VMware Kali Linux Wifi Adaptör sorunu

Hack Guiding

Yeni üye
5 Eki 2015
22
0
Arkadaşlar sanal makineye kali linux kurdum bi türlü wifi adaptörünü tanıtamadım Lütfen Yardım Edin. Please :RpS_bored:

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Vmware'de sol üst köşede player/removable devices/Wiriless kartının chip seti'nin ismi neyse o ona tik atıcaksın ve windows'tan devredışı kalıp wmvarede kullandığınız sistemde enable olucaktır
Monitör moda getirme
------------------------
airmon-ng
airmon-ng start wlan0 (monitör modunda)
airodump-ng mon0 (çevredeki ağları taratmak için)

BackTrac için
Eğer işletim sistemi wiriless adaptörünüzün chipset'ini desteklemiyorsa DPO_.bz2 sonlu dosyayı Plance/Home folder dosyasının içine atacaksınız ve

root@bt:~# tar jxvf 2011_0719_RT3070_RT3370_RT5370_RT5372_Linux_STA_V2 .5.0.3_DPO.bz2

root@bt:~# cd 2011_0719_RT3070_RT3370_RT5370_RT5372_Linux_STA_V2 .5.0.3_DPO

root@bt:~# make

root@bt:~# make install

root@bt:~# reboot
deyip işletim sistemini tekrardan başlatın ben linux da backtrack ve xiopan'dan başka işletim sistemi kullanmadım ondan sadece bu kod var

ktsociety

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
602
7
Teşkilât
hocam her adaptörü tanımaz çünkü bende o konuda çok sıkıntılar yaşamıştım adaptör aldım 5 tane olmadı hiçbir marka ama sana kesin tanayacağı bir marka söylemeliyim tp-link 300Mbps bir adaptör var onu tanıyor ve sana önerim kali linux kurunca makinaya kali tools dosyasınıda yüklemen onu yüklemediğinde hiçbir işe yaramaz bazı programlar ondanda kaynaklanıyor olabilir dostum başarılar sana :) sorunun sebebini araştır biraz yardımcı olabileceğim başka bir konu varmı ?

Cheno

Uzman üye
3 Haz 2017
1,347
1
Neredenmi?
hocam her adaptörü tanımaz çünkü bende o konuda çok sıkıntılar yaşamıştım adaptör aldım 5 tane olmadı hiçbir marka ama sana kesin tanayacağı bir marka söylemeliyim tp-link 300Mbps bir adaptör var onu tanıyor ve sana önerim kali linux kurunca makinaya kali tools dosyasınıda yüklemen onu yüklemediğinde hiçbir işe yaramaz bazı programlar ondanda kaynaklanıyor olabilir dostum başarılar sana :) sorunun sebebini araştır biraz yardımcı olabileceğim başka bir konu varmı ?

Bende o adaptörü kullanıyorum :D

Hack Guiding

Yeni üye
5 Eki 2015
22
0

VMware tools yüklemeye öalıştımda yanılmıyorsam bi hata verdi ama sonunda oldu fakat tam emin değilim Vm ware toolsu yüklemeye yardımcı olabilecek bi kaynak varsa gösterseniz olurmu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.