Vb net Google Chrome

HaPaNe

Katılımcı Üye
2 May 2012
285
0
Selamun aleyküm beyler bu saate kadar uğraşıyorum lütfen bilen varsa yardım etsin . Vb netten Google chrome yaptım avesomiumdan. herşey güzelde bi sorunum var . Yeni sekme , yeni pencere aç seçeneği ekledim tarayıcıdan girince bi linke tıklayınca yeni sekmeden açmıyo bunu nasıl düzeltebilirim

MythSLayer

Katılımcı Üye
22 Haz 2015
283
0
Nereye
["Çözüm"]

Merhaba

Yeni Sekmede Aç yapısı WebBrowser kontrolü ile birlikte sunulmuyor malesef. Ama yeni pencerede aç benzeri özelliği tabcontrolü ile uygulamak mümkün, Onur Güzel güzel bir cevap vermiş bu konuda :) Türkçeye çevirmek gerekirse :

1.TabControl kontrolünü forma ekleyin.

2.TabControl'ün tabpage1 kısmına adı "mywb" olan bir webbrowser ekleyin.

3. Özel bir context menü kullanılacağı için varsayılan sağ tık menüsünü devre dışı bırakıyoruz. Bunun için WebBrowser'ın IsWebBrowserContextMenuEnabled property'sini False olarak ayarlıyoruz.

4. Forma bir ContextMenuStrip kontrolü ekleyin ve WebBrowser'dan ContextMenuStrip property'sinde eklediğiniz ContextMenuStrip kontrolünü gösterin.

5. Bu ContextMenuStrip'e yeni bir menü elemanı ekleyin. Bu elemanın Click olayında yeni pencereyi açma olayını gerçekleştireceğiz. Yeni eklediğimiz menu elemanına çift tıklayarak bu event handler'ın oluşturulmasını sağlayabiliriz.

Ardından aşağıdaki kod'u bu olayda kullanabiliriz.

Kod:
Private Sub OpenInNewTabToolStripMenuItem_Click _
     (ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) _
     Handles OpenInNewTabToolStripMenuItem.Click
         ' create a new webbrowser instance on new tab
         Dim wb As New WebBrowser
         wb.Name = "mywb"
         wb.Url = _
 New Uri(DirectCast(Me.TabControl1.SelectedTab.Controls("mywb"), _ WebBrowser).********.ActiveElement.GetAttribute("href"))
         wb.Dock = DockStyle.Fill
         ' re associate contextmenustrip for each webbrowser instance
         wb.ContextMenuStrip = Me.ContextMenuStrip1
         wb.IsWebBrowserContextMenuEnabled = False
         Dim tabpage As New TabPage("This is New Tab")
         tabpage.Controls.Add(wb)
         Me.TabControl1.TabPages.Add(tabpage)

End Sub

Kolay Gelsin :)

HaPaNe

Katılımcı Üye
2 May 2012
285
0
Avesomiumdan yaptım tarayıcıyı Webbrowserden değil , Madem öyle Google Chrome nasıl yapıldı ? benim onu yapmam lazım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.