Çözüldü Web Sitem Farklı Sayfaya Yönlendirme Yapıyor

MaliTR

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
333
7
Merhabalar,

Ben hosting kiraladım ve cPanel kullanıyorum,
Sitemi açtım ilk girişte web sunucusuna doğru bağlanıyor fakat 2. girişte o malum url ye gönderiyor.

(alanadı.com/cgi-sys/defaultwebpage.cgi )

Sorunun kısa çözümü olarak tarama geçmişini temizlemek işe yarayabilir fakat her girene öyle yaptıramam.

Telefonumda bilgisayarımda ve başka arkadaşlarım denediklerinde de aynı hatayı alıyorlar.

Az çok araştırdım sorun dns ile ilgiliymiş ama pek fazla bir şey bulamadım.

Lütfen yardım eder misiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

'PedroDavis

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,336
190
112
Cevap: Web sitem beni alanadı.com/cgi-sys/defaultwebpage.cgi sayfasına atıyor

Merhaba MailTR,
Bu uyarı web sitenizde DNS ayarı veya IP adresi değişikliği olduğunda cpanelin tarayıcıya default sayfa olarak otomatik tanımlamasıyla ortaya çıkar.
Cmd komut ekranında> "ipconfig /flushdns" komutunu uygulayıp önbеllеğе alınmış DNS kaуdını sonlаndırın.

MaliTR

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
333
7

Tamam bu kısa süreliğine işe yarıyor ama 1 2 gün sonra yine aynı hatayı alıyorum ve siteyi ziyaret eden kişilere ipconfig /flushdns yapın diyemem ki.

Başka çözüm yolu var mı siteye entegre edebileceğim veya hatayı oratadan kaldırabilecek bir şey?

'PedroDavis

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,336
190
112

Tamam bu kısa süreliğine işe yarıyor ama 1 2 gün sonra yine aynı hatayı alıyorum ve siteyi ziyaret eden kişilere ipconfig /flushdns yapın diyemem ki.

Başka çözüm yolu var mı siteye entegre edebileceğim veya hatayı oratadan kaldırabilecek bir şey?

Statik IP kullanabilirsiniz.

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Merhabalar,

Hosting de htaccess adlı bir dosya varya onu düzenlemek gerekiyor. Bu şekilde olan satırı bulun veya ekleyin.

Kod:
DirectoryIndex [COLOR="Yellow"]anasayfa[/COLOR][COLOR="Lime"]olmasını[/COLOR][COLOR="Cyan"]istediğiniz[/COLOR][COLOR="Pink"]sayfanın[/COLOR][COLOR="White"]adı[/COLOR][COLOR="Magenta"].php[/COLOR]

php yerine diğer dillerde gelebilir.

Son düzenleme:

MaliTR

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
333
7
Merhabalar,

Hosting de htaccess adlı bir dosya varya onu düzenlemek gerekiyor. Bu şekilde olan satırı bulun veya ekleyin.

Kod:
DirectoryIndex [COLOR="Yellow"]anasayfa[/COLOR][COLOR="Lime"]olmasını[/COLOR][COLOR="Cyan"]istediğiniz[/COLOR][COLOR="Pink"]sayfanın[/COLOR][COLOR="White"]adı[/COLOR][COLOR="Magenta"].php[/COLOR]

php yerine diğer dillerde gelebilir.

Merhabalar,
Teşekkür ederim, ben cPanle den baktığım zaman '.htaccess' yoktu oluşturdum fakat içine yazdığım zaman çalışmadı ne yapmam lazım?

MaliTR

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
333
7
Teşekkürler,
Hata servsi sağlayacılarla alakalıymış onlar dns değişikliği yaptığı zaman oluyormuş.

İşletim sistemleri günde 1 defa dns kaydını sıfırladığından erişim sorunu kalkacakmış.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.