Virüs var

25 Mar 2015
96
1
İstanbul
Bilgisayarımı dün gece açtığımda wifi sorunu vardı ve hiç bir ağı görmüyor, bağlanmıyordu bu sabah bir kaç kez yeniden başlattım ve kablolu bir şekilde internete bağlandım. Bağlandıktan sonra aşağıdaki gibi bir hata ile karşılaştım bilgisayar ilk açıldığında. Biraz araştırdım ve virüs yediğimi fark ettim. Yüklü olan antivirüs programım(Eset Smart Security 9) görmüyor. Yardım edebilecek olursa şimdiden teşekkür ederim.

nO11QV.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
ESET görmüyor çünkü büyük ihtimalle zararlı scriptin indirildiği bağlantıyı yasaklamış, şu anda göreceği bir şey olmuyor. wscript ile uzaktan bir vbscript veya jscript dosyası çalıştırılıyormuş.

Üstad sakin sakin başlangıçtan sil gitsin. Büyük ihtimalle wscript.exe ile bir şey çalıştırılıyor.

25 Mar 2015
96
1
İstanbul
ESET görmüyor çünkü büyük ihtimalle zararlı scriptin indirildiği bağlantıyı yasaklamış, şu anda göreceği bir şey olmuyor. wscript ile uzaktan bir vbscript veya jscript dosyası çalıştırılıyormuş.

Üstad sakin sakin başlangıçtan sil gitsin. Büyük ihtimalle wscript.exe ile bir şey çalıştırılıyor.

Öncelikle teşekkür ederim yardımınız için, peki tam olarak neyi silmem gerekiyor?

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Çok klasik bir cevap olucak ama yedeklerini alıp format at kurtul bence . Formatladıktan sonra sistemin yedeğini al Ghost ile . Yarın birgün birşey olur yedekten geri dönersin tekrar tekrar formattan kurtulursun . Format attım kurtulamadım dersen kill disk ile kökünü kazırsın .

Spaax

Uzman üye
9 Ara 2017
1,532
0
Türkiye
Format at kurtul.
anti virüslerle geçici süre yok olabilir.
anti virüs ile silsende mutlaka kalmıştır bişiler.
ama format atmam diyorsan.
başlat menüsüne görev yöneticisi yaz ve işlemler bölümüne gel.yabancı olan varsa onlkarı sağ tık yaparak işlemi sonlandır de.
tamamen kaldırılmaz ama.
bide yabancı olup olmadığını sağ tık yapıp dosya konumunu aç diyerek yapabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.