Virüs Galiba ( CMD )

redmon41

Katılımcı Üye
17 Eki 2012
982
9
Kocaeli
Merhabalar, Bilgisayarımda 3 dk arayla cmd açılıyor kapanıyor milisaniyelik olay görünüyor kayboluyor bir ara 5 sn kadar ekranda kaldığında opengl falan yazdığını gördüm. Bu olay başladığından beri görev yöneticisi ve hiçbir oyun açılmıyor. virüs olabilir mi? nasıl temizlerim?

LastBower

Üye
11 Ağu 2018
188
0
Mars
Merhabalar, Bilgisayarımda 3 dk arayla cmd açılıyor kapanıyor milisaniyelik olay görünüyor kayboluyor bir ara 5 sn kadar ekranda kaldığında opengl falan yazdığını gördüm. Bu olay başladığından beri görev yöneticisi ve hiçbir oyun açılmıyor. virüs olabilir mi? nasıl temizlerim?

Hocam Büyük İhtimal Virüstür Aynısı Banada Oldu CPU'dan Çok Yİyor Pc Her Açıldıgında Duvar Kagıdı Vs. Değişiyordu ComboFix vs. denedim etki etmedi temizinden format attım.

iSysTR

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
421
1
Ukrania
İnternetinizİ Kesip Önce Bir Tarama Yapınız Eğer Sonuç Değişmez İse Sİstem Geri Yüklemeden Sisteminizin Hatasız Çalıştığı Bir Tarihe Geri Getirebilirsiniz...

İyi Forumlar...

Machina

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
487
0
31
Sydney
öncelikle başlangıç uygulamalarına göz at virüsü tespit et büyük ihtimalle başlangıçta çalışır bu mübarekler :) ardindan görev yoneticisine bak ordan kontrol et ve sil sorunun kalmaz ha bir worm varsa karşında bunları gene yap ama ardından arkadaşların önerdiği antilerlede bir oyna onun dışında trojan varmi yani rat benzeri userleri kontrol et yabancı bir user varsa onu yok et virüsün türünü belirle ,ona göre oyna kısaca hic bir sey degistiremediysen net cozüm.bilgisayarını eski bir tarihe geri çek bunlardan önce internet bağlantını kopartman sonuçlarını dahada güzel yapar.bu arada:) iyi forumlar.

Hichigo

Uzman üye
30 Ağu 2015
1,190
42
github.com/tarik0
OpenGL yazılımına bir şey olmuş olabilir ve hata mesajı yazdırıyor olabilir. OpenGL Vikipediye göre "OpenGL, gelişmiş donanım desteğini kullanarak hem iki hem de üç boyutlu grafikleri ekrana çizmek için kullanılan ücretsiz bir grafik uygulama geliştirme arabirimidir.". Yani oyunlarında lazım oluyor. Virüs olduğunu sanmıyorum internette aratmalısın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.