[VB.NET] Uygulamanıza Login Sistemi Yapın..

foqualir

Katılımcı Üye
27 Haz 2015
371
0
Hayırlı geceler öncelikle. Bu login sistemi arkadaşlar FTP üzerinden. Çoğu kişi biliyor sanırım. Ama düzenlenmiş ve ekstra güzel bi özellik eklenmiş şekilde size konu olarak hazırlamak istedim. İşin aslı sıkıldım da yapıcak birşey arıyorum...
Neyse şunu belirteyim ki hiçbir FTP Kullanıcı Adı-Şifre gerektirmez... En güzel yanı bu..

Giriş Ekranımıza ;
2 Adet Label
2 Adet Buton
2 Adet TextBox

Ekliyoruz...

8DYogk.png

Formumuza bu kütüphaneleri ekliyoruz;
Kod:
Imports System.Net
Imports System.IO

Ardından bu değişkenleri tanıtıyoruz ;
Kod:
Dim wc As New Net.WebClient
    Dim texting = wc.DownloadString("http: //siteadresiniz/data.txt")

Buton 1 yani Giriş Yap'a ;

Kod:
If TextBox1.Text = Nothing Or TextBox2.Text = Nothing Or TextBox1.Text = Nothing And TextBox2.Text = Nothing Then
            MsgBox("Kullanıcı Adı ve Şifreyi Girmediniz.", MsgBoxStyle.Exclamation, "Hata")
        ElseIf texting.contains(TextBox1.Text & ":" & TextBox2.Text) Then
            form3.Show()
                      Me.Hide()

ElseIf Not texting.contains(TextBox1.Text & ":" & TextBox2.Text) Then
            MsgBox("Kullanıcı Adı veya Şifre Yanlış !", MsgBoxStyle.Critical, "Giriş Başarısız")

Form 1 deki herşey bu kadar kendiniz tema eklersiniz. Form 1 kodları da böyle...

0mEANV.png

Gelelim Form2'ye ;

L1b0Q1.png

Aynı araçlarımızı ekliyoruz...

Ardındanşu kütüphaneleri ekliyoruz;
Kod:
Imports System.Net
Imports System.Net.Mail

Ve Kaydol butonuna ;
Kod:
Dim site As New Net.WebClient
        Dim yazi = site.DownloadString("http: //siteadresiniz/data.txt")
Dim request As WebRequest = WebRequest.Create("http: //siteadresiniz/post.php?w=" & TextBox1.Text & ":" & TextBox2.Text)
            request.GetResponse()
            MsgBox("Başarılı Bir Şekilde Hesabını Oluşturdun,Şimdi Program Yeniden Başlatılacak", MsgBoxStyle.Information, "Bilgi")
            Process.Start(Application.ExecutablePath)
            Me.Close()
            Form1.Close()

Form2'nin kod görünümü böyle;

O7oODD.png

FTP işlerini nasıl halledeceğiz ?

1 adet yeni metin belgesi oluşturuyoruz ve içine şu kodları yapıştırıyoruz;
Kod:
<?php
$msg = $_GET['w'];
$logfile= 'data.txt';
$fp = fopen($logfile, "a");
fwrite($fp, $msg);
fclose($fp);
?>

Ardından Farklı Kaydet seçeneğinden adını "post.php" yapıp kaydediyoruz...

Daha sonra;
1 adet yeni metin belgesi oluşturuyoruz ve adını "data" yapıyoruz. Yani uzantısıyla birlikte "data.txt" olacak...

Bu iki dosyayı FTP'den sitemize atıyoruz ve kodlardaki yerlerine göre yerleştiriyoruz.

Püf nokta arkadaşlar hostunuzun bu dosyaları uzantısına tıkladıgınızda hata vererek başka sayfaya yönlendirmemesi.
Hostinger bu login sistemi için uygun..

Üyelerinizi data.txt adresinden kontrol edebilirsiniz.

Örnek: deneme:123456 olacaktır...

Evet arkadaşlar şimdi bir de size güzellik yapıyorum ve üyelerinizin IP adresiyle birlikte kaydetmeyi göstereceğim...

Buradaki işimiz Form2 'de...

Form 2'ye 2 tane Label ekliyoruz görünüm;
PPlzZb.png

Form Load'a öncelikle şunu yazıyoruz;
Kod:
 Dim ipp As New Net.WebClient
        Label4.Text = ipp.DownloadString("http: //siteadresiniz/ipgiris.php")
Bu kod ile kişinin local değil dış IP adresini alacağız.

Ardından Kaydol butonuna yazdıgımız kodun bir satırına ek kod yazacağız ;
Kodumuz başlangıçta buydu;
Kod:
Dim request As WebRequest = WebRequest.Create("http: //siteadresiniz/post.php?w=" & TextBox1.Text & ":" & TextBox2.Text)
Daha sonra bu oldu;
Kod:
 Dim request As WebRequest = WebRequest.Create("http://siteadresiniz/post.php?w=" & TextBox1.Text & ":" & TextBox2.Text & "[" & Label4.Text & "]")

Şimdi arkadaşlar tekrar bir yeni metin belgesi açıyoruz ve içerisine şu kodları yapıştırıyoruz;
Kod:
<?php 
$ipadres = $_SERVER["REMOTE_ADDR"]; 
$ipkayit = fopen("iplog.txt", "a"); 
fwrite($ipkayit,"$ipadres"); 
echo "$ipadres"; 
?>

"ipgiris.php" olarak kaydediyoruz ve FTP adresimize atıyoruz..

Daha sonra yine yeni bir metin belgesi ve adı "iplog.txt" olsun. Onu da FTP den aynı dizine atıyoruz... Bu da bir IP adresinin girişlerini log olarak tutmanızı sağlan belgedir.

Artık data.txt 'de üyelerimizin bilgileri;
Kod:
deneme:123456
değil
Kod:
deneme:123456[88.XXX.XX.XX]
şeklinde olacaktır. X yerine rakam gelecek merak etmeyin..

Atladığım bir yer ya da unuttuğum bir yer varsa sorabilirsiniz.. İnsanlık hali..
Bir sonraki yazımda Login sistemimizde bu konuyla alakalı IP Banı ve C# 'da dosyayla üyelik almayı anlatmayı planlıyorum... Hayırlı Geceler...

duman05

Adanmış Üye
9 Eyl 2012
6,326
2
Açıkcası eskiden olsa okur uğraşır yapardım ama geçti bizden :) ama eskiden böyle anlatim bulmak çok zordu ellerine sağlık. .

foqualir

Katılımcı Üye
27 Haz 2015
371
0
Açıkcası eskiden olsa okur uğraşır yapardım ama geçti bizden :) ama eskiden böyle anlatim bulmak çok zordu ellerine sağlık. .

Kesinlikle biz eskiden 3 4 kaynaktan toplayip ortaya bisey cikaryorduk. Zordu.. Umarim arkadaslara yarari olmustur. Degerli yorumunuz icin tesekkur ederim. :)

ReBoxhc

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
746
0
Sakarya
Güzel Yöntem. Ama Dosyalar Açıkta Uygulama Paralı Bir Program için Kullanılsa Hacklene Bilir.Web Scriptine'de Üyelik Eklersen Ve O Sayfaların Erişimini Sadece Senin Göreceğin Şekilde Yaparsan Biraz Daha Gelişmiş Ve Güzel Olur :)

foqualir

Katılımcı Üye
27 Haz 2015
371
0
Güzel Yöntem. Ama Dosyalar Açıkta Uygulama Paralı Bir Program için Kullanılsa Hacklene Bilir.Web Scriptine'de Üyelik Eklersen Ve O Sayfaların Erişimini Sadece Senin Göreceğin Şekilde Yaparsan Biraz Daha Gelişmiş Ve Güzel Olur :)

Zaten paralı bir uygulamaya böyle bir üyelik yapmak aptallık olur. Şahsen ben paralı uygulamaya yapacak olsam SQL yaparım. Programı da kilitlerim çeşitli yollardan. Değerli yorumunuz için sağolun :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.