Vodafone sınırsız tarifelerde hotspot sınırını aşmak mümkün mü?

Memo343

Yeni üye
29 Mar 2022
7
0
Yurtta kaldığımdan internet berbat. Odada telefon hattı var bağlatmaya izin veriyorlar ama telekom altyapısında sorun varmış müdürlüğe gittim konuştum telefon numaramı aldı ama 3 haftadır arayan soran yok. 3 4 ay oldu vodafone geçeli. Menü belasını başka bir forumda cmd kullanarak birinin yazdığı yöntemi kullanarak kapattım uygulamayı. Yine benzer bir yöntemle hotspot sınırı olan tarifelerde bir şekilde aşabilir miyiz acaba? Mobilden girerken sınırsız ama hotspot paylaşınca sınıra ulaşınca kapanıyormuş nasıl anlaşılıyor internetin paylaşıldığı uygulama sayesinde mi acaba?

S3SS1Z T3AM

Uzman üye
27 Nis 2019
1,424
10
712
HACKERİSTAN
Sınırı ayarlardan yapılmışsa gayet basit bi şekilde kapatılabilir ama tarifenin özelliği ise kapatılamaz veya kapatmaya kalkışımca platformun şikayetçi olması halinde maalesef extra para ödemek zorunda kalırsın

Memo343

Yeni üye
29 Mar 2022
7
0
Sınırı ayarlardan yapılmışsa gayet basit bi şekilde kapatılabilir ama tarifenin özelliği ise kapatılamaz veya kapatmaya kalkışımca platformun şikayetçi olması halinde maalesef extra para ödemek zorunda kalırsın
Ayarlardan değil sonuçta sınırsız tarifede mobilden istediğim kadar kullanabilirim. Mesela telegram sınırsız paketim 20gb ama ben telegramı sadece 20-25 gb kullanıyorum filmleri falan oradan izliyorum sonuçta sınırsız ama 10-15gb kullanabilirsiniz diyemezler istediğim kadar kullanırım. Bunu da pc ye bağlayarak kullanmak istiyorum zaten verdikleri hız beş para etmez birde utanmadan hotspot sınırı koyup 15gb hediye veriyoruz diye yalan söylüyorlar internet paylaşımı zaten telefonun bir özelliği değil mi? Onların verdiği hediye falan değil. Baş belası vodafone menu yü kaldırdım bilgisayara bağlayarak belki diyorum bir şekilde telefondan kablo ile yada wifi ile interneti pc ye paylaşıp oradan kullanıp telefondan kullanıyormuş gibi göstertebilirim acaba mümükün mü? Yada simle çalışan modem alıp ona taksam olur mu acaba?

Son düzenleme:
M

Mehmet123333

Ziyaretçi
Yurtta kaldığımdan internet berbat. Odada telefon hattı var bağlatmaya izin veriyorlar ama telekom altyapısında sorun varmış müdürlüğe gittim konuştum telefon numaramı aldı ama 3 haftadır arayan soran yok. 3 4 ay oldu vodafone geçeli. Menü belasını başka bir forumda cmd kullanarak birinin yazdığı yöntemi kullanarak kapattım uygulamayı. Yine benzer bir yöntemle hotspot sınırı olan tarifelerde bir şekilde aşabilir miyiz acaba? Mobilden girerken sınırsız ama hotspot paylaşınca sınıra ulaşınca kapanıyormuş nasıl anlaşılıyor internetin paylaşıldığı uygulama sayesinde mi acaba?
Bende aynı sorunu yaşıyordum ve youtube de bulduğum bir videoda cmd ekranında yazdığım bir satır kodla sorunu çözmüştüm.daha sonra bilgisayara format attım ve eski haline döndü yani hotspot sınırsız değil artık. Ne şanstır ki youtube den tekrar baktığımda videoyu paylaşan kişi kanalı kapatmış ve ben o kodlara ulaşamıyorum

Berdar007

Yeni üye
8 Ocak 2013
2
0
Bende aynı sorunu yaşıyordum ve youtube de bulduğum bir videoda cmd ekranında yazdığım bir satır kodla sorunu çözmüştüm.daha sonra bilgisayara format attım ve eski haline döndü yani hotspot sınırsız değil artık. Ne şanstır ki youtube den tekrar baktığımda videoyu paylaşan kişi kanalı kapatmış ve ben o kodlara ulaşamıyorum
Kod:
netsh int ipv4 set glob defaultcurhoplimit=129

Bir duanızı alırım

Berdar007

Yeni üye
8 Ocak 2013
2
0
Kardeşim merhabalar, bu kod öncesinde sanki yapılması gereken bir kaç işlem daha vardı gibi hatırlıyorum aynı sorunu bende yaşıyorum şu an kod öncesindeki ve sonrasındaki adımları hatırlıyor musun?
Kanka videonun geri kalanı önemli değil. Bende izlemiştim o videoyu ama daha sonra videoyu bulamadım. Komutun bir kısmı aklımdaydı komutu buraya yazdığım gece. Geri kalanı chatgpt ile tamamladım sağolsun. Bu kodu kullan yeterli olur. Test ettim demiyorum direkt olarak kullanıyorum aktif olarak, CMD'yi yönetici olarak başlat komutu yapıştır geç kanka sıfır sıkıntı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.