Uzak Masaüstü Bağlantısı //Tenacius

Tenacius

Kıdemli Üye
23 Eki 2010
3,540
0
Wants to be anywhere

Arkadaşlar çoğu kişinin sıkıntı yaşadığı uzak masaüstü için bütün cevapları vereceğim.

ÖNEMLİ: Windows XP' nin uzak masaüstü programını kullanmak istiyorsak mutlaka bilgisayarımızdaki kullanıcıda şifre olmak zorundadır. Bunun için Başlat>Ayarlar>Denetim Masası>Kullanıcı hesapları yolunu izleyerek kullanmış olduğunuz user' a parola verebilirsiniz. Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra aşağıdaki işlemleri yapmaya başlayabiliriz. Bu işlemleri bağlanmak istediğiniz bilgisayar üzerinde yapacaksınız.

1. Resimde de gördüğünüz gibi Bilgisayarım>sağ tuş>özellikler' e tıklayıp Kullanıcıların bu bilgisayara bağlanmasına izin ver seçeneği işaretleyip tamam' a tıklayarak çıkın.
14738.jpg

2. Bundan sonraki en karışık durum ise ADSL modemden port yönlendirmesi yapmak. Bunu ADSL modeminizin IP' si aracılığı ile web arayüzüne girip genelde NAT' ın altındadır. Resimdeki gördüğünüz ayarları yapın ve modemin hafızasına almasını sağlayın.
14769.jpg

3. Modem ayarlarımızı da bitirdikten sonra bağlanmak istediğimizin bilgisayarın İP sini öğreniyoruz. IP Adresiniz: 77.223.132.228 IpAdresimNe.com' dan öğrenebilirsiniz. Daha sonra Başlat>programlar>donatılar>iletişim>uzak masaüstü bağlantısına tıklıyoruz.

14790.jpg

14821.jpg

Umarım Faydalı olur.
By Tenacius...​

Philidor

Yeni üye
15 Kas 2009
22
0
ya arkadaslar her akliniza geleni soylemeyin cok guzel bir paylasim RDP yani remote desktop ile baglanma kisacasi soyle anlatayim bir servere RDP ile nerden istersen hangi bilgisayardan istersen baglana bilirsin dur bu bilgisayara team wiewer yukleyim sorunu oolmaz yani

Philidor

Yeni üye
15 Kas 2009
22
0
Ben remote desktop ile 2003 servere baglaniyorum admin parolasini ve statik ip-sini biliyorum Baglanti yaparak karsi tarafin modeminde istediyim islemi de yapa biliyorum modemin parolasini da bildiyim icin tabi. benim sorum.
SORU : ben 2003 server uzerinden 2003 serverin bulundugu yerel agdaki baska bilgisayarlara bisey yapa biliyormuyum yasal ve ya yasal oolmayan lutfen yardim ediiiinn sayin Hakerler sizden ricam yardimmm lutfen onceden tesekkur ederim

Son düzenleme:

Philidor

Yeni üye
15 Kas 2009
22
0
bu ne yaaa simdi bir soru sorduk nerdeyse 1 hafta sorunun cevabi yok .Yokmu hakerlikten anlayan?:):)

Philidor

Yeni üye
15 Kas 2009
22
0
ya kardesim soruyu okusan iyi olur team wieveri bilmeyenmmi var o isin yasal yolu bi de bir ulkeden baska bir ulkeye baglaniyorum team wiever yazarsam uyanirlar :):) benim gizli bir sey yapmam gerekiyor gizli olaraktan kontrolu ele almak

Philidor

Yeni üye
15 Kas 2009
22
0
yalniz servere kura biliyorum team wiever i benim sordugum soru ise baska yerelde olan baska bilgisayarlara bi sey yapa bilmek sanirim anlata bildim saygilar

Philidor

Yeni üye
15 Kas 2009
22
0
network gizli baglanti

Desktop Gate programi cok guzel sanirim isime yarar eline agzina saglik BlackSis kardes nihayet beni anlayan biri var:):) .Bir de boyle bir sorun var.ben bu programi kullanmadim ozelliklerine baktim.Gizli modu kullanarak gizlice servere baglana biliyorsun.Yalniz Serverin oldugu agda baska bilgisayarlara baglanti yapmam nasil olucak bu programla? izin felanmi gerekiyor ?. bu programin kurmaya calisiyorum ama hic bilgim yok . 3 bolum cikti 1)DesktopGate Server 2)DesktopGate clients ve 3) DesktopGate Admin Manager nasil ypmaliyim server kismini kendi bilgisayarimami kurucam ve clienti baglanacigm 2003 server olan bilgisayara yukleyip ordanmi kontrol edicem yoksa server tarafini server win 2003 olan bilgisayarami yuklicem? Sen bu programi kullandiysan lutfen bir aciklama yap . Saygilar..

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.