Üniversite sınavına hazırlanma

SIKINTIYOK

Katılımcı Üye
29 Eki 2012
324
0
Arkadaşlar bu sene 302 puan aldım yetersiz geldi. Hedeflerim biraz yüksek. 1 sene bekleme kararı aldım. Şimdiden başlamak istiyorum çalışmaya fakat hiç çalışasım gelmiyor. Sizce motivasyon sağlamak için neler yapmalıyım ?

Birde nasıl çalışsam daha etkili sonuçlar alabilirim ?

Khokosh

Katılımcı Üye
14 Mar 2013
290
0
Denizli
1. tavsiye karıyı kızı aklında çıkar
2. tavsite alkoldür-bardır orasıdır burasııdır abartma haftada 1 günden fazla ayyaş olma hatta mümkünse hiç olma
3. tavsiye 30 dk den çok fazla ders çalışma aynı örügn eğitiğmdeki gibi aralar ver kendine tenefüs ayarla tabi 30 dk der 2 saat tenefüs olmasın 10 dk olabilir bence onu kendine göre dikkatini dağıtmadan ayarlaman lazım
4. tavsiye tenefüslerde gidip tel oynama tv izleme pc de takılma flan yapma uzan (yatıp uyuma) tuvalete git bi meyve suyu iç vb 5 dk de işini gör geri dön

daha bi ton şey yazılabilir google ders çalışma taktikleri-ders iöçin motivasyon flan yaz az oku

SIKINTIYOK

Katılımcı Üye
29 Eki 2012
324
0
1. tavsiye karıyı kızı aklında çıkar
2. tavsite alkoldür-bardır orasıdır burasııdır abartma haftada 1 günden fazla ayyaş olma hatta mümkünse hiç olma
3. tavsiye 30 dk den çok fazla ders çalışma aynı örügn eğitiğmdeki gibi aralar ver kendine tenefüs ayarla tabi 30 dk der 2 saat tenefüs olmasın 10 dk olabilir bence onu kendine göre dikkatini dağıtmadan ayarlaman lazım
4. tavsiye tenefüslerde gidip tel oynama tv izleme pc de takılma flan yapma uzan (yatıp uyuma) tuvalete git bi meyve suyu iç vb 5 dk de işini gör geri dön

daha bi ton şey yazılabilir google ders çalışma taktikleri-ders iöçin motivasyon flan yaz az oku

Tavsiyler için teşekkür ederim dikkate alacağım. Tavsiyesi olan varsa yazarsa sevinirim.

Hellios

Katılımcı Üye
22 Mar 2015
366
0
balıkesir
gençler motivasyon olarak nereye gözünüze kestirdiyseniz oranın fotoğraflarını falan çalışmama masanıza yapıştırın
tavsiye olarak zaten bu sene bi tecrube olmuştur yani konu dağılımını nasıl yapıcağınız hangi sınava ne kaağırlık vereceğinizi az çok anlamışsınızdır o yüzden kendinizde yapabilirsiniz.
çalışma isteği yoksa içinizde önce sağlam 1 2 hafta tail yapım istediğinizi yapın ama dersden bahsetmeyin bile sonra eve kapatın kendinizi alışmaya bakın.baktınız olmuyor yani ben öyle yaptım mahalleden arkadaşlar olsun,okuldakiler olsun bilardodur,halı sahadır,go karttır ... şeylere çağırıyolar sıksık(tabi hiç yapmıycaksınız diye bi kaide yok elbette yapacaksınız ama biraz daha dozlu bir şekilde) başka ile hiç arkadaşınız olmadığı bi ile bir akrabanızın yanına gidin yapacak bişey olmayınca zaten kendiniz çalışıyosunuz

HckerHardLose

Kıdemli Üye
6 Tem 2014
2,905
1
127.0.0.1
Herkese başarılar ben lise öğrencisiyim ve duyduğuma göre üniversite sınavları kalkmış acaba yanlış mı anladım tam bilmiyorum ama bize okulda lisede aldığınız puanlarla geçiş olucak dediler ?

*-*Alpagu*-*

Uzman üye
10 Tem 2012
1,866
1
Ankara / Zürih
Bende ders çalışmayı cok seven birisi değilim çevrem zeki olduğumu söyler ancak çalışmayınca çok bir şey olmuyor. Sıralamam ilk 10.000 de. İstediğim yer gelmeyince tempo bu sene dahada artıyor. Boğaziçi bilgisayar hedefim var. Lise matematik hocamla bi iddaa sonucu oraya girme hedefim var. Bende tekrar hazırlanıcam. Neyse şöyle söyleyim.

->En iyi çalışma saati sabah 10 ve öğleden sonra 4 arasıdır. O saatler kafanında en dağınık olduğu zamanlardır. Bak ben telefon bilgisayar varken derse bakmam. Annemler gelince dersin basına geciyormus gibi yapıyordum keske yapmasaymısım. Neyse annenden babandan, pc almasını söyle. Canın isteyecektir ama bi süre sonra alışıyorsun ilk zamanlar zorlayıcı geliyor. Mesela günlük 4 konu 6 saatte fazlasıyla biter. Sayısalcı olarak fizikte bi konu 15 dakika maksimum her konu içinde 30'a soru. her konu bitimince evi dolasır bi dısarı cıkarım. Kafam dağılır. Birde 4 konu bitiminde önceki gün ki konulardan 10'ar soru yeterli oluyor göze zor gibi geliyor ama başlayınca arkası geliyor. Bak ilkokul lise hayatında ders calısmamıs ödev yapmamıs biri olarak ben yapıyorum. İsteyince oluyor gerçekten. Benim taktiğimi uygularsın.

Haa kız ayakları varsa geç tercihini yap. Yoksa seneye daha beter olur.

Saat 4 ten sonra fazlasıyla zamanında kalıyor. Doğrumudur ?

SIKINTIYOK

Katılımcı Üye
29 Eki 2012
324
0
Bende ders çalışmayı cok seven birisi değilim çevrem zeki olduğumu söyler ancak çalışmayınca çok bir şey olmuyor. Sıralamam ilk 10.000 de. İstediğim yer gelmeyince tempo bu sene dahada artıyor. Boğaziçi bilgisayar hedefim var. Lise matematik hocamla bi iddaa sonucu oraya girme hedefim var. Bende tekrar hazırlanıcam. Neyse şöyle söyleyim.

->En iyi çalışma saati sabah 10 ve öğleden sonra 4 arasıdır. O saatler kafanında en dağınık olduğu zamanlardır. Bak ben telefon bilgisayar varken derse bakmam. Annemler gelince dersin basına geciyormus gibi yapıyordum keske yapmasaymısım. Neyse annenden babandan, pc almasını söyle. Canın isteyecektir ama bi süre sonra alışıyorsun ilk zamanlar zorlayıcı geliyor. Mesela günlük 4 konu 6 saatte fazlasıyla biter. Sayısalcı olarak fizikte bi konu 15 dakika maksimum her konu içinde 30'a soru. her konu bitimince evi dolasır bi dısarı cıkarım. Kafam dağılır. Birde 4 konu bitiminde önceki gün ki konulardan 10'ar soru yeterli oluyor göze zor gibi geliyor ama başlayınca arkası geliyor. Bak ilkokul lise hayatında ders calısmamıs ödev yapmamıs biri olarak ben yapıyorum. İsteyince oluyor gerçekten. Benim taktiğimi uygularsın.

Haa kız ayakları varsa geç tercihini yap. Yoksa seneye daha beter olur.

Saat 4 ten sonra fazlasıyla zamanında kalıyor. Doğrumudur ?

Eyw kardeşim. Zaten 2-3 aydır kız işi yok düşünmüyorumda zaten. Çok dışarıda çıkmam. Yeni taşındıkpek arkadaşım yok. 1 sene apmicam gibi de. Dediklerini yapayım bakalım inş isteğim yer gelir.

LuchadoR

Uzman üye
20 Eki 2012
1,353
0
~~
bilgisayar,telefon ve kız arkadaşı...bu üçünü bırak istediğin hedefe odaklan fazla ygs kasma,hatta ygs ye kadar bitirebildiğigin kadar lys bitir derim ben..kolay gelsin

LuchadoR

Uzman üye
20 Eki 2012
1,353
0
~~

gul204

Uzman üye
30 Ocak 2010
1,185
0
BURSA
sadece 1 sene hayatına mola vermezse tüm hayatına yazık eder asıl..o yazınızda ki herkes için geçerli olmayabilir,ve dediğim gibi 8 ay şu 3 şeyden vazgeçse ne kaybeder??

3 gün sonra ölüp ölmiyceğini bilmediği şu hayatta normal hayatını saçma sapan bir sistemin getirisi için mahfetmeden de başarıya ulaşabilir.Vazmeçmemeli ama azaltabilir

LuchadoR

Uzman üye
20 Eki 2012
1,353
0
~~
3 gün sonra ölüp ölmiyceğini bilmediği şu hayatta normal hayatını saçma sapan bir sistemin getirisi için mahfetmeden de başarıya ulaşabilir.Vazmeçmemeli ama azaltabilir

oooo 3 gün olayına girersek çıkamayız...bırak 3 günü 1 sanise sonra yaşayacağımız garanti değil,ama biz yaşayacak gibi davranmak zorundayız ve gerekeni yapmalıyız..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.