Unicornscan bilgi toplama aracı. Nedir? Nasıl kullanılır.

Hisoka*

Kıdemli Üye
21 Eki 2015
2,065
5
rVfi0W.jpg

Unicornscan nasıl indirilir?

Kali Linux'ta yerleşik olarak gelir, indirmeye gerek yoktur

Unicornscan Nedir?

Güvenlik araştırma, Bilgi toplama, ve Korelasyon motorudur.

Kısaca Unicornscan

herhangi bir TCP / IP özellikli aygıta uyarı kullanan ve bu aygıttan gelen bir yanıtı ölçen karmaşık, güçlü ve durumsuz bir bağlantı noktası tarayıcısıdır.

Başlamadan önce

daha fazla komut görmek ve öğrenmek için unicornscan -h parametresini kullanmanızı öneririm.

Temel Özellikleri

〔➟ Uygulama ve bileşen tanımlama.

〔➟ PCAP dosyası günlüğü ve filtreleme

〔➟ İlişkisel veritabanı çıktısı.

〔➟ Özel modül desteği bulunur.

〔➟ Özelleştirilmiş veri seti görünümü.

〔➟ Bayraklarının veya bayrak kombinasyonlarının her biri ile zaman uyumsuz durumsuz TCP taraması

〔➟ Uygulama ve işletim sistemi parmak izi için eş-zamansız banner yakalama özelliği.

〔➟ Eşzamansız durum bilgisiz TCP banner'ı yakalama özelliği.

〔➟ UDP Protokolü taraması..

〔➟ SQL İlişkisel Çıktı Desteği

〔➟ A / P OS kimliği.​

h3k1oc.jpg

Unicornscan ile Temel tarama komutları.

Temel TCP SYN taraması
Kod:
unicornscan 192.168.000.xxx [ İP ]

Birden çok IP Taramak

İP Adresler arasına virgül koymadığınızdan emin olun​
Kod:
unicornscan 192.168.xxx.08 192.168.xxx.98

TCP taraması yapmak

-r parametresi : Tarama için saniyede kaç paket gönderecek onun ayarlamasını yapar.

-m parametresi : Method anlamına gelmektedir taramada hangi methodu kullanacak iseniz başına T veya U getirirsiniz.
Kod:
unicornscan -r30 -mT hedefsite.com veya [ İP ]

UDP taraması yapmak
Kod:
unicornscan -r30 -mT hedefsite.com veya [ İP ]

Videolu anlatım ( örnek ) ( Alıntıdır. )​

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=reaQIpizgT8"]https://www.youtube.com/watch?v=reaQIpizgT8[/ame]

Son düzenleme:

Cyberdown

Üye
21 Haz 2020
154
5
Güzel bir içerik olmuş elinize sağlık.

Bir maruzatım var, renklerinizi beyaz yaparsanız umuyorum ki okunması daha kolay olacaktır.

*Sağlıcakla Kalın
Saygılarımla.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.