Visual Basic .net Dışardaki Dosyanın Kontrolü

SexyKnow

Üye
23 Nis 2014
222
0
Nereye
Diyelim bir buton oluşturduk

Tıkladığımız zaman txt dosyası oluşturucak. İçeriğini Nasıl kontrol edicez ?

Son düzenleme:

SexyKnow

Üye
23 Nis 2014
222
0
Nereye
Hayır. Txt dosyası içeriğine bir şey yazıp masaüstüne kaydetmesini istiyorum. bu yoldan çıkarak Virüs yazar yapıcam.

Bunun kodlarını istiyorum

Son düzenleme:

'GÖKBÖRÜ

Özel Üye
16 Ağu 2012
11,083
16
Belirsiz.
Alttaki kod ile yeni bir txt dosyası oluşur ve listboxtaki tüm itemleri yazdırır.

Dikkat edin alttaki kodda eğer txt dosyası yoksa önce oluşturuyor ve yazdırma işlemlerini yapıyor. Siz onu kendi durumunuza göre değiştirirsiniz. Sizin nasıl istediğinizi de bilemiyorum tabii..

Kod:
Dim Yol As String = "C:\TextDosyam.txt"
        If System.IO.File.Exists(Yol) = False Then

Dim YazYap As System.IO.StreamWriter = System.IO.File.CreateText(Yol)

Dim Item As Object
            For Each Item In Me.ListBox1.Items
                YazYap.WriteLine(Item & vbNewLine)
            Next
            YazYap.Flush()
            YazYap.Close()
        End If

SexyKnow

Üye
23 Nis 2014
222
0
Nereye
Alttaki kod ile yeni bir txt dosyası oluşur ve listboxtaki tüm itemleri yazdırır.

Dikkat edin alttaki kodda eğer txt dosyası yoksa önce oluşturuyor ve yazdırma işlemlerini yapıyor. Siz onu kendi durumunuza göre değiştirirsiniz. Sizin nasıl istediğinizi de bilemiyorum tabii..

Kod:
Dim Yol As String = "C:\TextDosyam.txt"
        If System.IO.File.Exists(Yol) = False Then

Dim YazYap As System.IO.StreamWriter = System.IO.File.CreateText(Yol)

Dim Item As Object
            For Each Item In Me.ListBox1.Items
                YazYap.WriteLine(Item & vbNewLine)
            Next
            YazYap.Flush()
            YazYap.Close()
        End If

Teşekkürler .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.