ücretsiz ilan scripti kullanmak suçmu?

000000000026

Katılımcı Üye
10 Eki 2009
772
0
selamun aleyküm arkadaşlar.ben ilan sitesi açmayı düşünüyorum fakat google da aratınca bir sürü seri ilan scriptleri var ücretsiz dağıtıyorlar.bu scriptlerden kullansak sıkıntı çıkarmı ?

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Eğer ki gerçekte lisanslıysa ve ücretle satılıyorsa sen onu warez şekilde temin etmiş oluyorsun. Ceza bile yersin.
Ancak eğer ücretsiz ise kullanmakta sıkıntı çıkmaz.

An0x

Üye
25 Haz 2016
140
0
Eğer yazılımın üreticileri, yazılımı ücretsiz bir şekilde dağıtıyorsa sıkıntı çekmezsin. Lisanslı ve Telif haklarına sahip ücretli yazılımları, illegal bir şekilde kullanırsan, ceza-i işleme tabii tutulabilirsin.

000000000026

Katılımcı Üye
10 Eki 2009
772
0
yazılımın üreticisini nasıl bulayım ki.script siteleri ücretsiz script diye yazmış indirme dosyasınıda koymuş.adamlar scripti indirme sitesi yapmış ve ücretsiz ilan scripti diye yazmış.o scriptin dosyalarını paylaşan suç değil de kullanmak mı suç oluyor acaba

An0x

Üye
25 Haz 2016
140
0
yazılımın üreticisini nasıl bulayım ki.script siteleri ücretsiz script diye yazmış indirme dosyasınıda koymuş.adamlar scripti indirme sitesi yapmış ve ücretsiz ilan scripti diye yazmış.o scriptin dosyalarını paylaşan suç değil de kullanmak mı suç oluyor acaba

Ufak bir google araştırması yaparak, öğrenebilirsin. Her ücretsiz yazana bakma dostum çoğu scriptler nulled oluyor. Ayrıca mesaj olarak attığın script, warez :RpS_cool: .

Telif hakkına tabii olan bir ürünü paylaşmakta kullanmakta suç olabilir.

An0x

Üye
25 Haz 2016
140
0
Ayrıca, Warez script kullanmak tamamen emek hırsızlığıdır. Paraya kıyıp orjinal script satın alabilirsin ve " başım dertte mi ? " diye düşünmekten kurtulursun.

000000000026

Katılımcı Üye
10 Eki 2009
772
0
parasıyla alacağım iki adet site var ama onlarda ücretsiz dağıtılan scriptleri satıyorlar.ve ben geçen script indirdim yükledim 1-2 gün sonra confing.php dosyasını ftp den indirdim içini açıp baktım kodlar şifrelenmiş gibi bir hal almış ve ip adresiniz falan alındı gibisinden bişeyler yazıyor

An0x

Üye
25 Haz 2016
140
0
parasıyla alacağım iki adet site var ama onlarda ücretsiz dağıtılan scriptleri satıyorlar.ve ben geçen script indirdim yükledim 1-2 gün sonra confing.php dosyasını ftp den indirdim içini açıp baktım kodlar şifrelenmiş gibi bir hal almış ve ip adresiniz falan alındı gibisinden bişeyler yazıyor

Dediğim gibi, paraya kıy orjinalinden temiz bir script satın al. Bu tür dertleri düşünme. :)

000000000026

Katılımcı Üye
10 Eki 2009
772
0
Modemi ve bilgisayarı toplayıp çabuk camdan aşağı salla :p . Şaka yapıyorum, en iyisi FTP üzerinde ki ve Bilgisayarındaki dosyaları temizle. Pek bir şey olacağını sanmam ama, işi şansa bırakmamak gerek. :drunk

bende camı açtım klavyeyi atıyordum şaka dediğinizi duydum :) şaka şaka ,bnde şaka yaptım :) ee hocam şimdi ilan scripti alabileceğim hangi siteler var

000000000026

Katılımcı Üye
10 Eki 2009
772
0
Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.