Vb 6.0 Resim Çekme Programı İstediğim Yere Nasıl Kaydediceğim

9 Eyl 2012
68
0
Vb 6.0 Resim Çekme Programı yaptım

İstediğim Yere Nasıl Kaydediceğim

örneğin masaüstüne kaydetmek istiyorum

ben şöyle bişey yapmak istiyorum resimi çektim programın önyüzüne geldi bunu istediğim yere dosya indirmede yaptığımız gibi kayıt etmek istiyorum

FreeZone*

Katılımcı Üye
1 Ara 2011
740
0
Kod:
[B][COLOR="White"]SaveFileDialog1.ShowDialog()
SaveFileDialog1.FileDirectory="C:\Users\****\Desktop"[/COLOR][/B]

Olmaz ise mesaj atarsın :)

yasin52200

Katılımcı Üye
28 Eki 2012
511
0
Ordu
Toolbox kısmına sağ tıkla Component tıkla ordan Microsoft Common File Dialog 6.0 bul ve seç. Sonra forma birtane buton ekle kaydet butonu olsun. Kod kısmına:

Private Sub Command1_Click()
With CommonDialog1
.DialogTitle = "Buraya başlık yaz"
.Filter = "JPEG dosyası (*.jpg)|*.jpg"
.ShowSave
End With
Call SavePicture(Image1.Picture, CommonDialog1.FileName)
End Sub

Bu kodla image1 deki resmi belirttiğin yere kaydeder hadi kolay gelsin. Anlamadığın biryer olursa sor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.