VirtualBox'da misafir eklentileri CD kalıbı çalışmıyor

h3lp3r

Üye
23 Haz 2015
101
0
Sa, Virtualbox'a Windows 98 kurdum, Ana makina ile sanaldaki makinaya dosya aktarımı yapamadım. Konu başlığındada yazıldığı gibi Misafir eklentileri CD kalıbını yerleştir.. seçeneği çalışmıyor. İnternette bu konu ile alakalı bir çok bilgi var ama hepsinde, Misafir eklentileri CD kalıbını yerleştir seçeneği aktif edildiği zaman işlem yapılabiliyor. Ama bendeki program hiçbirşey yapmıyor.

kenankel

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
763
0
Hocam varya dünde bende aynısı vardı kafayı yedirtti.Şu şekilde aştım vitual box u kurduktan sonra sanal pc ekleyince ana bilgisayarınız win 7 64 bit ise sanal pc de en az win7 64 bit olsun ayarlardanda ana bilgisayardan misafire olan seçenekleri ayarlayıp sanal pc kurun.Daha sonra misafir eklentileri kalıbını sanal pcnin içindeki butondan kurun.Sanal pcyii kapatıp yeniden açın ana bilgisayarınızdan dosya sürükleyip sanal pc ye gönderebilirsiniz

h3lp3r

Üye
23 Haz 2015
101
0
Hocam varya dünde bende aynısı vardı kafayı yedirtti.Şu şekilde aştım vitual box u kurduktan sonra sanal pc ekleyince ana bilgisayarınız win 7 64 bit ise sanal pc de en az win7 64 bit olsun ayarlardanda ana bilgisayardan misafire olan seçenekleri ayarlayıp sanal pc kurun.Daha sonra misafir eklentileri kalıbını sanal pcnin içindeki butondan kurun.Sanal pcyii kapatıp yeniden açın ana bilgisayarınızdan dosya sürükleyip sanal pc ye gönderebilirsiniz

İlgine teşekkür ederim, ama dediklerinin hepsini defalarca denemiştim ve yine denedim ama olmuyor. Sadece söylediklerinizden şu kafama takıldı, (win 7 64 bit ise sanal pc de en az win7 64 bit olsun) İşletim sistemim Windows 10 x64 bit, WirtualBox ta sanal makina kurarken bellek boyutunu 64 mb (önerilen) seçmiştim!!
Hatta VirtualBox en son sürüm yükledim, ve yeniden sanal makinayı kurdum, sonuç aynı. İşin içinden çıkamıyorum.

kenankel

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
763
0
mb (önerilen) seçmiştim!!
Hatta VirtualBox en son sürüm yükledim, ve yeniden sanal makinayı kurdum, sonuç aynı. İşin içinden çıkamıyorum.[/QUOTE]

Hocam bende dün baya ugrastım dediğim gibi çözümü buldum.Hatta bugün birkaç kez tekrar tekrar kurdum bu şekilde çalışıyor.İlk flaş görmüyordu onu ararken başka bir yol olan ana pcden sanal pcye dosya sürükleme yöntemi ile dosya veya program gönderiyorum. Ana pc özelliğin neyse sanalda o sekilde olsun ana pc ram 4gb ise sanal en az2gb olsun ekran varsayılan değilde sen kendi pcnin ekran kartı özelliğine göre değer ver. Birde her programı kurma sanal pc ama ozaman baya kasıyor.

h3lp3r

Üye
23 Haz 2015
101
0
mb (önerilen) seçmiştim!!
Hatta VirtualBox en son sürüm yükledim, ve yeniden sanal makinayı kurdum, sonuç aynı. İşin içinden çıkamıyorum.

Hocam bende dün baya ugrastım dediğim gibi çözümü buldum.Hatta bugün birkaç kez tekrar tekrar kurdum bu şekilde çalışıyor.İlk flaş görmüyordu onu ararken başka bir yol olan ana pcden sanal pcye dosya sürükleme yöntemi ile dosya veya program gönderiyorum. Ana pc özelliğin neyse sanalda o sekilde olsun ana pc ram 4gb ise sanal en az2gb olsun ekran varsayılan değilde sen kendi pcnin ekran kartı özelliğine göre değer ver. Birde her programı kurma sanal pc ama ozaman baya kasıyor.[/QUOTE]

Dediğin gibi yaptım ama bu sefer de sanal makinayı açarken windows yetersiz bellek hatası aldım. Sanırım başka bir bilgisayara komple format atıp windows 98 kurmam gerekiyor. Yardımın için tekrar teşekkür ederim.

kenankel

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
763
0
Hocam youtubeye bi göz at farklı farklı anlatımlar var tek bir kişinin anlatımından ziyade farklı videolarda kurulumu izlersen sorunun çözümünü bulursun.Görüşmek üzere.

KediHack

Yeni üye
18 Şub 2019
5
0
7 yıl sonra konuya cevap :
sanal makinede bilgisayarıma girip CD: SÜRÜCÜSÜ VirtualBox GUEST additions u secip klasörü acın / VBoxWindowsAdditions-amd64.exe çalıştırın gerekli seçenekleri işaretleyip kurulumu bitirin. ve sanal makinayı reboot edin (yeniden başlatın). açıldıktan sonra görev çubuğundaki windows gezginini açın sol en altta ağ seçeneğine basın kullanıcı dosyasına girin karşınıza klasörler çıkacaktır.
(sanal makineden aygıt ayarlarından dosya ve klasör paylaşımları aktif olması gerekmektedir.)
saygılar.

A

allah senden razı olsun .

Ziyaretçi
7 yıl sonra konuya cevap :
sanal makinede bilgisayarıma girip CD: SÜRÜCÜSÜ VirtualBox GUEST additions u secip klasörü acın / VBoxWindowsAdditions-amd64.exe çalıştırın gerekli seçenekleri işaretleyip kurulumu bitirin. ve sanal makinayı reboot edin (yeniden başlatın). açıldıktan sonra görev çubuğundaki windows gezginini açın sol en altta ağ seçeneğine basın kullanıcı dosyasına girin karşınıza klasörler çıkacaktır.
(sanal makineden aygıt ayarlarından dosya ve klasör paylaşımları aktif olması gerekmektedir.)
saygılar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.