Warez & Crackli program indirmenin riski

14 Mar 2017
124
0
İstanbul
Öncelikle merhabalar, bilgisayara uzunca bir süredir hep crack'li program indiriyordum, genellikle fiyatı uçuk veya abonelik sistemi kullanan programlar için. Çeşitli nedenlerden dolayı yakın zamanda biraz tedirgin olmaya başladım sistemimin güvenliği hakkında ve beni tedirgin eden unsurlardan biri de bu crack'li program indirme alışkanlığım oldu. Bununla bağlantılı olarak sizlere 2 tane sorumu yöneltmek istiyorum:

1) Bu tür crack'li programların sistemimize zararlı olup olmadığını nasıl analiz/test ederiz?

2) Daha önceden test edip kullandığınız ve güvenli paylaşımlar yaptığına kanaat getirdiğiniz, aklınıza gelen Warez&Crack siteleri nelerdir?

Sonuna kadar okuduğun için teşekkür ederim, eğer herhangi bir sorumun cevabını biliyorsan yanıt verirsen sevinirim :)

iyi günler dilerim.

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,422
33
1,490
K E R K Ü K
Cevap: Warez & Crackli program indirmenin riski hakkında soru

sağlam indir, oyunindir.club , cracked games. gibi sitelerden indirebilirsin.

indirdikten sonra total virüs ile tara veya bulut sistemi ile oyun klasörünü tarat

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,422
33
1,490
K E R K Ü K

o sitenin adminleri biraz sakat.

bi adminin kafası atıp klasöre trojen tıkayabilir.

güven olmaz o siteye, tavsiye etmem.

14 Mar 2017
124
0
İstanbul

o sitenin adminleri biraz sakat.

bi adminin kafası atıp klasöre trojen tıkayabilir.

güven olmaz o siteye, tavsiye etmem.

ben de tam ondan şüpheleniyordum, bilgisayar işlemlerinde artış ve genel olarak sistemde yavaşlık deneyimliyordum. Zaten en son bütün disklere format atıp yeni işletim sistemine antivirüs indirdim.

MendeburMarul

Katılımcı Üye
17 Haz 2020
659
0
Andromeda

ben de tam ondan şüpheleniyordum, bilgisayar işlemlerinde artış ve genel olarak sistemde yavaşlık deneyimliyordum. Zaten en son bütün disklere format atıp yeni işletim sistemine antivirüs indirdim.

Avira adlı antivürüsü öneririm. Fullprogramlarindir editliyor orası yanlış değil. adminler sakat zaten.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN

DorukEfendi
ben genelde
warezturkey
solidshare
silentall
bilgepc
tnctr
saglamindir
programindir.cafe
fullprogramlarindir,
indir vip, one indir,
tabi her program her sitede bulunmuyor oyüzden ise genelde hangi siteden varsa ordan indirme yapıyorum sonra antivirüs ile tarama yapıyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.