Virüs Flash Bellek içindeki dosyayı siliyor

sertu16

Katılımcı Üye
6 Tem 2007
352
2
bursa
Arkadaşlar biliyorum çok fazla yardım talep ediyorum gibi ama gerçekten önemli olmasa bukadar yada işin içinden çıkabilsem talep etmedim arkadaşlar bir başka sorunum da Akıllı tahta da Flash bellek takıldıgında bildiniz üzere bir dosya olması gerekiyor Flash bellek okuması için Ve ben bu dosya'yı Flash bellege atıorum Akıllı tahtaya Flash belleği taktıgımda Flash Belleğin içindeki o Not defterine benzer Dosyayı siliyor VE akıllı tahta kullanımamaz hale geliyor Bu anladıgım kadarıyla bir virüs ama buna nasıl bir çözüm bulabilirim yapabilirim ki ben Flash belleği takıtığım da O virüs Dosyayı silmesin Format demeyin belirteyim çünkü her seferinde toplu format zor oluyor bu yüzden sadece bu virüse karşı engelleyebileceğim bişey varmı yada başka arkadaşların da bu virüs başına bela oldugumu acaba bilgisi olan varsa yardım lütfen Teşekkürler şimdiden

qunJacks

Uzman üye
17 Ocak 2016
1,297
3
Diyarbakır
Kardeşim bunun için 1 çözüm biliyorum :) hemen yazıyorum

1-Usbyi ntfs olarak biçimlendir
2-Usbnin içine 1 tane klasör ekle (adını istediğin bişey yap)
3-Usbye sağ tıkla özellikler de sonra güvenlik bölümüne gir
4-Düzenle bölümüne tıkla ve tüm tikleri kaldır ama sadece (okuma,yazma,klasör içeriğini listelemede tik kalsın)
5-Uygula-Tamam de ve sonra usbnin içine kurduğun klasöre sağ tıkla özellikler de
6-Güvenlik bölümüne tekrar gel ve tekrar düzenleye tıkla ve ordaki bütün kutucuklara tik at

Şimdi ne yaptık; Usbnin ana dizinine artık veri kopyalanamaz veri silinemez verinin adı değiştirilemez :) tüm dosyalarını oluşturduğun klasöre atıcaksın ve verilerin güvende kalıcak

Yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

CLipS

Üye
24 Eyl 2016
81
0
Kardeş Bizimkinede Oluyor. Benim Fikrim Şudur;
Flash Bellekteki Virüsü Tanımlayan Akıllı Tahtadaki Windows Defender isimli Virus Koruma Programı Virüsü Temizlemek Amacıyla Siliyor. Windows Defender i DEvre Dışı Bırakırsanız Silinmez. Fakat Tahtaya Virüs Bulaşabilir. Bu Yüzden Flasları Tarayıp Getirin YAda Devre Dışı Bırakın. UmarımYardımcı Olmuşumdur İyi Günler.

sertu16

Katılımcı Üye
6 Tem 2007
352
2
bursa
Kardeşim bunun için 1 çözüm biliyorum :) hemen yazıyorum

1-Usbyi ntfs olarak biçimlendir
2-Usbnin içine 1 tane klasör ekle (adını istediğin bişey yap)
3-Usbye sağ tıkla özellikler de sonra güvenlik bölümüne gir
4-Düzenle bölümüne tıkla ve tüm tikleri kaldır ama sadece (okuma,yazma,klasör içeriğini listelemede tik kalsın)
5-Uygula-Tamam de ve sonra usbnin içine kurduğun klasöre sağ tıkla özellikler de
6-Güvenlik bölümüne tekrar gel ve tekrar düzenleye tıkla ve ordaki bütün kutucuklara tik at

Şimdi ne yaptık; Usbnin ana dizinine artık veri kopyalanamaz veri silinemez verinin adı değiştirilemez :) tüm dosyalarını oluşturduğun klasöre atıcaksın ve verilerin güvende kalıcak

Yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

Teşekkür ederim kardeşim bunu deniycem yarın bilgi vericem

sertu16

Katılımcı Üye
6 Tem 2007
352
2
bursa
Kardeş Bizimkinede Oluyor. Benim Fikrim Şudur;
Flash Bellekteki Virüsü Tanımlayan Akıllı Tahtadaki Windows Defender isimli Virus Koruma Programı Virüsü Temizlemek Amacıyla Siliyor. Windows Defender i DEvre Dışı Bırakırsanız Silinmez. Fakat Tahtaya Virüs Bulaşabilir. Bu Yüzden Flasları Tarayıp Getirin YAda Devre Dışı Bırakın. UmarımYardımcı Olmuşumdur İyi Günler.

Windows Defender etkin değil devre dışı ama Yarın yinede deniycem TEŞEkkür ederim

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Flash Belleğin İçindeki Bilgileri İstiyorsan Flash Belleğin İçine Gir Sol Üstdeki Arama Kutusuna "." Nokta Koy Ve 3-5 Saniye Bekle Dosyalar Gelecektir. Tahtadan Bu Virüslerü Yok Etmek Ve Bidaha Gelmesini İstemiyorsan DeepFreeze Kurmalısınız :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.