Virüs ve Antivirüs Programı

TheOC

Yeni üye
21 Nis 2016
35
0
Merhaba arkadaşlar bizim okul projesi olarak hocamız virüs ve antivirüs programı yazmamızı istedi aslında ben basit bir antivirüs yaptım ama yeterli değil virüs programı da lazım. Elinde sizin yapmış olduğunuz veya bulmuş olduğunuz virüs veya antivirüs programı var mı dört dörtlük bir şey olmasına gerek yok.Lütfen arkadaşlar az bir zamanım kaldı kendi yapmış olduğunuz bir antivirüs veya virüs varsa bana yollayabilir misiniz. Teşekkürler

DR4K0L0L

Katılımcı Üye
24 Şub 2016
891
1
Virusler de bir yazılımdır. İstediğin herhangi bir dili kullanarak Virus yazabilirsin. Aslında Virus yazmak demek, yazılımın içerisine kullanıcıya* zarar verecek kodların eklenmesidir.

Kendi Virusunu yazarsan, hocanın gözünde ayrı bir değerde olabilirsin.

TheOC

Yeni üye
21 Nis 2016
35
0
İşte sorun orda yazamıyorum virüs yazacak kadar bilgim yok ve virüsü bir şekilde halletsem bile beni asıl zorlayan antivirüs programı

DR4K0L0L

Katılımcı Üye
24 Şub 2016
891
1
Sana neler yapman gerektiğini söyleyebilirim:

Seçilen klasörün içerisindeki dosyaları bir Array'a kaydet.
Bu Array'a kaydedilen yolların (Örneğin; C:\Virus\virus.exe) teker teker içeriğini aç.
Her açtığında virus imza veritabanındaki imzalar ile bu dosyanın içeriğini karşılaştır. Bunu algoritmaları araştırarak, okunabilen karakterlere bakarak ya da hocanız çok da büyük bir şey istemiyorsa Hash karşılaştırarak (Bunu piyasaya süreceğin bir AntiVirus yaparken kullanmanı tavsiye etmem. Bunun sebebi her zaman doğru olmuyor, çünkü ayarlar değiştiğinde Hash de değişeceğinden dosya bulunamaz. Fakat hocan küçük bir şey istiyorsa bunu kullanabilirsin en basitinden...) yapabilirsin.
Eğer karşılaştırdığında eşleşirse Virus dersin ve silersin.

TheOC

Yeni üye
21 Nis 2016
35
0
Öncelikle teşekkür ederim ilginizden dolayı ama dediğiniz gibi aynısını yaptım elimde dediğiniz gibi çalışan bir antivirüs programım var ama bu bana çok yetersiz geldi biraz daha iyi bir şeyler çıkar diyerek buraya konu açtım.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.