GNU/Linux Virtual Box'da Kali Linux Wifi Gözükmüyor Hatası

MehCaN

Kıdemli Üye
11 Mar 2016
2,199
0
GrafikLand
Merhabalar herkese hayırlı günler dilerim öncelikle..

gördüğünüz üzere gözükenler sadece bunlar.. internetten çok araştırdım ama yapamadım yardımcı olabilcekler her türlü yerden bana ulaşabilirler..

cHvoSa.png

BR0U6L.png

ağ ayarlarım böyle ..

eDRUys.png

usbden ekledim ama yine de kalide eklenmeme hatası alıyorum..

vGZub5.png

şimdiden hepinize teşekkürler..

Suvarii

Yeni üye
27 Kas 2020
37
0
Usb Wifi kartınız hangi model? Kablolu Bağlantıyı kopardıktan sonra usbyi aktif ettiniz mi sağ alt Virtual Box driverların gözüktüğü yerden?

MehCaN

Kıdemli Üye
11 Mar 2016
2,199
0
GrafikLand
Moderatör tarafında düzenlendi:

Suvarii

Yeni üye
27 Kas 2020
37
0
usb wifi adaptor kullanmıyorum bilgisayarım leptop..

Ne yazık ki Sanal Makinelerde Laptop wifi kartı sanal bilgisayarınızda Kablolu bağlantı olarak gözükür yapacağınız işlemler bir sonuç getirmeyecektir baktığınız yöntemler USB wifi kart için geçerlidir.

İyi Forumlar

Şunu da eklemek isterim Wifi moda alarak ne yapmak istiyorsunuz Linux da Eğer Monitör havadaki paketleri izlemekse ne yazık ki Her USB wifi kartı da desteklemiyor araştırarak almanızı tavsiye ederim. Diğer işlemler için Eth0 bağlantıdı da yeterlidir moralinizi bozmayın :siritan3

Son düzenleme:

Suvarii

Yeni üye
27 Kas 2020
37
0
önerdiğiniz bir adaptor varmı acaba ?
Kendi kullandığımı önerebilirim ancak kurulumu biraz zordur bazı ayarlar yapmak gerekiyor.
TP-LİNK WN722N V2( Benim kullandığım v2 modeldir Monitör moda alınmamaktadır diyorlar ancak bazı ayarlarla yapılıyor.)
Ben oldukça memnunum almanızı tavsiye ederim alınca da bana mesaj atarsanız size kurulum konusunda yardımcı olurum Monitör mod ve İnjection yapmak için fiyatı da 100 lira civarındadır. Ek olarak internette şu şekilde bir arama yaparsanız Usb Wifi Card with Kali Linux diye Çeşitli modeller çıkacaktır bunlardan uygun olanını da alabilirsiniz.

İyi Forumlar.ö

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.