Vb6 mı Vb.net mi ?

muratt33

Üye
29 Tem 2013
172
0
Merhaba arkadaşlar programlamaya yeni başlıyorum hangisinden başlamalıyım, bu iki dil aynı mı değilse aralarındaki farklar neler? Görüşlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

yuski

Uzman üye
1 Şub 2011
1,010
0
Eger gercek bir yazolimci olmak istorsan ne vb6 nede vb.nete ; bulasmab derim benim yaptigim hatayi yapma yukselen trend c# ben onu tavsiye ederim daha sonrada c c++ a gecmek cok daha kolay olur .vb serisi yazilimciyi koreltir (bizzat kendim yasadim) yok c# falan istemiyorum baska yokmu diyorsan javayi onerrim bir kere yaz her yerde kullan java platformdan bagimsizdir ayrica android , ios, windows phone ve firefox os vb platforlara oyub ve uygulama yazabilirsin ayrica is bulman vb.net ve digerlerinden daha kolayvolur toparlamak gerekirsse

Mobille ilgileniceksen: Java
Sistem programlama ve kernel;:c/c++
Masaüstü programlama :c#
Diyorum elimde olsa bu ise bastan girsem kesinlikle secimim bunlardan yana olurdu karar senin ama sana tavsiyem hepsijin synyax cok venzerdir bu dillerdwn birini tam ogrensen bu diller arasinda xok zorlanmazsin ama vb.net ve vb6 nin syntax lari vok farkli cok uzattim burda bitiriyorum

BlackWhitexx

Kıdemli Üye
3 Tem 2013
2,789
0
ben vb.net başladım linki imzamda var forumlada paylaştım videoalrını indirirsen çok yararlı olcağaından adım gibi eminim ben kullanıyorum adam çok güzel anlatıyor.

yuski

Uzman üye
1 Şub 2011
1,010
0
Vb.net bilen bir adam asla bir isletmede is vermez ler verseler bile cok onemli bir is olacagini sanmıyorum çünkü piyasa bu dili bilmeyen yok c++ ve java ise nitelikli eleman yok bu isi gercekten bilenler cok para kazanıyor benim gorusum vb.net vb diller sadece hobi macli yazilim gelistirmek icin zaten vb.net vb diller program gelistiren bence sadece kendini kandirir ben o adama yazilimci demen
Ha ila bana c veya java ağır gelir diyoraan sana pyhton 3.0 onerim ogreesi c ye nazaran kolaydir arastirisan egitim amacli en iyi dilin o oldugu görürsün eger mekatronik ve yapay zeka ya yobeleceksen matlab ve prolog bu alanin en iyi dilleri dir tavsiye ederim baska sorun olursa pm atabilirsin bu oonuyo baya arstirdigim icin baya bilgim (çok ya mutavaziyim)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.