Visual basic 2010 kod üretici

muratcan41

Yeni üye
31 Ara 2015
11
0
Arkadaşlar ben kendim program yapmak istiyorum ama programda olucak şeyler ben butona kod ürete bastığım zaman benim istediğim kodları üreticek çok zor değil diye düşünüyorum bana yardımcı olucak bi arkadaş varmı lütfen yardım lazım:RpS_confused:

muratcan41

Yeni üye
31 Ara 2015
11
0
hayır arkadaşlar sadece ben kendim programın içine kendi belirlediğim yazılar koyucam mesela muratcan1,muratcan2,muratcan3 bunları bana her bastığımda sırayla üreticek çok zor bişey değil ama ben çok anlamıyorum oyüzden yardım istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

LimitlessT

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
718
0
geliyorsun?
Dostum kodları senin eklemen gerekiyor ama buna da kod üretme denmez.Kodlar zaten hazırdır,sadece butona basınca kodlar ortaya çıkar.Bunu da şöyle yapabilirsin,kodlarıyla veriyorum;
Bir tane button
Bir tane label ekliyorsun.
Buttona çift tıklayıp içine
Label1.Text = "Me.Hide"
Yazıyorsun.Artık Buton1 e Bastığımızda Label1 de Senin Eklemiş Olduğun Kod Gözükecek.Yapamadığın Yer Olursa Sorabilirsin.

29 Tem 2016
206
0
C:/Windows
Public Class Form1
Dim çağırılacakiş As String = "birinciİş"

Sub birinciİş()
Button1.******** = New Point(122, 74)
If Button1.******** = New Point(122, 74) Then
Button1.Text = "Yenile"
End If

çağırılacakiş = "ikinciciİş"
End Sub

Sub ikinciİş()
' Diğer görev buraya kodlansın
' örneğin form ekranının 50;100 koordinatına "VB'yi seviyorum" yazdırsın
Dim g As Graphics = Me.CreateGraphics
g.DrawString("VB'yi seviyorum!", New Font("Arial", 16), Brushes.Blue, 50, 100)
çağırılacakiş = "birinciİş"
End Sub

Private Sub Button1_Click _
(ByVal sender As System.Object, _
ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
If çağırılacakiş = "birinciİş" Then
' birinciİş'i çağır
birinciİş()
Else
çağırılacakiş = "ikinciİş"
ikinciİş()
End If
End Sub
End Class

Suan telefondayim bu isini gorur bisey olursa sor kolay gelsin

muratcan41

Yeni üye
31 Ara 2015
11
0
arkadaşlar oyun yapan bir arkadaşım var bana bunu yazmıştı ;

Button1_Click :
dim rnd as new random
textbox1.text = rnd.next(1,5)
if textbox1.text="1" then textbox1.text = "Code1"
if textbox1.text="2" then textbox1.text = "Code2"
if textbox1.text="3" then textbox1.text = "Code3"
if textbox1.text="4" then textbox1.text = "Code4"
if textbox1.text="5" then textbox1.text = "Code5"

Temel kod bu, üzerinde oynama yaparsın. Zaten visualda tasarım kolay onu da halledersin

NumL0ck

Üye
30 Ocak 2013
211
1
arkadaşlar oyun yapan bir arkadaşım var bana bunu yazmıştı ;

Button1_Click :
dim rnd as new random

Temel kod bu, üzerinde oynama yaparsın. Zaten visualda tasarım kolay onu da halledersin

Rastgele kodlar bu, eğer rastgele istiyorsan yapımı basit randomla yapabiirsin ama sen istenilen kodu göstersin dedin.

muratcan41

Yeni üye
31 Ara 2015
11
0
Dostum kodları senin eklemen gerekiyor ama buna da kod üretme denmez.Kodlar zaten hazırdır,sadece butona basınca kodlar ortaya çıkar.Bunu da şöyle yapabilirsin,kodlarıyla veriyorum;
Bir tane button
Bir tane label ekliyorsun.
Buttona çift tıklayıp içine
Label1.Text = "Me.Hide"
Yazıyorsun.Artık Buton1 e Bastığımızda Label1 de Senin Eklemiş Olduğun Kod Gözükecek.Yapamadığın Yer Olursa Sorabilirsin.
arkadaşım dediğini textbox üzerinden yaptım ve oldu peki şöyle bişeyde yardımcı olurmusun ben mesela şimdi Label1.Text = "Me.Hide" bu me.hide yerine kendi istediğimi yazıcam tamam oluyor gösteriyor ama mesela ben fazla fazla yazıcam mesela murat123 muratcan12 murat4141 bu yazdıklarımı örnek verdım ben şımdı butona bastıgımda bana bunları sırayla çıkarabilcek kod nedir söylermisin Allah razı olsun bu arada saol

NumL0ck

Üye
30 Ocak 2013
211
1
arkadaşım dediğini textbox üzerinden yaptım ve oldu peki şöyle bişeyde yardımcı olurmusun ben mesela şimdi Label1.Text = "Me.Hide" bu me.hide yerine kendi istediğimi yazıcam tamam oluyor gösteriyor ama mesela ben fazla fazla yazıcam mesela murat123 muratcan12 murat4141 bu yazdıklarımı örnek verdım ben şımdı butona bastıgımda bana bunları sırayla çıkarabilcek kod nedir söylermisin Allah razı olsun bu arada saol

for (int i = 0; i < 40; i++)
{
Random rnd = new Random();
int tekrarSayisi = rnd.Next(1, 7); // 1, Basamak sayisi
for( int i = 0; i < tekrarSayisi; i ++)
{
int x = rnd.Next(1, 9);
this.sLabel.Text = string.Format(this.sLabel.Text + "{0}", x);
}
}

Bu kod işini görür umarım fakat c# :D

muratcan41

Yeni üye
31 Ara 2015
11
0
Button1_Click :
dim rnd as new random

Arkadaşlar sizleride zahmete soktum en başından beri bana lazım olan kod buymuş ama ben yapmayı bilemediğim için anlamadım ama şimdi çözdüm işi yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.