VDS siz site kurma

26 Kas 2022
200
39
Yolumu kaybettim
Merhaba ben script üzerinden site düzenliyorum ( mantığını vs. kavramaya çalışıyorum) biraz araştırdım VDS varmış fakat fiyatı yüksek yarın öbür gün patlayaman bir hosting nasıl alırım hiç bilgim yok

Enistein

Kıdemli Üye
16 Eyl 2012
2,233
1,258
Amsterdam
Merhaba ben script üzerinden site düzenliyorum ( mantığını vs. kavramaya çalışıyorum) biraz araştırdım VDS varmış fakat fiyatı yüksek yarın öbür gün patlayaman bir hosting nasıl alırım hiç bilgim yok
Merhaba,

VDS yerine paylaşımlı hostinglere göz atabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olarak github üzerinde veya hostinger gibi kuruluşlarda host edebilirsiniz. Fakat ücretsiz servisler domainler konusunda sizi özgür bırakmazlar.

İyi forumlar!

26 Kas 2022
200
39
Yolumu kaybettim
Merhaba,

VDS yerine paylaşımlı hostinglere göz atabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olarak github üzerinde veya hostinger gibi kuruluşlarda host edebilirsiniz. Fakat ücretsiz servisler domainler konusunda sizi özgür bırakmazlar.

İyi forumlar!
ya ücretsiz değilde örneğin 10 -15 TL gibi beni özgür bırakı denetleme yapmayacakları bir hosting , alanadı arıyorum

Enistein

Kıdemli Üye
16 Eyl 2012
2,233
1,258
Amsterdam
ya ücretsiz değilde örneğin 10 -15 TL gibi beni özgür bırakı denetleme yapmayacakları bir hosting , alanadı arıyorum
Açıkçası 10-15 TL'ye host + domain alabileceğin bir servis sağlayıcısı bilmiyorum. Olduğunuda sanmıyorum. Genelde servis sağlayıcıları dolar ile çalıştığı için minumum aylık 5-10 dolar civarına çözebilirsin. Önerim godaddy veya alastyr.

26 Kas 2022
200
39
Yolumu kaybettim
1 Şub 2023
133
77
Hocam sağol onion domain kurucam fakat sitenin scripti , dosyaları vs. Nereye kurucam yardımcı olursan sevinirim
kuracağın sunucu programına bağlı.
eğer linux dağıtımlarında sunucunu kuracaksan apache var. yanlış hatırlamıyorsam var dizini içerisinde bir klasörü vardı tam hatırlayamıyorum ama büyük ihtimal /var/www/html/ dizinine dosyalarını atman gerek.

26 Kas 2022
200
39
Yolumu kaybettim
kuracağın sunucu programına bağlı.
eğer linux dağıtımlarında sunucunu kuracaksan apache var. yanlış hatırlamıyorsam var dizini içerisinde bir klasörü vardı tam hatırlayamıyorum ama büyük ihtimal /var/www/html/ dizinine dosyalarını atman gerek.
hocam çok sağol ufak bir araştırma yaptım tora kuruluyormuş localhostu domain yapıyor peki buna toru yükleyip başkaları girebilir mi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.