Çözüldü visual studio 2019 İle Sayaç yapımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Snowtr

Katılımcı Üye
13 May 2013
378
0
İzmir
Merhabalar, benim bir sayaca ihtiyacım var ve yazılımdan anlamıyorum kendim uğraşarak yapmak istiyorum sizden de yardım rica ediyorum.

öncelikle yazılım visual studio da yapmak istiyorum. şu şekilde olacak.
internet bağlantısını kullanması kendini sürekli güncel tutması gerekecek saati ve tarihi. Başlangıç tarihi girilmiş bir zamandan bugune kadar geçen günü ekranda yazdırmak istiyorum. örneğin. doğum tarihim den başlayan kaç gün kaç saat kaç dakika kaç saniye gibi değerleri vermesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim? bulduklarımın hepsi geri sayıyor başlangıçtan sayan bir yazılım bulamadım hazır kodları var mıdır? kendim de üzerinde değiştirmeler yapabilirim belki.

şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim herkese.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Formenos

Yeni üye
21 Tem 2019
31
0
Selam,

DateTime özelliğinin kodlarını araştırıp Timer ile toparlarsan aradığın sonuca ulaşabilirsin veya GitHub'da ingilizcesini Counter gibi etiketler ile aratarak aradığın sonuca ulaşacağına inanıyorum :)

jasgues

Katılımcı Üye
22 Nis 2009
806
1
32
Sakarya
Visual studio üzerinden bir sürü dil ile uygulama geliştirebilirsiniz. Hangi dil?
Edit: C# ile yazıcaksanız size küçük bir örnek yazabilirim

Son düzenleme:

jasgues

Katılımcı Üye
22 Nis 2009
806
1
32
Sakarya
Bu örnekte şunları kullandım: 3 label, 2 datetimepicker, 1 button. WinForm'a bunları ekleyin, buttona çift tıklayıp aşağıdaki kodu yapıştırın/yazın
Kod:
DateTime bTarih = Convert.ToDateTime(dateTimePicker1.Text);
            DateTime kTarih = Convert.ToDateTime(dateTimePicker2.Text);
            TimeSpan Sonuc = bTarih - kTarih;
            label1.Text = "Toplam saat: "+Sonuc.TotalHours.ToString();
            label2.Text = "Toplam gün: "+Sonuc.TotalDays.ToString();
            label3.Text = "Toplam dakika: "+Sonuc.TotalMinutes.ToString();

İlk seçilen tarihten, ikinci seçilen tarihi çıkarır; label1'e iki tarih arasındaki toplam saati, label2'ye toplam günü, label3'e toplam dakikayı yazar. Bu örnekte ihtiyacınız olan her şey var. Biraz evirip çevirip kullanmanız gerekiyor. Mesela toplam dakikayı kullanabilirsiniz. Toplam dakikayı 60'a bölüp kalan saati bulabilirsiniz, sonra çıkan sonucu 24'e bölerek gün sayısını. Biraz uğraşmak istediğiniz için bu halde verdim

Snowtr

Katılımcı Üye
13 May 2013
378
0
İzmir
Bu örnekte şunları kullandım: 3 label, 2 datetimepicker, 1 button. WinForm'a bunları ekleyin, buttona çift tıklayıp aşağıdaki kodu yapıştırın/yazın
Kod:
DateTime bTarih = Convert.ToDateTime(dateTimePicker1.Text);
            DateTime kTarih = Convert.ToDateTime(dateTimePicker2.Text);
            TimeSpan Sonuc = bTarih - kTarih;
            label1.Text = "Toplam saat: "+Sonuc.TotalHours.ToString();
            label2.Text = "Toplam gün: "+Sonuc.TotalDays.ToString();
            label3.Text = "Toplam dakika: "+Sonuc.TotalMinutes.ToString();

İlk seçilen tarihten, ikinci seçilen tarihi çıkarır; label1'e iki tarih arasındaki toplam saati, label2'ye toplam günü, label3'e toplam dakikayı yazar. Bu örnekte ihtiyacınız olan her şey var. Biraz evirip çevirip kullanmanız gerekiyor. Mesela toplam dakikayı kullanabilirsiniz. Toplam dakikayı 60'a bölüp kalan saati bulabilirsiniz, sonra çıkan sonucu 24'e bölerek gün sayısını. Biraz uğraşmak istediğiniz için bu halde verdim

çok teşekkür ederim benim için iyi oldu üzerine çalışacağım çok sağol

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.