☪ VPN Olmadan Yasaklı sitelere Girmek - Stajyer Asistan Kulübü ☪

YelHak

Uzman üye
3 Ocak 2016
1,358
2
Bakü
Merhaba Dostlar,
Bugün Sizlerle "VPN Kullanmadan Engelli Sitelere Girme" Konusunu ele alacağız.
Tabi yine benim tarzımla :)

ben_trturka_tema_susuy_m_herseyimden_235.png

1.Yöntem : Link Kısaltma Servisleri

Aslında bu yöntemi bende ilk defa duyuyorum, bu yöntem ile Engelli sitelere girilebiliyormuş..
Tam olarak nasıl olduğunu bende kestiremedim, sonuçta sadece Yönlendirme görevi görüyor bu siteler.. Ama internette yazılanlara göre "Goo.gl , bit.ly , TinyURL" Gibi servislerle yapılabiliyor(muş.)

googleshorturl.png

2.Yöntem : HTTPS! Güvenli İnternet iletişim Protokolü

İnternette denildiğine göre işe yarıyormuş.. Bende birkaç site üzerinde denedim ve 4/1 gibi bir sonuç aldım buda demek oluyorki fazla olmasa'da işe yarıyor.. Yani denemekte yarar var..

https.jpg

3.Yöntem : Google Site Çevirici (Google Translate)

Google Translate'in Site çevirme özelliğini biliyorsunuzdur.. Google bu özelliğiyle farklı adreslerden siteye bağlanıp siteyi çeviriyor ve Bizim ekranımıza yansıtıyor.. Yani binevi VPN Görevi görüyor bu servis.. Tüm sitelerde olmasa da denemekte fayda var..

google-translate-logo.png

4.Yöntem : DNS Yöntemi!

Şimdi bu yöntemide bilmeyen yoktur.. Denetim Masasına geliyoruz , Yerel ağ balğlantısının Özelliklerinden İnternet İletişim Kuralını seçiyoruz ve DNS Adresimizi "8.8.8.8 ve 8.8.4.4" yapıyoruz.. ve Tebrikler artık erişim sağlayabilirsiniz..

Aşagıdaki Örnek resimlerden nasıl yapabileceğinizi ögrenebilirsiniz.. Ben size Google'ın "DNS Adresini" verdim, isterseniz internette bulup farklı DNS Kullanabilirsiniz..

ag_baglantilari5.gif

ag_baglantilari6.gif

5.Yöntem : Proxy Siteleri!

Bunuda biliyorsunuzdur, Porxy görevi gören bu vpn servisleri bahsettiğim Google Translate gibi Proxy üzerinden siteye bağlanıp siteyi sizin ekranınıza yansıtıyor..

vpn1_1464943452.png

Yazımı okuduğunuz için Teşekkür ederim..

Son düzenleme:

3xLDarq

Uzman üye
9 Eyl 2016
1,673
1
Bıraktı-----
Not geceyim 4. YÖNTEM DNS YÖNTEMİ
SADECE
TÜRK DEVLETİNİN ENGELLEDİĞİ SİTELERE GİRERSİNİZ...
DÜNYA GENELİNDE YASAKLANAN
*****grafik sitelerine giremezsiniz...

BaliciEmre

Yeni üye
29 Tem 2017
47
0
tamam güzel olmuş eline sağlıkda çalışıp çalışmadığını denememişsin ama yinede eline sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.