Valorant üzerinden hacklendim

Mezza

Yeni üye
27 Ağu 2023
11
5
Valorantta frankfurt sunucusunda ranked giriyordum. Bir adam geldi hepimizi hackleyeceğini söyledi. 2 dakika sonra oyundan attı ve hacked by bilmemne yazıları çıktı. Pcyi formatladım ama hala çıkıyor bu yazılar. Belki bios virüsü falandır diye yeniden kodlayıcı ile yenoden biosumu yazdırdım. Ama hala sıkıntı devam ediyor.
Sorum 2 tane.
1. Bu nasıl mümkün?
2. Nasıl bundan kurtulurum?

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
Valorantta frankfurt sunucusunda ranked giriyordum. Bir adam geldi hepimizi hackleyeceğini söyledi. 2 dakika sonra oyundan attı ve hacked by bilmemne yazıları çıktı. Pcyi formatladım ama hala çıkıyor bu yazılar. Belki bios virüsü falandır diye yeniden kodlayıcı ile yenoden biosumu yazdırdım. Ama hala sıkıntı devam ediyor.
Sorum 2 tane.
1. Bu nasıl mümkün?
Aynısı wolfteamde bana olmuştu.
Sonra wolf'u silince problem kalmadı.
Sanırım oyundaki bir bug üzerinden bunu yapıyorlar adam akıllı korunmayan oyunlardan uzak durun.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
Kocaman riot? Nasıl?

Nasıl kurtulurum?
Oyunu silerek kurtulabilirsiniz sorun ip adresinizden kaynaklanmıyor oyundaki zibilyon tane hatadan kaynaklanıyor.

Bazı hile programlarında bunlara benzer özellikler var, oyun socket üzerinden işlediğinden bazen çok tehlikeli olabiliyor.

Cs go da mesela buna benzer birşey görmedim ip adresimi prox kullanıp koruyor.

Mezza

Yeni üye
27 Ağu 2023
11
5
Oyunu silerek kurtulabilirsiniz sorun ip adresinizden kaynaklanmıyor oyundaki zibilyon tane hatadan kaynaklanıyor.

Bazı hile programlarında bunlara benzer özellikler var, oyun socket üzerinden işlediğinden bazen çok tehlikeli olabiliyor.

Cs go da mesela buna benzer birşey görmedim ip adresimi prox kullanıp koruyor.
Formatladım su an oyun yuklu degil.
ne kurtulması la ne güzel şans ayağına gelmiş dava et firmayı düzgün koruma sağlayamadı diye bişey kazanırsan da beni de görürsün bilgilendirdim diye bi
Okul acilacak. Universitede ilk senem ve tip. Dava mava ugrasamam. Karsi saldiri falan mi yapsam(!).

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,141
358
Sorum 2 tane.
1. Bu nasıl mümkün?
selamlar geçmiş olsun
riot desteğe bir ilet durumu bildir onlar gerekli cevabı vereceklerdir.

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,141
358
Ama sikinti devam ediyor.

Oyuncuyu banlamak disinda bisi yapmaz riot. En fazla dava acar.
bu dediğin çok tehlikeli bir durum ilerlerse mesela başka oyuncuların verileri tehlikeye girebilir oyuncu banlamakla bu iş çözülmez ki bu kadar büyük işi yapan birisi yediği banı da kaldırır bu işle ilgilenen arka planda siber güvenlik ekibini en azından senin sayende bilgilendirirler ve başka oyuncular bu sorunu yaşamaz en azından önlemler artar yani hatta bu iş davalık bile olunabilir.

xzairo

Yeni üye
25 Ara 2022
4
2
Sorum 2 tane.
1. Bu nasıl mümkün?
dostum windows kullanıyosan formatta kullandığın iso dosyasını değiştir hala devam ediyorsa

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
Ama sikinti devam ediyor.

Oyuncuyu banlamak disinda bisi yapmaz riot. En fazla dava acar.
Öyle birşey mümkün değil programlar işletim sistemi üzerinde çalışır, işletim sistemi silince virüsten mantıken kalkar ama tabi bazıları diğer OEM bilesenlerine bulaşabilir ama bunlar istisnadır ve sıradan bir hileci bunu sana kullanmaz çünkü yapılması çok maliyetlidir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.