web siteme saldırı yapılıyor nasıl önlem almam gerekir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

agememoir

Yeni üye
6 Mar 2016
31
0
39
istanbul
Merhablar tht ailesi 2 gündür web siteme yoğun bir şekilde ddos ve shell saldırıları yapılıyor, web sitemde açık yok denecek kadar az ve herşeyi elimden geldiğince güncel tutuyorum, ayrıca server güvenliğim ise üst seviyelerde, siteye sızamıyorlar anında müdehale yapmaya çalışıyorum ancak sızamadıkları için yogun ddos saldırısı ile sunucumu yavaşlatıp siteme erişimi engelliyorlar. konu ile alakalı tespit ettiğim ıp lerı BTK ya bildiridim. sizlerinde tavsiyesini almak isterim neler yapmam gerekiyor web site adresim https://www.********.net

saldırıdan özellikle etkilenen dosya ve yol uzantılarına bakılacak olur ise bunu yapanlar kanımca çocuk veya yeni hacker olmaya çalışan veya kendini hacker zanneden kişi yada kişiler yapıyor çğnki ne bir ıp gizlemesi nede vpn dns değiştirmeden alenen yapıyorlar anlam veremedım yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekir. saldırıyı yapan kişiler ve dosya uzantı bilgileri aşşağıda teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
7
2,048
35
Osmaniye 80
Ben şahsen şikayetci olmayı tercih ederim tabi sahip oldugum site yasal ise ancak illa önlem almak istiyor durdurmaksa niyetin ?
Herseyi güzel ifade etmişin ama kullandigin teman,script,php,mybb, vs ne kullaniyorsun ?
Bunlarida belirtirsen daha net cevaplar bulabilirsin

agememoir

Yeni üye
6 Mar 2016
31
0
39
istanbul
İp değiştirmeden saldırı yapabiliyorlar ise şikayet edebilirsin.

Teşekkür ederim bilgiteknolojileri birimine yazılı ve sözlü şikayette bulundum yarın savcılığada gideceğim web site arkadaslık ve sosyal paylasım sıtesı ıcınde cıplalklık ve cınsel obje resım vs hıcbır sey yok, yasal bır sıte ayrıca [email protected] da ıhbarda bulundum sıteyı ınceledıler olumsuz bır davranıs veya yasalara aykırı ıcerık bulamadıklarını soyledıler ıplerle alakalı yasal ıslemlerı baslatacaklarını soyledıler

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
7
2,048
35
Osmaniye 80
Teşekkür ederim bilgiteknolojileri birimine yazılı ve sözlü şikayette bulundum yarın savcılığada gideceğim web site arkadaslık ve sosyal paylasım sıtesı ıcınde cıplalklık ve cınsel obje resım vs hıcbır sey yok, yasal bır sıte ayrıca [email protected] da ıhbarda bulundum sıteyı ınceledıler olumsuz bır davranıs veya yasalara aykırı ıcerık bulamadıklarını soyledıler ıplerle alakalı yasal ıslemlerı baslatacaklarını soyledıler

Sonucu bizimlede paylasirsan bilgi sahibi oluruz en azindan.

Konu kilit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.