VB.Net 2010 express edition ile hazırlanmış kapsamlı bir çalışma

9 Ağu 2022
78
61
Merhaba,

15 yıl kadar önce Kızılay Eminönü tıp merkezinde görevliyken Diş Servisinin kullanabileceği bir "Hasta Takip Programı" nın olmadığını gördüm. Ben de VB.Net express edition 2010 ile bir program yazmaya kalkıştım. İki yıl kadar uğraştım (boş zamanlarımda hem öğrendim hem de yazdım) Projenin 2/3 kısmı bitmiş durumdayken tüm Kızılay poliklinikleri kapandı. Böylece proje de yarım kaldı. Bu projede 1000 adede yakın özel olarak çizilmiş ve hazırlanmış picturbox kullanıldı. Program bu pictureboxları 12 form içinde program akışına göre döndürmektedir. "mainmaster" dosyasında fon müziği ve lock vardır. "Mastericon" dosyasında ise benim çok emek sarf ettiğim .bmp formatında yüzlerce resim bulunmaktadır. Programı exe ile çalıştırmadan önce "mainmaster" ve "Mastericon" dosyalarını "C" içindeki "Program Files" a kopyalayın. O zaman şifre sormadan açılacaktır. Zaten PC' nizde VB express edition 2010 yüklü ise değişiklik yapabilir istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Şifresi "nmtdnmtd" olarak belirlenmiştir. Login formun yazılımında da göreceksiniz. Bu çalışmayı neden paylaşıyorum? Bu programda yazılım formlarının tümünü bulmanız mümkün. Tüm klavye kontrol sintakslarını görebilirsiniz. 2009 yılının Diş Hekimleri Odasının fiyat listesi baz alınmıştı. Geliştirmek isteyen veya eylemlerin sintaksları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen başvuru rehberi de olabilir. Yazılım içinde anlaşılmayan yerler olursa sorun lütfen.

THT_hasta_takip.rar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.