V.b yardım

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara

VB.NET dediğini varsayıyorum...

O zaman hadi hızlıca yapıverelim, beş dakika alacak nasıl olsa..

1. Yeni proje oluştur, Form Applikasyonu tabii ki.
2. Formunun üstüne bir tane Listbox sürükle, bunun adı "liste" olsun. Bir de buton sürükle, yazısını "Kapat" yap mesela, ismi de kapat olsun.
3. Formun "New()" sub'ına, initializeComponent altına ekleyelim;

Kod:
'Bütün proseslerin hepsi için, tek tek
For Each islem As System.Diagnostics.Process In System.Diagnostics.Process.GetProcesses
 'liste'ye proses adını ekle
 liste.Items.Add(islem.ProcessName)
Next

Şimdi test için çalıştıralım. N'oldu? Aynen Task Manager gibi bütün process'ler görünüyor değil mi? Hem de sadece 3 satır kod yazdık :D

4. Düğme için click eventi yazalım;

Kod:
private sub dugmeTiklandi(sender as Object,e as EventArgs) handles kapat.Click
 'Eğer eleman listeden bir şeyler seçmişse;
 if liste.SelectedItem<>Nothing then
  'O isimdeki bütün işlemleriiii
  for each islem as System.Diagnostics.Process in System.Diagnostics.Process.GetProcessesByName(liste.SelectedItem.ToString)
   'öldürelim..
   islem.Kill
   'sonra da listeden çıkaralım..
   liste.Items.Remove(islem.ProcessName)
  next
 end if
end sub

Bitti.. Bugün bize ayrılan sürenin sonuna geldik arkadaşlar. Büyük küçük harf ayrımına pek dikkat etmedim ama visual studio siz copy paste etseniz bile onu düzeltecektir.

Bir dahaki sefere, kağıttan kurbağa yapmayı öğreneceğiz.

Sefiwo Coder

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
322
0
Artvin/Hopa
VB.NET dediğini varsayıyorum...

O zaman hadi hızlıca yapıverelim, beş dakika alacak nasıl olsa..

1. Yeni proje oluştur, Form Applikasyonu tabii ki.
2. Formunun üstüne bir tane Listbox sürükle, bunun adı "liste" olsun. Bir de buton sürükle, yazısını "Kapat" yap mesela, ismi de kapat olsun.
3. Formun "New()" sub'ına, initializeComponent altına ekleyelim;

Kod:
'Bütün proseslerin hepsi için, tek tek
For Each islem As System.Diagnostics.Process In System.Diagnostics.Process.GetProcesses
 'liste'ye proses adını ekle
 liste.Items.Add(islem.ProcessName)
Next

Şimdi test için çalıştıralım. N'oldu? Aynen Task Manager gibi bütün process'ler görünüyor değil mi? Hem de sadece 3 satır kod yazdık :D

4. Düğme için click eventi yazalım;

Kod:
private sub dugmeTiklandi(sender as Object,e as EventArgs) handles kapat.Click
 'Eğer eleman listeden bir şeyler seçmişse;
 if liste.SelectedItem<>Nothing then
  'O isimdeki bütün işlemleriiii
  for each islem as System.Diagnostics.Process in System.Diagnostics.Process.GetProcessesByName(liste.SelectedItem.ToString)
   'öldürelim..
   islem.Kill
   'sonra da listeden çıkaralım..
   liste.Items.Remove(islem.ProcessName)
  next
 end if
end sub

Bitti.. Bugün bize ayrılan sürenin sonuna geldik arkadaşlar. Büyük küçük harf ayrımına pek dikkat etmedim ama visual studio siz copy paste etseniz bile onu düzeltecektir.

Bir dahaki sefere, kağıttan kurbağa yapmayı öğreneceğiz.
Söyle bişe diyim galiba o görev yöneticisinde gözükmüyor ve secmeyle degil onun ismini yazcaz koda oda buttona basınca onu kapatcak ve o program gözükmüyor görev yöneticisine ama process hackerde gözüküyor

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Görev yöneticisinde, "Detaylar" kısmında görünüyordur o, görev yöneticisinde görünmeyen program yazmak... imkansız demeyeyim de bildiğin driver yazman gerekir. :)

O Process Hacker her ne ise, görev yöneticisinden fazla bilgi veremez..

Zaten ben temel olarak nasıl yapılabileceğini anlattım. İstediğine uyarlamak artık senin işin.

Sefiwo Coder

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
322
0
Artvin/Hopa
Görev yöneticisinde, "Detaylar" kısmında görünüyordur o, görev yöneticisinde görünmeyen program yazmak... imkansız demeyeyim de bildiğin driver yazman gerekir. :)

O Process Hacker her ne ise, görev yöneticisinden fazla bilgi veremez..

Zaten ben temel olarak nasıl yapılabileceğini anlattım. İstediğine uyarlamak artık senin işin.

Peki şu kodu verseniz buttona basınca servisatk.exe kapatsın sade yeter

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Peki şu kodu verseniz buttona basınca servisatk.exe kapatsın sade yeter

Üstad sen balık tutmayı öğrenmek değil, balık yemek istiyorsun...

O zaman kendi programını yazmanın ne manası var? Öğrenmiş olmayacaksın ki, aynen bebeğin ağzına mama verir gibi gereken kodu vermiş olacağım.

Üstad yukardaki kodu incele. İstediğin orada, açıklaması bile var. Kusura bakma bilerek cevaplamayacağım.

Sefiwo Coder

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
322
0
Artvin/Hopa
Üstad sen balık tutmayı öğrenmek değil, balık yemek istiyorsun...

O zaman kendi programını yazmanın ne manası var? Öğrenmiş olmayacaksın ki, aynen bebeğin ağzına mama verir gibi gereken kodu vermiş olacağım.

Üstad yukardaki kodu incele. İstediğin orada, açıklaması bile var. Kusura bakma bilerek cevaplamayacağım.

aslına yaparımda benim acelem oldugundan beleşe konmak istedim sen bilirsin eyvallah

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.