Visual Basic 2010 Antivirus Gerçek Zamanlı Koruma (Real Time Protection)

Sicerty

Üye
6 Ağu 2015
153
0
Istanbul
Arkadaşlar şuanlık sadece bunu hash code'u mantığına göre istiyorum nasıl yapabilirim antivirusüm için? Normalde profesyonel antivirusler algoritmanın mantığınada bakar ama ben şuan sadece örneğin "02301401" kodu bir virüs ve eğer bilgisayarımda içinde bu kod olan bir dosya indirirsem otomatikmen virusü algılayıp uyarıcak nasıl yapabilirim?

GrayHatHacker

Uzman üye
25 Eki 2014
1,851
0
Cehennem
Yardımcı olurdum fakat zor iş... gerçekten zor çok geniş bir veritabanı gerekiyor. büttttüüün varolan virüs isimlerini koysan bile adam bir keyloggerle pc ye girer çünkü veritabanında o isim yoktur. Yani o dediğin mantıkla bu iş olmaz.SolidStar yapmış galiba ona sorabilirsin

SoftDev

Üye
28 Ağu 2015
139
0
Bursa
Arkadaşlar şuanlık sadece bunu hash code'u mantığına göre istiyorum nasıl yapabilirim antivirusüm için? Normalde profesyonel antivirusler algoritmanın mantığınada bakar ama ben şuan sadece örneğin "02301401" kodu bir virüs ve eğer bilgisayarımda içinde bu kod olan bir dosya indirirsem otomatikmen virusü algılayıp uyarıcak nasıl yapabilirim?

Antivirüs Gibi Programlar Yapmak Çok Zordur. Mesela Ben Sana Bir Antivirüs Yazıp Vermeye Çalışsam Günlerimi Alır. Forumlarda Sorularak Alınacak Cevaplar değil. Şimdilik Küçük Programlar Yap. Gelişirsen Kendin Yaparsın. Kolay Gelsin.

foqualir

Katılımcı Üye
27 Haz 2015
371
0

Zamanında bende bir antivirüs yaptım. Visual basic de eski konularda var gerçek zamanlı korumasıda vardı fakat burada bir yerlerde değilseniz malesef emek değer görmüyor pek. Neyse benim yaptıgımda mantık şuydu;

Sql'den programa binlerce güncel virüs hashi çekiyordum. Sonra o gerçek zamanlı koruma dediğimiz öğe masaüstü, C, D ve Belgelerim deki herşeyi sürekli tarıyordu ve hashlerini çıkarıyordu. Sql'den çekilen hashlerle karşılaştırıp kontrol ediyordu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.