksek performans içindir. Ubuntu'da çift ekran kartını da kullanmak için bumble bee, optirun konularını araştırabilirsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.