Virüs hk.

ViPVF

Katılımcı Üye
31 Eki 2015
480
0
NO IP
dostlar bu sabah bir program yüzünden virüs bulaştı sanırım bilgisayarıma format da atamadım format atacağım iso sağlam ve usb ye rufus ile kurdum yalnız dosyalar hatalı diyor üstelik aynı flash disk ile laptopuma format attım gayet sıkıntısız bir biçimde
ve malwarebytes indirip bilgisayarı temizleyecektim yalnız chrome internet explorere nereye olursa malware bytes yazınca kapanıyorlar

örneğin ; chrome arama kutusuna malware bytes yazdım ve chrome çat diye kapandı ne yapabilirim yardımcı olur musunuz lütfen

Moderatör tarafında düzenlendi:

S3RS3M

Uzman üye
25 Ocak 2016
1,146
0
???
Explorer kullan eğer ondada arama motoru direk kapanırsa leptopdan pc ye usb ile virüs programı taşı. Eğer yine işe yaramazsa bilgisayarı güvenli kodda çalıştırıp. Bilgisayar dan programları ekle kaldırdan şüpheli programları kaldır

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
dostlar bu sabah bir program yüzünden virüs bulaştı sanırım bilgisayarıma format da atamadım format atacağım iso sağlam ve usb ye rufus ile kurdum yalnız dosyalar hatalı diyor üstelik aynı flash disk ile laptopuma format attım gayet sıkıntısız bir biçimde
ve malwarebytes indirip bilgisayarı temizleyecektim yalnız chrome internet explorere nereye olursa malware bytes yazınca kapanıyorlar

örneğin ; chrome arama kutusuna malware bytes yazdım ve chrome çat diye kapandı ne yapabilirim yardımcı olur musunuz lütfen

Merhaba değerli üyemiz, format atmadan önce alttaki yöntemleri deneyiniz.

Eğer bilgisyarınızda virüs varsa altta bulunan bilgiler doğrultusunda yaparsanız bilgisayarınız virüslerden temizlenmiş olacaktır. Yinede her ihtimale karşı bu yöntemi deneyin.

Taramaya başlamadan önce alt resimde gördüğünüz Klasör seçenekleri kısmınıda altta 2 seçenek gibi yapmalısınız.

Gizli dosya ve klasörleri göster : Göster

Korunan işletim sistemi dosyaları gizle : Tik kaldır>Onayla

LbL9rj.jpg

Önerilen Antivirüs Programları Ve Virüs Temizleme Yöntemleri

GridinSoft Anti-Malware v3.1.25.184 //servet06

NZr505.png

Eset Nod32 Antivirus 8 Full Katılımsız 32x64bit Sınırsız TR

NZr505.png

SpyHunter :
SpyHunter 4.27.1.4835 Full Tam indir
SpyHunter programı kurulumsuzdur sadece crack dosyasını ana dosyaya atarak kullanabilirsiniz.

NZr505.png

Sysrescue USB Virüs Taraması İle Pc nizi Koruyun/servet06

NZr505.png

PC Virüslü yada Yavaşsa GİR !

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.