Üniversite Sınavı Hakkında !

MREA

Üye
12 Haz 2016
235
0
Selamün aleyküm ben 11 sınıf öğrencisiyim mtok ile bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum normale göre puanları biraz daha düşük fakat kazanması zor gibi şimdiden çalışmaya başlamalıyım bana önerileriniz nelerdir kimisi 2 senelik oku dgs ile geç diyor özellikle üniye hazırlanan ve okuyan abilerim kardeşlerim cevap yazarsa sevinirim kafam cidden çok karışık.

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
Hocam 2 yıllıktan dgs ile geçmek sanıldığı kadar kötü değil. Ben bilgisayar programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim. Buradan sonra dgs ile yazılım mühendisliği düşünüyorum. Burada üniversiteden üniversiteye değişen bir olay söz konusu. Dgs ile geçtikten sonra 2 yıllık bölümden kalma verdiğin dersler şimdiki programda denk ders varsa eşleştirilip direk verilmiş sayılabiliyorsun. Hatta üstten de ders alırsan erken bitirirsin.. Ama direk okuyabiliyosan daha makbul geçer. Ben neden bu yolu yaptım dersen. Ben anadolu çıkışlıyım ve tm'ci idim. Bende matematik kral olmasına rağmen hiç fen yoktu. Bana hep 'sende fen 0 sen mühendislik okuyamazsın' dediler. Dgs'de ne de olsa sadece matematik ve türkçe var :) KTÜ'ye gidebilirsen mtok'da olsa güzel olur..

Lederheld

Katılımcı Üye
14 Şub 2016
922
4
Ben bu sene üniye hazırlanıyorum senin istediğin bölüm kaç puan istiyor ya da hangi alandan aldığı hakkımda bir fikrim yok fakat ben sayısalım ve öyle çok ders çalışan birisi değilim 1 günlük çalışma ile sınavlardan 70 üzerinde not alıyorum yani sen kendini tanıman lazım ilk yapman gereken tyt ve ayt denemeleri al ve çöz daha sonra hata yaptığın konuları çıkar o konulara çalış böyle şimdiden ayda 1 deneme yap kendine.Hatalarını düzelt her ay 3 net garantileme hedefin olsa.12 sınıfta da 2 haftada bir 1 haftada bir gibi kendini sürekli denemeye başla.Hata yaptığın konulara çalış garantile net sorularını bu faydalı olacaktır.Daha fazla bilgi istersen öm den sorabilirsin

realsim

Katılımcı Üye
16 Mar 2018
539
0
Dgs yi geç hocam dgs yle universte sınavı arasında bir fark yok,dgs ye gireceğine bir sene daha bekle 4 yıllık git çalışmaya başla şimdiden,kaynak önerissi olarak Kaf serisini bitirmeni öneririm dgs sınavı üni sınavndan daha zor olur bundan doolayı 4 kazan keyfine bak bence...

Moderatör tarafında düzenlendi:

MREA

Üye
12 Haz 2016
235
0
Elektrik-Elektronik bölümünü okuyorum şuanda sadece Bilgisayar Mühendisliğine geçişi destekliyor mtok yazlımı maalesef desteklemiyor. dgs de zor diyorlar ben bu yaz oturup tytyi bitirmeyi planlıyorum matematiğim kötü doğruya doğru ama çalışmam gerek Allah hepimize yardım etsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.