Visual basic thread ???

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Nedense "Server Busy" deyip duruyor THT, 2. sayfayı okuyamadım...

Ondan cevap veriyorum; C# ile TAMAMEN AYNI...

Kod:
Sub Islem
......
End Sub
......
......
new System.Threading.Thread(AddressOf Islem).Start

Anonim olunca, VB.NET'de anonim delegate'ler Sub'dır... Çünkü return etmiyorlar... Direk sub'ı yazıyoruz..

Kod:
new System.Threading.Thread(Sub()
......
......
End Sub()).Start

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
güzel coder kardeşim benim o zaman bana c# da stabil oyun botu yazarmısın en basitinden knight için ya da c# bana server files yazar mısın ne kadar stabil görelim dediğim gibi emulatorden ileri gitmez

Yorumlarını okudumda , sen şaka mısın ?

Gelmiş server filestan bahsediyorsun, knight ın otopack i neyle yapılıyor sanıyorsun ? Windows altında çalışan her programı c# ile yaparsın. Microsoftun WDK (windows driver kit) ile c# 'le driver dahi yazabiliyorsun windowsa.

Stabil oyun botu demiş ya...

Gidip co-admin e laf atman aşağılık kompleksine sahip olduğun düşüncesine kapılmama neden oldu.

Ayrıca knight 'ın server files'ları c++ ile yazıldı. Vb ne alaka ? Vb 6 dan bahsediyorsan zaten senle tartışmaya girilmez , oop desteği bile olmayan tarih olmuş bir dil.

C# emülatorde çalışmaz cahilliğine veriyorum, c# da makine koduna derlenir, tek fark c# ta ara katman olan CIL (common intermediate language) vardır bu da bir microsoft teknolojisidir. Senin için anlaması zor olduysa bir de burayı dene "http://www.emrahuslu.com/post/2011/11/09/NETde-Assembly-Kavram%C4%B1-ve-CIL.aspx".

Emülator dedi ya hala gülüyorum.

S1mPL3

Üye
21 Şub 2012
190
0
Yorumlarını okudumda , sen şaka mısın ?

Gelmiş server filestan bahsediyorsun, knight ın otopack i neyle yapılıyor sanıyorsun ? Windows altında çalışan her programı c# ile yaparsın. Microsoftun WDK (windows driver kit) ile c# 'le driver dahi yazabiliyorsun windowsa.

Stabil oyun botu demiş ya...

Gidip co-admin e laf atman aşağılık kompleksine sahip olduğun düşüncesine kapılmama neden oldu.

Ayrıca knight 'ın server files'ları c++ ile yazıldı. Vb ne alaka ? Vb 6 dan bahsediyorsan zaten senle tartışmaya girilmez , oop desteği bile olmayan tarih olmuş bir dil.

C# emülatorde çalışmaz cahilliğine veriyorum, c# da makine koduna derlenir, tek fark c# ta ara katman olan CIL (common intermediate language) vardır bu da bir microsoft teknolojisidir. Senin için anlaması zor olduysa bir de burayı dene "http://www.emrahuslu.com/post/2011/11/09/NETde-Assembly-Kavram%C4%B1-ve-CIL.aspx".

Emülator dedi ya hala gülüyorum.

Ya sen benim dediğimi anlamadın ya da Server files kavramını bilmiyorsun , c#'ta yapabileceğin server files emulatorden ileri gitmez bunu anlaman için kaç gün düşünmen lazım :) Knight server fileslerinin c++ olduğunu biliyorum fakat c# emulatorune göre vb6 daha stabil çalışıyordu , Multithreaded olayı c++ da sorunsuz çalıştığı için daha çok tercih edildi , hile konusundada vb güvenliksiz kalıyordu o yüzden c++ geçildi , tarih olmuş bir dil diyorsun da senin co adminin c#'ın daha zor olduğunu daha üstün bir dil olduğunu söylüyor ne yazıkki bilgisayar mühendisliği bile okusan karşına çıkacak bir dil vb6 bunu ülkenin profları bile zor olduğunu kabullenmişken burada boşa laf gevelemeye gerek yok co admine ben cevabı verdim bu onunla benim aramda sen niye atlıyorsunki :)

erdmarsln

Katılımcı Üye
30 Haz 2015
308
0
Ankara
Ya sen benim dediğimi anlamadın ya da Server files kavramını bilmiyorsun , c#'ta yapabileceğin server files emulatorden ileri gitmez bunu anlaman için kaç gün düşünmen lazım :) Knight server fileslerinin c++ olduğunu biliyorum fakat c# emulatorune göre vb6 daha stabil çalışıyordu , Multithreaded olayı c++ da sorunsuz çalıştığı için daha çok tercih edildi , hile konusundada vb güvenliksiz kalıyordu o yüzden c++ geçildi , tarih olmuş bir dil diyorsun da senin co adminin c#'ın daha zor olduğunu daha üstün bir dil olduğunu söylüyor ne yazıkki bilgisayar mühendisliği bile okusan karşına çıkacak bir dil vb6 bunu ülkenin profları bile zor olduğunu kabullenmişken burada boşa laf gevelemeye gerek yok co admine ben cevabı verdim bu onunla benim aramda sen niye atlıyorsunki :)

o kadar bilgisayar mühendisi biliyorum bir tanesi bile vb6 ile uğraşmıyor.Ayrıca vb6 ile ilgili başlamadı bu konuşma yada c++ ile, vb.net ile başladı neden vb6 ya kaydı.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24

Son cümlene binayen, burası bir forum ve açılan bir konuya herkesin yazma hakkı var.

Diğer dediğin laflara gelirsek, vb6 bitti , anlatabiliyor muyum veya anlayabiliyor musun ? Bitti , tarih oldu, kullanılmıyor, kullananlar sadece senin gibi geri kalmış teknolojiden bir haber kişiler. Hrehangi bir kurumsal firmada vb6 lafı bile geçmez gülerler sana. Evet c# daha üstün vb6 dan, çünkü vb6 da oop mimarisi yok , error handling için try catch yapısı yok ve tekrar bahsedeyim "VB6 is completely unsupported as of March 2008".

Günümüz projelerinde birden fazla mühendisin/yazılımcının aynı projede çalışması gereği, gereken mvc yapısı da haliyle yok olmuş oluyor. Bir projeye göre gereken design patterni uygulayamaz oluyorsun.

Yani programlama yazılımcılık senin windowsta yaptığın bir "oyun botu" değildir. At gözlüğünü çıkartırsan ne demek istediğimi anlarsın.

"bilgisayar mühendisliği bile okusan karşına çıkacak bir dil vb6 bunu ülkenin profları bile zor olduğunu kabullenmişken" Hangi proflardan bahsediyorsun ? İsim verir misin ? Uğur Ata mı , Veysel Uğur Kızmaz mı ? Tanınmış kim demiş vb6 diye ? Yahu kullanılmıyor dahi bana kullanıldığı bir alan söylesene ?

Atm yazılımlarında kullanılıyor mu ? Web servislerinde kullanılıyor mu ? Gömülü sistemde ? Mobil sistemlerde ? Bilimsel projelerde ? Yok mu , hiçbirinde mi ? Çok yazık..

Hala birileri vb6 öğren diye yırtınıyor insanlara. İşiniz zor. Bana burda işimi öğretmeye kalkma, neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Üstadım kusura bakma, cevap geç oldu...

İşyerinde çok yoğunduk, proje bitirme zamanı idi, ondan dolayı da zaten kafa yorgunluğuna sana C# VB.NET salatası yapmışım ortaya... Üstüne bir de sanırım kendi internetimdeki sorunlardan siteye bağlanamadım.

Kod:
    Sub Main()
        Dim bip = New System.Threading.Thread(Sub()
                                                  While True
                                                      Console.WriteLine("BİP")
                                                      System.Threading.Thread.Sleep(1000)
                                                  End While
                                              End Sub)
        Dim bap = New System.Threading.Thread(AddressOf bapIcinSub)
        bip.Start()
        bap.Start()
        While True
            Console.WriteLine("BOP")
        End While
    End Sub
    Sub bapIcinSub()
        While True
            Console.WriteLine("BAP")
        End While
    End Sub

Yukarıdaki kodda R2D2'nun konuşmasını emule ediyoruz. Bip fonksiyonu, anonim fonksiyon adını verdiğimiz, ufak bir fonksiyon parçasının isimsiz olarak yazılması yöntemi ile oluşturuluyor. Bap için ise ayrı bir sub yazıyoruz, thread'e adres olarak bu fonksiyonu veriyoruz.

İstersen daha sorun olursa özele gel, burada VB6'cı dâhi bir arkadaşımız var bize eğitim veriyor :RpS_lol: yani kalabalık gibi...

Şaka maka, VB6'dan 7-8 sene önce destek çekilmedi mi ya? Neden artık geliştirilmeyen bir programlama dilini ciddiye alıyoruz? Ben GW Basic biliyorum çocukluk zamanımdan.. Ondan mı yazsam "oyun motorlarımı"? :RpS_lol:

xdebron

Kıdemli Üye
29 Ocak 2015
2,441
1
.
Üstadım kusura bakma, cevap geç oldu...

İşyerinde çok yoğunduk, proje bitirme zamanı idi, ondan dolayı da zaten kafa yorgunluğuna sana C# VB.NET salatası yapmışım ortaya... Üstüne bir de sanırım kendi internetimdeki sorunlardan siteye bağlanamadım.

Kod:
    Sub Main()
        Dim bip = New System.Threading.Thread(Sub()
                                                  While True
                                                      Console.WriteLine("BİP")
                                                  End While
                                              End Sub)
        Dim bap = New System.Threading.Thread(AddressOf bapIcinSub)
        bip.Start()
        bap.Start()
        While True
            Console.WriteLine("BOP")
        End While
    End Sub
    Sub bapIcinSub()
        While True
            Console.WriteLine("BAP")
        End While
    End Sub

Yukarıdaki kodda R2D2'nun konuşmasını emule ediyoruz. Bip fonksiyonu, anonim fonksiyon adını verdiğimiz, ufak bir fonksiyon parçasının isimsiz olarak yazılması yöntemi ile oluşturuluyor. Bap için ise ayrı bir sub yazıyoruz, thread'e adres olarak bu fonksiyonu veriyoruz.

İstersen daha sorun olursa özele gel, burada VB6'cı dâhi bir arkadaşımız var bize eğitim veriyor :RpS_lol: yani kalabalık gibi...

Şaka maka, VB6'dan 7-8 sene önce destek çekilmedi mi ya? Neden artık geliştirilmeyen bir programlama dilini ciddiye alıyoruz? Ben GW Basic biliyorum çocukluk zamanımdan.. Ondan mı yazsam "oyun motorlarımı"? :RpS_lol:

Fortran kullanalım:RpS_lol:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.