Visual Basic.. Ödev

furkandqms

Üye
21 Ağu 2016
57
0
Ankara
Hayırlı Ramazanlar,

10.sınıfa giden bir öğrenci olarak proje ödevini yetiştirememekten sıkışmış durumdayım. Osmanlı Padişahlarının Yaptığı Savaşları Padişah butonlarına tıklayarak açmak istiyorum. Bir tane örnek gösterirseniz ona göre diğerlerine uyarlayabilirim. Her şey için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
2 şekilde aklıma geliyor:

1. Her savaş için ayrı form oluşturup butonlara tıklandığında göstermek
2. Belirli birkaç textbox, picturebox, label içeriğini butonlara tıklandığında değiştirmek

Buton tıklanma eventine bunları yapan kodları yerleştirebilirsin.

Albadeep

Yeni üye
15 Mar 2018
31
0
Berlin
Vb ile yapma c# ile yap daha kolay olur
al sana kodlar.
bir pictureBox1 picture boxa isteğin resmi ekle ve özellikler bölümünden visibleyi false yap

birde buton al butona çift tıkla ve sunları yaz
pictureBox1.Visible = true; // burda pictureBox1 deki resimi görünür yapmasını sağladık

jkhacking

Uzman üye
25 Haz 2016
1,607
23
root
C# daha kolay olur
önce bi ana form oluştur
daha sonra padişahları yazıcağın formları oluştur
ana forma button ekle butona padişah adı yaz çift tıkla
Kod:
 1mehmet mht = new 1mehmet();
            mht.Show();
1mehmet yazan yerler 2. forumun adı

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Önce bir Padisah class'ı oluşturursun. Burada padişahın adı ve resmi olur.

Ardından bir Savas class'ı oluşturursun. Burada savaşılan ülke, savaşan padişah, adı ve tarihi olur.

Yazılım mantığı budur, önce arkaplan, sonra frontend, yani ön plan. Backend toplu veriden ihtiyaç olan veriyi çeker, frontend gösterir. Öyle tek padişaha taslak yapıp onu copy paste etmekle olmaz.

Bu sefer "ben yaparım" diyemiyorum çünkü bir, visual basic'ten nefret ederim ve iki, vaktim yok.

Bu ödevi diğer arkadaşlara teslim edip çekiliyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.