Video da belli yerleri durdurmak

crystalx

Üye
19 Ağu 2017
126
0
arkadaşlar geçen aylarda nette gezerken çok değişik bir video görmüştüm. videoda bir erkek vardı yürüyordu ama photoshop ile düzenlemişlerde çoçuk duruyordu sadece gölgesi gidiyordu saçma gelebilir ama çok güzel videolar vardı.

bende bunu bir süre araştırdım kendim de yapacaktım ama şuan hatırlamıyorum ismini nette de bulamadım bilen varsa yardımcı olurmu ?

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
Çok olağanüstü birşey değil.
Photoshopta animasyonu oluşturmuş, sonra gölgeyi ana objeden ayırıp after fx te ana objeyi stabil bırakmış. Gölge de hareketine devam ediyor.

Hiçbir efekt, hatta keyframe dahi kullanılmamış.

crystalx

Üye
19 Ağu 2017
126
0
Çok olağanüstü birşey değil.
Photoshopta animasyonu oluşturmuş, sonra gölgeyi ana objeden ayırıp after fx te ana objeyi stabil bırakmış. Gölge de hareketine devam ediyor.

Hiçbir efekt, hatta keyframe dahi kullanılmamış.

tam olarak bunun ismi nedir google de ne yazarak bulabilirim. youtube de videolar vardı ama şimdi bulamıyorum.

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
Videoyu bilmediğim için kesin birşey diyemem. Ama anlatımından anladığım kadarıyla hiçbir efekt yok.

Gerekli programlar photoshop ve after effects. Zaten mantıklarını öğrenirsen gölgeyi yere ana objeyi göğe kaldırabilirsin

crystalx

Üye
19 Ağu 2017
126
0
Videoyu bilmediğim için kesin birşey diyemem. Ama anlatımından anladığım kadarıyla hiçbir efekt yok.

Gerekli programlar photoshop ve after effects. Zaten mantıklarını öğrenirsen gölgeyi yere ana objeyi göğe kaldırabilirsin

zaten söylediğiniz gibi efekt falan yok ama nette birşey yazınca birçok örneği çıkıyordu. bide sadece photoshop kullanılıyordu.

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
zaten söylediğiniz gibi efekt falan yok ama nette birşey yazınca birçok örneği çıkıyordu.

ps ve ae katman mantığı ile çalışır. Katman mantığı da şu:
Üst üste tahta plakalar düşün. Herbiri birbirinden bağımsız. Aynı şekilde ana obje ve gölge birbirinden bağımsız olunca ana objeyi durdurup gölgeyi hareket ettirirsin. Mantık bu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.