Üniversite Ortalama İle Geçiş

alpellario

Üye
7 Eki 2009
74
0
Merhaba arkadaşlar.
Geçen yıl bilgisayar mühendisliği bölümünü kazandım . İsteğe bağlı(zorunlu olmayan) hazırlık isteyerek seneye başladım. 6 ay okula gitmediğim için isteğe bağlı hazırlık bölümünden başarısız sayıldım. Ama yinede seneye 1. sınıftan başlayacağım. İsteğe bağlı olduğundan sorun olmuyor.

Şimdi gelelim asıl soruma . Ben 1. yıl not ortalamamı cok yüksek tutup başka bir üniversitenin aynı bölümüne girmek istiyorum.

-Ama isteğe bağlı hazırlıkta başarızlık durumu bir engel teşkil edermi ?
-Engel olmasa bile sonucu olumsuz etkileyebilir mi ?
-Son olarakta zorunlu olmadığından belgelerde göstermeme gibi bir şansım varmı ?

Çünkü şuanki bölümüm tamamen türkçe , geçiş yapmak istediğim üniversitenin bölümüde tamamen türkçe .
Yardımlarınızı esirgemeyin. İyi forumlar

AytugEren1

Yeni üye
30 Eki 2015
34
0
Eskişehir
Hiçbir sorun olmaz hocam. Bölüm türkçe ise bir sorun teşkil etmez ancak ingilizce ise hazırlık okumak zorunda kalırsın. Birde geçiş yapacağın bölümün dersleri ile senin bölümündeki derslerin kredi - akts uyumlarına bir bakmanı tavsiye ederim bazıları sayılmayabilir.

neotam35

Katılımcı Üye
20 Kas 2009
381
0
Hiçbir sorun olmuyor kardeşim. Sadece seni yabancı dil yeterlilik sınavına tabii tutuyorlar yatay geçiş yapmadan önce. Her üniversitenin kendine göre belirlediği yabancı dil notu farklıdır bazılarından 70 bazılarından 60 alman lazım. Ama mutlaka yabancı dil görünen üniversitede seni yeterlilik sınavına alıyorlar ilk olarak okulun belirlediği notu geçmen lazım yatay geçişin işleme sokulabilmesi için..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.