Virüs silemiyorum

23 Eyl 2016
172
0
Merhaba arkadaşlar tarayıcı uzantısına virüs girdi ne yaptıysam silemiyorum. Uzantılarda göremiyorum. Bütün malware silemiyorum. İnternetten bakıyorum hepsi yabancı yazılar. Ne yaptıysam silinmiyor.

Ne yaparsam yapayım gitmiyor lütfen yardım bekliyorum .

Moderatör tarafında düzenlendi:

metehanzz

Üye
4 Şub 2019
235
0
Tarayıcıyı iobit uninstaller ile sil.Ondan sonra CCLEANER ile tarayıcıdan arda kalan varsa onları temizle.Tarayıcıyı tekrar indir.Büyük ihtimal gitmiştir.Önceden böyle yapıp düzeltmiştim.

23 Eyl 2016
172
0
*********** dan maç izliyecektim yanlıslıkla izin ver tıkladım. Ordan bulaştı arkadaşlar. Bi arkadaşım yapmıştı. Ayarlardan baya bi yere girip uzantıları bulup siliyodu ama ben uzantılara tıklayınca cıkmıyor . O farklı bişe yapmıstı program felan yapmadan 2 tane tarayıcıma bulastı .s

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Aşağıdaki posta bakabilirsiniz;

Tarayıcıma virüs bulaştı nasıl temizlerim?

Bunun için tarayıcınızdaki eklentileri ve uzantıları inceleyin.Kullanmadıklarınızı veya virüs ihtimali olanları kaldırın.

Uzantılara Nasıl Girebilirim?

Chrome'da
tgmsrPRh34tM4q0WYv7l-NNXDz7dqm7ftk8TyCEguoY30xkEg8lcw_ULI23ki9Q=w18-h18
menü ikonuna tıklayın.Daha sonra "Ayarlar" a tıklayın.Sol üst taraftan uzantılara girin.

Mozilla'da
2014-01-10-13-08-08-f52b8c.png
menü ikonuna tıklayın.Daha sonra eklentilere girin.

Hala hallolmadıysa Başlat -> Denetim Masası -> Program ekle/kaldır kısmıne gelerek kullanmadığınız veya virüs ihtimali bulunduran programları kaldırın.

Yine derman olamadıksa antivirüs indirin ve taratın buraya tıklayarak sitemizdeki antivirüsleri inceleyebilirsiniz.

Yada combofix ile taratabilirsiniz.

Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.