Video Montajlama Yardım!

BraveBandit

Yeni üye
8 Ocak 2017
28
0
Merhaba,
Okuldan verilen bir proje ödevi var. Sokak röportajı yapmam gerek ve profesyonel bir montaj yapmam istendi. Sony Vegas ile yapmayı düşünüyorum fakat daha önce yapmadığım için bilgim yok. Sokak röportajı hazırlamak için neler yapmam gerekiyor bunla ilgili bir kaynak verirseniz bile bir şekilde yaparım. Şimdiden teşekkür ederim.

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
Evvela kartondan bi tane uyduruk mikrofon yap. Yanına da bi arkadaşını al. O telefonuyla video çeksin sen de karton mikrofununla röportaj yap.

Vegas tavsiye etmem, after effects ile montajı yap derim, çünkü videodaki titremeleri vs vegasla düzeltemezsin. Camera tracker özelliği yok. Ae ile nasıl yaparım diyorsan bi tane eğitim seti indir veyahut yutuptan camera tracker ile sallantı giderme şeklinde arat. En çok sıkıntıyı bunda yaşarsın. Onun dışında camtasia bile geri kalan işi halleder.

BraveBandit

Yeni üye
8 Ocak 2017
28
0
Evvela kartondan bi tane uyduruk mikrofon yap. Yanına da bi arkadaşını al. O telefonuyla video çeksin sen de karton mikrofununla röportaj yap.

Vegas tavsiye etmem, after effects ile montajı yap derim, çünkü videodaki titremeleri vs vegasla düzeltemezsin. Camera tracker özelliği yok. Ae ile nasıl yaparım diyorsan bi tane eğitim seti indir veyahut yutuptan camera tracker ile sallantı giderme şeklinde arat. En çok sıkıntıyı bunda yaşarsın. Onun dışında camtasia bile geri kalan işi halleder.
Eyvallah. Bende zaten bu şekilde düşünüyordum. Fakat asıl sorun şu mesela videoda kenarda instagram adresi bir efekt ile çıkıp geri gidicek. Bunun gibi ufak tefek şeyleri nasıl yapacağımı bilmiyorum.

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
O zaman eğitim seti indirmen gerekecek. Gerek after effects olsun gerek vegas olsun keyframe mantığı ile çalışır. Ama instagram vs reklam yapmanı tavsiye etmem. Ödev bu sonuçta ;)

BraveBandit

Yeni üye
8 Ocak 2017
28
0
Örnek olsun diye instagram dedim. Mesela röportajda sorduğumuz soru ekrana efektle gelip gidebilir bunun gibi şeyler içinde sordum ama internette işime yarayacak şeyler buldum. Teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.